Halový turnaj Říčany pro 2009 a ml.

Vokovická zimní liga měla plánovanou pauzu. Abychom nevypadli z tempa, objednali jsme s předstihem haloý turnaj, abychom vytížili co nejvíce hráčů v zimní pauze. No jo, jenže nikdo netušil, že budeme mít takovou marodku. 

Mladíš parta měla poslední zápas na Motorletu a starší měla jediný cíl... medaili :o).

V nám velmi dobře známé hale Na Fialce se kromě nás představili z Prahy už jen Dolní Měcholupy. Jinak nás čekala konfrontace se středočeskými týmy. 

Dle slov trenéra Andreje (a některých fanoušků) jsme neodehráli špatný turnaj, ale mohli jsme být více produktivní v koncovce. Ta nás nakonec stála lepší umístění.

Bohužel nemám podrobnější statistiky :o(

Tým - Séba, Kuba, Maty S., Iakov, Míra, Tobiáš Št., Adam P.

Ve skupině (konečné druhé místo).

Řepy - Brandýs Boleslav 0:3

Čelákovice - Řepy 0:0

Dolní Měcholupy - Řepy 1:2

Přímý souboj o druhé místo se šťastným koncem pro nás.

Semifinále 

Řepy - Cítov 4:5 po penaltách :o( hodně smutné, jelikož celých 10 minut jsme soupeře talčili na jeho polovině.

O třetí místo

Kamenný Přívoz - Řepy 1:3

Dle ohlasů byla naše skupina těžší. Na to se ale historie neptá. Je škoda, že jsme jednu z mnoha šanci v semifinále nezužitkovali a nepoprali jsme se s Brandýsem o zlato. Třeba bychom mu oplatili porážku ze skupiny. Jak mladší skončili zimní ligu debaklem, napravili starší Řepím reputaci. 

ZL Motorlet

Dobříč - Řepy 20:0

Poslední zápas zimní ligy jsme možná malinko podcenili. Za prvé se hromadila spousta omluvenek z důvodu nemoci, zranění a prázdnin. Za druhé jsme starší partu poslali na halový turnaj do Říčan. Ano, abychom vytížili všechny hráče. Jenže kdo mohl čekat takovou marodku. 

Po příjezdu do areálu Motorletu se ještě omluvil Dan, že kvůli bolesti nohy hrát nebude. No a rázem byla naše obrana poloviční. Navíc, opět pro bolest nohy, nemohl na plno hrát Willi a bylo po zápase. Zbytek týmu bohužel staršímu a rychlejšímu soupeři nestačil a na naší bránu se valil jeden útok za druhým. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si před zápasem řekli v šatně a postupem času jsme čekali na závěrečný hvizd jako na smilováni. Abych nebyl jen negativní, bylo pár akcí, které snesly přísné měřítko a za to klukům patří dík. 

Tým - Max, Honza M., Shu, Willi, Maty F., Adam P., Honza K.

1. brankář Honza M. 7:0

2. brankář Tobias 6:0

3. brnakář Maty 7:0

Asi mě nemrzí tolik obdržených gólů jako spíš to, že jsme žádný nedali. Vůbec žádný. Za šedesát minut hry. Svůj vysoký standard si odehrál Shu, větší a větší přehled získává Honza Kučera. Doufám, že podobný výsledek dlouho neuvidím. 

ZL Motorlet

Choteč/Třebotov - Řepy 5:7

góly: 3x Honza M., 1x Tom, Shu, Max, Dan

Předposlední zápas zimní ligy Motorletu jsme odehráli opět na známé umělce jinonického klubu. V cestě nám stál známý soupeř, se kterým jsme se utkali na podzim v rámci přátelského trianglu. Jenže tentokráte jsme chtěli zápas dotáhnout do zdárného konce. S ohledem na kvantum omluvenek a dvojzápas na Aritmě jsme dali dohromady osm kluků, z toho dva hráči ročníku 2011. A dovolili jsme si i takový komfort, že jsme ty nejmladší postavili i do brány. 

Úvod zápasu patřil nám, poté měl navrch soupeř a takto se to střídalo skoro celý zápas. My již víme, že úvodní dvacetiminutovky nejsou naše nejsilnější a sílíme postupem času a i nyní tomu nebylo jinak. Dokazuje to i vývoj skóre, kdy jsme v první části o gól padli a obě další vyhráli. 

Tým - Max, Míra, Dan, Luky, Shu, Tom, Honza M., Tobiáš Št. 

1. brankář Max 2:1

2. brankář Míra 1:2

3. brankář Tom 2:4

Klukům patří velká pochvala. Hlavně trojici Dan, Luky a Shu, kteří dodržují to co požadujeme a přenášejí vše podstatné z tréninku. Navíc je jejich fyzický fond velice dostačující a zvládnou naplno celých 60 minut. Jedna věc mě přeci jen mrzí. Ve třetí části jsme opět zamkli soupeře na jeho polovině a vytvořili si několik slibných šancí, které jsme opět neproměnili. Naštěstí nás to tentokráte mrzet nemuselo. 

Vokovická ZL

Řepy - Tuchoměříce 10:11

góly: 4x Iakov, 2x Maty F., 1 Kuba, Adam P., Pepa, Willi

Druhý zápas čekal stejnou partu, jelikož jsme měli rozsáhlou marodku. Navázali jsme na úvodní zápas a dostali se do vedení 5:1. Bohužel nám asi postupně docházeli síly a ještě do poločasu soupeř snížil na 3:5. Ve druhé půli jsme se snažili se soupeřem držet krok, ale s ubývajícícm časem jsme tahali za kratší provaz a nakonec o jeden gól prohráli. 

Tým - Maty F., Kuba, Iakov, Maty S., Willi, Pepa, Adam P., Honza Z., Tobias

1. brankář Maty S. 5:3

2. brankář Maty S. 5:8

Nebyl to špatný dvojzápas. Kluci makali a prověřili si svůj fyzický fond. Celkově asi klukům nelze nic vytknout a budeme doufat, že v dalších bojích budeme ti šťastnější my. 

Vokovická ZL

Aritma U11 - Řepy 2:15

góly: 3x Kuba, Willi, 2x Honza Z., Adam P., Kuba, 1x Iakov, Pepa, Tobias

Po postupu ze základní skupiny, kde jsme obsadili první místo, nás doprovodili hráči Aritmy ročníku 2009. A v nadstavbové části jsme s ními absolvovali hned úvodní zápas. S ohledem na množství omluvenek jsem se bál, jak zápas zvládneme, ale obavy byly naprosto zbytečné.

Pod dohledem trenéra Ondry jsme na soupeře opět vlétli bez jakéhokoli respektu a v první půli, která rozhodla celý zápas, jsme mu nasázeli 11 branek. Ve druhé půli jsme asi trochu přestali, nebo naopak soupeř zabral, ale i druhých 30 minut jsme vyhráli a další skalp vokovických hráčů byl náš.

Tým - Maty F., Kuba, Maty S., Iakov, Pepa, Willi, Tobias, Adam P., Honza Z.

1. brankář Maty S. 0:11

2. brankář Iakov 2:4

Škoda, že jsme nastolené tempo neurdželi oba poločasy. Jsem rád, že většina z nás ví, co na hřišti dělat a dokážeme přenést do hry věci z tréninku. Práce je ale pořád dosti. Velice pozitivní je fakt, že gól si dali všichni hráči, kteří se zápasu zúčastnili. 

ZL Motorlet

Lochkov - Řepy 7:4

góly: 3x Max, 1x Willi

První zápas nadstavby jsme netradičně odehráli v Lochkově, který je spolupořadatelem tohoto turnaje. A s ohledem na formát soutěže, kdy se do dalších bojů převádí jen body s těmi, kdo postoupili s námi, jsme chtěli vyhrát, abychom neztratili kontakt s čelem tabulky. Bohužel už v týdnu jsem musel zkousnout několik omluvenek, ale po zrušení prvního kola Vokovické zimní ligy bylo hráčů opět dosti. Povolání dostalo devět vyvolených, ale nakonec nedorazil ještě Adam N. Sobotní poledne bylo slunečné, ale větrné. Umělka v Lochkově nebyla prosypána a klukům to hodně klouzalo. Byl to hodně netradiční povrch. 

V první části jsme si vybrali několik slabých chvilek a když trochu předběhnu, rozhodlo to zápas. Soupeř byl rychlý a nedával nám moc času na rozehru. My se s rozehrávkou trápili, stejně tak jako s kluzkým povrchem hřiště. Výsledkem bylo, že ve druhé minutě jsme prohrávali o dva góly a po zbytek první části jsme toho také moc nepředvedli. Ve druhé a třetí části už jsme to byli my. Séba se postavil do brány a dával klukům určitou jistotu. Začali jsme více kombinovat, zapojovali brankáře a připravovali si šance na přečíslení. Bohužel v tom přečíslení moc hrát neumíme, resp. neumíme jej využít což je veliká škoda, protože jsme takhle šli několikrát na bránu soupeře. Soupeř při své rozehře měl jen dvě připravené varianty. První byl dlouhý výhoz gólmana na který jsem kluky upozorňoval, ale pořad jsme v této části propadali a druhý bylo vyjetí mimo vápno a opět dlouhý nákop na naší polovinu. Tady mě mrzi přístup útočníků, kteří nedokázali brankáře včas dostoupit a rozehru mu ztížit. Druhou dvacetiminutovku jsme vyhráli my a ve třetí jsme dlouho soupeře tlačili a rvali se o vyrovnání. Bohužel jsme nevydrželi až do konce a i díky již zmiňovaným dlouhým výhozům jsme v posledních dvou minutách dostali rozhodující KO.

Tým - Maty F., Max, Dan, Luky, Séba, Tom, Willi, Shu

1. brankář Maty F. 4:2

2. brankář Séba 1:2

3. brankář Séba 2:0

Je to veliká škoda. Herně jsme na tom byli lépe, ale nedokázali jsme si poradit s dlouhými balony soupeře. Možná jsme mohli být ještě důraznější a přesnější v koncovce, ale na kdyby se nehraje. Čelo se nám tedy vzdaluje, ale pořád je ještě o co hrát. Uvidíme hned za týden jak na tom budeme. 

ZL Motorlet

Řepy - Aritma 7:4

góly: 2x Honza M., 1x Luky, Dominik, Dan, Max, Tom

Poslední zápas ve skupině měl rozhodnout zda postoupíme do skupiny o 1.-6. místo nebo o 7.-12. Vše jsme měli ve vlastních rukách, stačilo porazit Aritmu. Jenže hráčská základna soupeře je veliká a nikdy není známo s jakým týmem soupeř nastoupí. Nakonec to byl čistě ročník 2010, stejně jako na naší straně. Ráno se na vokovické umělce potkali naše ročníky 2009 a byl čas na druhý zápas mladších spoluhráčů. Jak to někdy bývá, nedorazil rozhodčí a po dohodě s trenérem jsme kluky nechali hrát a případné fauly hlásili společně. Zde patří klukům na obou stranách poděkování, že to zvládli se ctí a pomalu sami si určovali co faul byl a co ne. V první části se prosadil jen Luky z přímého kopu. Jinak šlo o celkem vyrovnanou partii. Ve druhé části jsme tahali za kratší konec a nemohli se prosadit. Soupeř využil našeho zaváhání a tak po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2. V poslední dvacetimintovce to bylo o to kdo vydrží hlavně fyzicky. No a zde jsme pochopili, že není třeba se se soupeřem pořád honit a že je lepší nechat soupeře běhat bez míče. A tak šel balon z nohy na nohu a kluci šetřili síly. Byť Aritma fyzicky neodpadla, nedostala od nás moc příležitostí ke skórování. A i přesto, že si Shu srazil balon do vlastní sítě, mohli jsme se po závěrečném hvizdu radovat my. 

Tým - Luky, Tom, Dan, Honza M., Max, Petr, Dominik, Shu

1. brankář Dominik 1:0

2. brankář Luky 1:2

3. brankář Petr 5:2

Klukům patří velká pochvalal hlavně za třetí část, kdy si opravdu parádně přihrávali. V závěru zápasu dorazil trenér Ondra a tak můžu napsat... Řepy vs. Aritma 2:0. Starší parta svůj zápas také vyhrála a tak jsme na obou zimích ligách postoupili do bojů o medaile. Parádní neděle byla dokonána.  

Vokovická ZL

Řepy - Košíře 4:11

góly: 2x Séba, 1x Tobias, Adam N.

Druhý zápas na Aritmě proti Košířům a opět mírně pozměněná sestava. Úvodní zápas patřil nám a stejně tomu bylo i v první půli. Jenže postupem času se dostavila asi únava a druhý poločas jsme absolutně nezvládli. Košíře nám tedy úvodní prohru vrátili, ale i přes to jsme dokázali udržet první místo ve skupině. 

Jak řekl trenér, nebylo dosti sil u klíčových hráčů a většího nasazení u nových. 

Tým - Honza Z., Honza K., Tobias, Maty S., Maty F., Séba, Tobiáš Ša., Jonáš

1. brankář Maty S. 4:2

2. brankář nezazamenán 0:9

Herní čas na Aritmě je 2x 30 minut a je vidět, že některým z nás to dělá velké problémy. Je potřeba pracovat zodpovědně na tréninku, nedělat blbosti a výsledky se dostaví. 

Vokovická ZL

Aritma U11 - Řepy 3:14

góly: 4x Dominik, 3x Kuba, 2x Séba, Maty F., Iakov, 1x Adam N.

Druhé kolo zimní ligy na Aritmě a opět stejný soupeř. Aritma ročník 2009. Po úvodní remíze jsme poslali jiný tým, aby si kluci zahráli pokaždé s někým jiným. No a když soupeř 2009, tak mi také tak. No a dle slov trenéra Ondry se jednalo o ŕepský koncert. Kluci na soupeře vlétli bez jakéhokoli studu a sázeli jeden gól za druhým. No, tedy, spíš jeden za třetím. Tolik nepromněných šancí prý také umíme jen my. A jen díky naší střelecké nemohoucnosti nebylo skóre ještě vyšší. I tak kluci vysoko a aktivně napadli, chodili důrazně do soubojů a když bylo třeba, pomohli si přihrávkou. Parádní představení.

Tým - Maty F., Séba, Dominik, Iakov, Kuby, Adam N., Tobiáš Ša.

1. brankář Séba 0:6

2. brankář Séba/Maty F. 3:8

Skvělá reprezentace Řep, parádní týmový výkon. Díky tomu jsme si zajistili postup do finálové skupiny a budeme hrát o medaile. Doufám, že z nasazení nepolevíme a trápit soupeře budeme i nadále. 

ZL Motorlet

Řepy - Sparta dívky 4:11

góly: 3x Shu, 1x Dominik

Po zápase s Čechií Smíchov jsme narazili opět na soupeře z mistráků. A opět soupeř, který nás porazil poměrně vysoko. Sparťanské holky byly i tentokráte nad naše síly. I když. Prvních jedenáct minut se hrálo bez branek. Pak se cosi stalo a my dostali v rychlém sledu 5 slepených gólů. No, a bylo skoro po zápase. Ve druhé části jsme zlepšili pohyb a neslo to ovoce. Jenže, holky byly neúnavné, bojovali o každý balon a napadali nás rychle a vysoko. A tak i přes zlepšený výkon jsme i tuto část prohráli. Do třetí dvacetimiutovky jsme vstupovali s mankem sedmi gólů. Na dvacet minut je to dost, ale naděje umírá poslední, jak se říká. Kluci to rozjeli ještě více, ale nedokázali si připravit finální přihrávku a nebo ztroskotali na brankářce soupeře. Šance byli a nebylo jich málo. Jenže jsme jich opět řadu neproměnili. I tak jsme poslední část alespoň zremizovali. 

Tým - Iakov, Honza Z., Max, Dominik, Adam P., Shu, Kuba, Luky, Dan

1. brankář Iakov 0:5

2. brankář Dominik 1:3

3. brankář Honza Z. 3:3

Zlepšující se trend. Škoda první dvacetiminutovky. No a pak taky asi pěti gólů, které jsme darovali špatnou rozehrou nebo sražením do vlastní brány. V neposlední řadě nás zradila i netýmovost kdy jsme šli do přečíslení, ale místo nahrávky jsme balon "zadrbali" a pak se nestihli vrátit do obrany. My na to ale přijdeme. A na jaře třeba holky porazíme, jak tomu bylo v Libáni ;o).

Vokovická zimní liga

Aritma U11 - Řepy 8:8

góly: 3x Honza K., 2x Shu, 1x Petr, Tobias, Maty F.

Druhý zápas v jeden hrací den. Tobiáš Ša. a Maty F. měli již hodinu v nohách, ale to jim nebránilo v tom, pomoci klukům bojovat o další body a předvést další skvělou podívanou. První poločas patřil domácím. My jsme lehce zaostávali a trochu se sehrávali. Naštěstí jsme si soupeře nenechali odskočit a po pauze jsme se odpočati mohli poprat o lepší výsledek. A stalo se. Soupeř měl lepší pohyb, my větší motivaci. Vyhrát chtěl a mohl každý. Šance střídala šanci, ale vynikali buď brankáři nebo obrana. Až závěrečný hvizd rozhodčího rozhodl o asi spravedlivé dělbě bodů. Parádní zápas a shodli se na tom trenéři na obou stranách. Už nyní se všichni těšíme na příští týden, kdy sehrajeme odvetu. Škoda jen, že se kvůli zdravotním problémům nemohl více zapojit Míra. 

Tým - Maty F., Tobiáš Ša., Tobias, Maty S.,  Honza K., Shu, Petr, Míra

1. 3:5

2. 5:3

Brankáře bohužel nemám poznamenané. Je ale potřeba zmínit, že šlo o parádní týmový výkon. Díky Andrejovi za koučink. Matymu s Tobiášem za výdrž a rodičům opět za podporu. Výsledky obou zápasů bude potřeba potvrdit příští týden a posunout se do skupiny o medaile. Další nemalou radost mám i ze tří gólů Honzy K., který se rozehrává ke skvělým výkonům. Jen tak dál.

Vokovická zimní liga

Řepy - Košíře 18:6

góly: 5x Maty F., 3x Honza M., Tom, 2x Tobiáš Ša., Willi, Luky, 1x Vojta

Třetí lednový víkend se roztočila i zimní liga na Aritmě a úvodní zápas nás postavil proti známým Košířům. S ohledem na množství omluvenek a další dva víkendové zápasy byli někteří borci nominování na dva zápasy. A poradili si s tím skvěle. V tomto zápase jsme jasně dominovali a soupř neměl na nic nárok. Kluci si dávali balon rychle od nohy. Parádní kombinace, přenášení hry a když bylo třeba i klička na proti hráče. Netradiční čas 2x 30 minut měl za následek, že v první půli jsme vsítili 8 branek a ve druhé dokonce 10. První hrací den jsme tak zaznamenali hned nejvyšší výhru na turnaji. Prozatím. 

Tým - Maty F., Tom, Honza M., Willi, Luky, Vojta, Pepa, Tobiáš Ša. 

1. brankář Luky/Pepa 8:1

2. brankář Tom 10:5

Parádní brankostroj rozjel Maty F. Jediný kdo se nezapsal mezi střelce byl Pepa, který ale parádně chytal v první části. Skvělá podívaná. A Matyho s Tobiášem čekala hned Aritma a Lukyho druhý den sparťanské holky. Krásná podívaná pro velkou fanouškovskou základnu. Díky Ondrovi za koučování a rodičům za podporu. Hned za týden nás čeká druhé kolo proti stejným soupeřům. 

ZL Motorlet

Řepy - Čechie Smíchov 11:3

góly: 3x Adam P., Honza M., Iakov, 1x Pepa, Willi

Třetí zápas zimní ligy a první v novém roce, nám do cesty postavili Čechii Smíchov. Ve druhém kole naší soutěže jsme na smíchovské půdě vysoko prohráli a bylo na místě soupeři porážku oplatit. A stalo se. Jedenáct statečných se vrhlo do bojů po hlavě a jen naše nepřesnost měla za následek, že skóre nebylo ještě vyšší. Každou třetinu jsme vyhráli minimálně o dva góly a v podstatě soupeře do ničeho nepouštěli. Byl vidět pohledný fotbal s individuálními průniky i s parádní podívanou. Zaznamenali jsme pět střelců a dokonce tři hattricky. V prostřední části jsme navíc nedostali ani góly. Ano, takto si dokážu představit každý zápas. A fonoušci určitě také.

Tým - Iakov, Honza Z., Maty F., Willi, Dan, Adam P., Pepa, Honza M., Vojta, Tomáš, Tobiáš Š.

1. bankář Iakov 3:1

2. brankář Pepa 4:0

3. brankář Tom 4:2

Odplata vyšla. Těším se na jarní klání, kdy (doufám) ukážeme ještě více a vrátíme soupeři podzimní porážku v plné parádě. Onrovi díky za vedení kluků, rodíčům za podporu a klukům za přístup. Pomalu se z nás stává tým ;o)

Halový turnaj Ruzyně 2009 a ml.

Vzhledem k odloženému startu Vokovické zimní ligy, přihlásili jsme dopolední turnaj na Ruzyni, abychom vytížili co největší počet hráčů.

Celkově lze hodnotit turnaj kladně, byť jsme měli vlažný začátek. Kluci překvapili nejen na hřišti, ale i mimo něj. Škoda té smůly, mohlo to medailové umístění být krapet lepší. Zapracovat musíme hlavně na rozehře od brány.

Tým - Shu, Dominik, Séba, Honza K. Petr, Míra, Maty S., Tobias, Kuba

Ruzyně - Řepy 1:0

Vyrovnaný zápas, ale náš výkon nedosahoval toho co umíme. Ještě jsme asi někteří spali. Petr v bráně skvělý výkon.

Bílá Hora - Řepy 2:3

góly: 2X Dominik, 1x Maty S.

Parádní úvod, vlažný závěr. Místo toho, abychom pohodlně udrželi dvoubrankový náskok, necháme soupeře, aby nás v závěru zatlačil. Vyrovnat naštěstí nestihl.

Vltavín - Řepy 4:2

góly: Shu, Honza K.

Zápas s pozdějším vítězem. Jeden z nejhezčích zápasů na turnaji. Fotbalovost a bojovnost na obou stranách. Dvě chyby na naší straně rozhodli. Místo srovnání na tři tři soupeř udeřil počtvrté a rozhodl zápas. Dali jsme Vltavínu první gól a dali jsme mu dva z celkových tří co obdržel. 

Troja - Řepy 2:3

góly: Séba, Petr, Kuba

Podobný zápas jako s Bílkou. Skvostný úvod a ospalý závěr. Naštěstí i v tomto zápase jsme soupeři nedovolili srovnat. 

Lipence - Řepy 0:3

góly: Míra, Dominik, Shu

Parádní řepská jízda. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Vzadu udrželi čisté konto a konečně si zápas pohlídali.

Kladno - Řepy 2:4

góly: 4x Dominik

Přímý souboj o třetí místo. Těžký středočeský soupeř. Kluci ale medaili chtěli a chtěli ji asi více než soupeř. Parádní zápas na závěr celého turnaje a pak již jen focení s trofejí a skromné oslavy.

V součtu to stačilo na třetí místo. Jak jsem psal, mohlo to být i lepší, ale na kdyby se nehraje. Je potřeba na fotbal myslet již cestou na turnaj. Hráčem týmu byl netradičně samotnými kluky zvolen Shu. Aby toho nebylo málo, díky skvělému představení v posledním zápase, vyhrál Dominik krále střelců. Gratuluji.

Halový turnaj Háje Cup

Hodnocení od trenéra Adama

Jediným měřítkem byl počet vstřelených gólů. Našich 13 branek stačilo na konečné 4. místo.

Hodnocení turnaj Háje cup

Celkové hodnocení:

Kluci se velmi snažili, stříleli (byť to občas nebylo zrovna přesné) a snažili se i o pěkné kombinace a dařilo se. Trošku nás zradila občas obrana především od některých novějších hráčů (Honzík K., Jonáš). Jinak dle mého názoru, neudělali jsme vůbec ostudu a hráli jsme pěkný vyrovnaný fotbal. Zvláštní bylo pozorovat, jak každý protihráč sedl našim dvoum čtyřkám úplně jinak a tak v jednom zápasu byla výraznější hra od 1. čtyřky a v dalším zase od 2.

Z celkového počtu 9 hráčů, kteří na turnaj dorazili se trefilo 8 hráčů, což je skvělé číslo.

Netrefil se pouze Luky V., který však strávil 3 z 5 zápasu v bráně (kde předváděl super výkon) a zbytek v obraně kde velmi dobře tvořil hru.

 

1. Zápas proti ABC Braník dívky

Výsledek: výhra 4:0

1.čtyřka Honza M., Tobiáš Št., Adam P., Jonáš

2. čtyřka Vojta, Shu, Tom, Honza K.

Brankář: Luky V.

V prvním zápase jak už to u nás bývá, chvíli trvalo, než jsme se srovnali a tak nás holky chvíli tlačili. Nakonec jsme z toho díky super výkonu brankáře Lukyho nedostali ani jeden gól a naopak se obrátil zápas v náš prospěch a holky jsme k ničemu moc nepustili.

Góly:

Honza M. - 2

Tobiáš Št. - 1

Honza K. - 1

 

2. Zápas proti MFK Dobříš

Výsledek prohra 0:2

1.čtyřka: Honza M., Tobiáš Št., Adam P., Jonáš

2. čtyřka: Vojta, Shu, Honza K.,Luky V.

Brankář: Tom V.

 

V druhém zápase nám trošku zaspala 1.čtyřka, která v prvním zápase začínala a zde převzala otěže až v druhé půli zápasu za stavu 0:0 a bohužel i přes skvělý výkon brankáře Tomáše V. jsme nakonec inkasovali 2 branky, ale zase nemůžu upřít bojovnost kluků, protože Dobříš byl těžkým soupeřem. Zde nás také zradila nepřesnost a pomalé řešení situace.

 

3. Zápas proti FC Háje modrá

Výsledek výhra 5:0

1.čtyrka: Honza M., Tobiáš Št., Adam P.,Jonáš

2. čtyřka: Vojta, Shu, Tomáš V.,Honza K.

Brankář: Luky V.

 

V tomto zápase nám rozhodně nic neuteklo, leda snad nepřesnost první čtyřky a také to, že se trošku přizpůsobili hře soupeře. Ovšem druhá čtyřka byla na koňi a trefili se všichni hráči. Pěkné kombinace a rychlá hra.

Góly:

Adam P. - 1

Shu - 1

Tomáš - 1

Honza K. - 1

Vojta - 1

 

4. Zápas proti FC Háje červená

Výsledek prohra 3:6

1.Čtyřka: Adam P., Honza M, Tobiáš Št., Jonáš

2.Čtyřka: Vojta, Shu, Tomáš, Honza K.

Brankář: Luky V.

 

Tento zápas utekl bohužel 2. čtyřce a to celkově ve všem. Nestíhali soupeři, který je přehrál jak kombinací tak rychlostí i přesností a inkasovala od nich 5 ze šesti branek. Ale je to hra a kluci se z toho nesesypali a snažili se to alespoň trošku soupeři znepříjemnit a udělat těžší. Líto to přišlo první čtyřce, která do toho dala všechny své síly a vyhrála prvních 7 minut ze 14 (3:1).

Góly:

Honza M. - 2

Jonáš - 1

 

5. Zápas proti Háje 11

Výsledek prohra 1:2

1.Čtyřka: Adam P., Shu, Honza M., Honza K.

2.Čtyřka: Vojta, Tobiáš Št.,Jonáš,Luky V.

Brankář: Tomáš V.

 

Zde jsme trošku promýchali čtyřky, ale

tento zápas nám prohrála pouze nepřesnost při zakončení. Jinak kluci hráli velmi pěkný kombinační fotbal a musím smeknout před hrou hráčů soupeře roč. 2011, kteří ač o rok mladší se technicky i kombinací vyrovnali naší hře a nakonec o jeden gól byli přesnější a šťastnější

Góly:

Adam P. - 1

Zimní liga Motorlet

Motorlet - Řepy 7:14

góly: 4x Iakov, 3x Maty F., 2x Dominik, Maty S., 1x Max, Kuba, Adam N. 

Ve druhém kole zimní ligy jsme narazili na domácí výběr. Soupeř byl složen jen z ročníku 2010 a to ještě převážně z nováčků, kteří s fotbalem začali teprve nedávno. S ohledem na silný vítr jsme se dohodli na herním čase 4x 15 minut, aby každý tým měl stejné podmínky. V prvních dvou částech jsme soupeře tlačili i s pomocí silného větru. V třetí části jsme dokonce o gól padli, jelikož jsme kupili příliš mnoho nepřesností. Závěrečná část ovšem patřila opět nám a tak jsme se mohli po závěrečném hvizdu radovat my. Stále to není ono, pořád se objevují nepřesnosti a zbytečné chyby, ale těmi se učíme a postupně je budeme odbourávat. Aspoň doufám. 

Tým - Maty S., Iakov, Kuba, Dominik, Tobias, Adam N., Maty F., Max, Míra

1. brankář Kuba 0:4

2. brankář Maty S. 2:4

3. brankář Iakov 3:2

4. brankář Dominik 2:4

S výjimkou čtvrté části jsme zvládli nastřílet za 15 minut 4 góly. Šanci ale bylo opět více. Další kolo nás čeká až v novém roce a soupeřem nám bude Čechie Smíchov, na jejímž hřišti jsme utrpěli také nepříjemnou porážku. Doufám, že se po Vánocích vrátíme v plné síle a s chutí vyhrávat. 

Zimní liga Motorlet

Povltavská fotbalová akademie - Řepy 19:2

góly: Séba, Max

První zápas dlouhodobého venkovního turnaje nám do cesty postavil zcela neznámého, mimo pražského soupeře. Byl jsem zvědav, jak se předvedeme a co ukážeme po týdenní pauze. Oželit jsme museli účast Dominika, Adama N. a Tobiáše Ša. A nakonec se ukázalo, že chyběli více než jsme si představili.

Úvod zápasu patřil nám a dokonce jsme vstřelili i první gól zápasu. Jenže to bylo pro celý zápas vše. Soupeř zvýšil obrátky, aktivně napadal, bránil a v podstatě vůbec nezastavoval. My si s tím neuměli poradit a valil se na nás jeden útok za druhým, kdy většina končila úspěšným zakončením. Postupem času jsme sice také zvýšili aktivitu, začali si více nahrávat a dovolovat 1na1, ale soupeř nám nedával možnost vydechnout či si akci promyslet a my neuměli důležité pasáže zrychlit. A byť jsme si vypracovali dost šancí, trestuhodně jsme je všechny zahodili. Obdobný problém, jako na sobotním turnaji v hale. 

Další důležitý fakt je, že né všichni hráči hráli alespoň na svém maximu a na hřišti se spíše ztráceli. 

Tým - Séba, Adam P., Iakov, Kuba, Dan, Max, Shu, Maty F., Míra, Maty S. 

1. brankář Maty F./Dan 8:1

2. brankář Maty S. 5:0

3. brankář Séba 6:1

Stále máme pocit, že máme na vše čas a že nás soupeř nechá hrát naší hru. Nenechá. Podobný zápas jsme absolvovali i v mistráku s Čechií Smíchov. Věřím, že v další zápasech se o lepší výsledek popereme více a budeme odcházet se vztyčenou hlavou. Již za týden budeme mít možnost ukázat se proti domácímu Motorletu.

Halový turnaj

Bohemia Soccer Cup

Druhý víkend po sezóně se rozjela zimní část. Na víkend jsme přihlásili dvě akce, abychom ve vytížení drželi co nejvíce hráčů. Výhodou bylo, že jsme mohli zapojit i některé nováčky. 

Sobotní, velimi dobře obsazený, turnaj v hale Jedenáctka na Chodově jsme neodehráli úplně zle, ale lepší to být mohlo ve všech směrech. Poslední místo tak zcela odráží naše trápení v koncovce a ukazuje naší velkou chybovost v obranné fázi. Nabrali jsme další kvantum zkušeností, okoukali jak hrají jiné týmy v čele se Slávií Praha a zjistili, že musíme makat od samého začátku a že nám nikdo nic zadarmo nedá.

Tým - Luky, Honza M., Pepa, Jonáš, Honza K., Willi, Honza Z., Max, Tobiáš Št.

Řepy - Slávia 2011 0:6

brankář Honza Z.

Náš první zápas na turnaji, většina kluků ještě spala. Slávisté byli aktivní v napadání a velice kvalitní na balonu. Minimálně polovina gólů byla připravena námi. 

Vodňany - Řepy 2:0

brankář Pepa

Ve druhém zápase jsme zvýšili aktivitu, napadli soupeře vysoko na jeho území a tlačili se do zakončení. Bohužel jsme i v tomto zápase vyhotovili dvě hrubky, které soupeř potrestal a tím zápas ovládl.

Řepy - Louny 2:2

brankář Pepa, góly:Willi, Max

Třetí zápas ve skupině a přímý souboj o třetí místo. Opět zvýšený pohyb, dobré napadání, ale malá poduktivita. Soupeř vstřelil první gól, my otočili na 2:1 abychom 15 vteřin před koncem dostali vyrovnávací branku. Neměli jsme ten den štěstí na své straně. 

Ústí - Řepy 2:1

brankář Willi, gól: Honza K.

Zápas o umístění. Náš výkon gradoval, ale pořád tomu chyběla lehkost. Byli jsme lepší, tlačili se do zakončení, ale gól nám nebyl přán. Sice jsme jeden vstřelili, ale soupeř zvládl dva a my tak museli zkousnout fakt, že z tohoto turnaje odjíždíme poslední. No a z čeho soupeř rozhodl? Ano, ze dvou našich chyb. 

To, že v zadních řadách kupíme chyby je škoda, ale chyby k fotbalu patří. Důležitější je, abychom proměňovali vypracované šance v útoku a stříleli góly. 

Všem děkuji za účast, nasazení (až na první zápas) a rodičům díky za podporu. Snad to příště bude o dost lepší.

Mistrovské utkání

Řepy - Bohemians 40:5

góly: 5x Petr, Míra, Willi, 4x Séba, 3x Maty F., Shu, 2x Adam N., Honza M., Pepa, Luky, Adam P., Tobiáš Št., 1x Kuba, Maty S., Tobiáš Ša.

Poslední mistrák podzimu se odehrál na naší trávě a bylo již znát, že hřiště toho má za podzim hodně za sebou. Čekal nás neznámý soupeř v podobě holek z Bohemky a jak dávaly dosavadní výsledky najevo, mělo se pro nás jednat o formalitu. už na úvod trenérka soupeře vyřkla verdikt "Zahrajete si, když půjdete do čtyrech. A ne, že brankář bude hrát aktivně jako pátý." No a bylo hotovo. Ano, počítal jsem s touto variantou, ale nikdy mi ji trenér soupeře "nevnutil" před zápasem. A ještě, aby mi omezoval brankáře :o(.

Soupeř měl silnější a slabší tým což bylo vidět i na děvčatech samých. Starší parta byla urostlá, vysoká a některé hráčky si s balonem dobře rozuměli. Slabší parta byla menšího vzrůstu a vše doháněla bojovností. My jsme postavili stejně silné týmy a v poločase je prohodili. Na hřišti u tribuny, kde hrály starší dívky, byl boj o trochu vyrovnanější. Na druhém hřišti to bylo v podstatě na jednu bránu. Mladší tým holek hrál jen do té doby, než jim pro zranění odešla brankářka. Poslední dvě části tak zaskakovali naši kluci, jmenovitě Maty S. a Petr. Rád bych jim za jejich aktivitu a přístup poděkoval. 

Co mě mrzelo a trochu jsem nepochopil, že holky nesměly po zápase kopat penalty. Prý, že zápas neskončil remízou a tak není důvod penalty kopat. 

Tým 1 - Séba, Adam N., Dan, Max, Maty F., Pepa, Tom, Tobiáš Št., Honza M.

1. brankář Míra 3:1

2. brankář Shu 3:2

3. brankář Willi 12:1

4. brankář Adam P. 7:0

Tým 2 -  Tobiáš Ša., Adam P., Luky, Míra, Kuba, Shu, Willi, Maty S., Petr

1. brankář Honza M., 2:0

2. brankář Tobiáš Št. 6:0

3. brankář Tom 3:1

4. brankář Dan 4:0

V součtu tým 1 vyhrál 25:4, tým 2 zvítězil 15:1. Na hřišti 1 jsme vyhráli 13:4, na hřišti dva 27:1. Zápas z povinnosti je za námi. Mít ve skupině jedny holky asi zkousnu, ale tři týmy, to je moc. Navíc když kluky něco učíme a soupeř pak vše zhatí. Navíc jsem díky zmatkům na hřišti napsal oficiální výsledek 40:7. Ale myslím, že to důležité vůbec není.

Podzim je za námi, v neděli to zhodnotíme a užijeme si, doufám, hodně zábavy. 

Přátelský triangl na Motorletu

Před posledním mistrákem jsme přijali nabídku na sehrání přátelského dvojutkání na umělce Motorletu.Čekal nás nakonec Třebotov a domácí výběr ročníku 2010. Hrálo se 2x 20 minut každý s každým. My jsme si nevedli špatně. Kluci bojovali, stříleli a kombinovali. Pochvalu zaslouží všichni. 

Třebotov - Řepy 6:5

góly: 2x Adam P., Shu, 1x Séba

Rychlý a důrazný soupeř, technicky zdatný na několika postech. My jsme se dostali do vedení 4:2 abychom závěr zápasu ztratili a prohráli 5:6. Na vině jsou laciné góly, které jsme dostali a několi málo neproměněných šancí. 

1. brankář Maty F. 2:4

2. brankář Séba 4:1

Motorlet - Řepy 3:15

góly: 5x Maty F., 2x Shu, Adam P., Tobiáš Ša., 1x Pepa, Luky, Max, Dan

V podstatě jednoznačný zápas. Soupeř nastoupil s ročníkem 2010 a to asi ještě s nezápasově vytíženými hráči. Kluci si zahráli, zastříleli a přípravili se na poslední nedělní mistrák v sezóně. 

1. brankář Max 2:7

2. brankář Pepa 1:8

Počasí vyšlo skvěle, hra se trenérům líbila a diváci odcházeli spokojeni. Já se po skončení přesunul na velkou umělku, kde měl poslední mistrák můj nejstarší a soupeřem mu byl tým FK Jablonec. 

Mistrovské utkání

Řepy - Sparta dívky 7:23

góly: 2x Honza M., 1x Tobiáš Št., Séba, Max, Adam P., Tobiáš Ša.

V předposledním kole jsme na naší UMT, kvůli výměně pořadatelství, přivítali holky ze Sparty. Očekávat se dal těžký souboj, jelikož holky si v naší skupině smlsly i na Čechii Smíchov. A také, že tomu tak bylo.

V závěru srpna jsme se s holkama utkali na turnaji v Libáni, ale tam nebyly přítomny všechny hráčky. Oba zápasy jsme s nimi ovládli a mysleli jsme si, že to takto lehce půjde i nyní. Opak byl ale pravdou. Soupeř měl silnější a slabší partu, možné lépe řečeno mladší a starší. My postavili starší a mladší k sobě a já věřil, že alespoň jedno hřiště ovládneme. 

Starší parta neměla vůbec nic. proti rostlým hráčkám souopeře jsme měli problém se prosadit. Holky byly důrazné, rychlé a technicky skvěle vybavené. Nm vázla kombinace, napadání a v soubojích jsme také propadali. Výsledkem je prohra o 15 gólů. Mrzí mě, že jediné k čemu jsme se postupem času dopracovali, byla hrubá až surová hra. 

Mladší parta měla mít úkol jednodušší, ale nestalo se tak. Pravda, soupeřova brankářka byla vysoká a pokryla skoro celou bránu, vychytala několik našich šancí, ale to nás neomlouvá. Opět nemáme klid v zakončení a trefujeme gólmana. nepřipravíme si střeleckou pozici, hamouníme a pak nás to mrzí na konci zápasu. Nutno říci, že i na tomto hřišti holky srdnatě bojovali a nenechávali nám nic zadarmo. My jsme opět řešili některé situace velmi pozdě a prohráli v součtu o jeden gól.

Tým starší - Dominik, Séba, Kuba, Adam N., Adam P., Iakov, Maty F., Tobiáš Ša., Míra, Tobiáš Št. 

1. brankář Maty F. 0:2

2. brankář Séba 1:4

3. brankář Kuba 2:8

4. brankář Adam P. 1:5 

Tým mladší - Dan, Luky, Tom, Max, Honza Z., Vojta, Pepa, Shu, Honza M., Willi

1. brankář Honza Z. 2:2

2. brankář Luky 1:1

3. brankář Max 0:1

4. brankář Dan 0:0

U mladších mě mrzí, že neodkázali více zabojovat a prosadit se. U starších mě mrzí nasazení, protože z větší části jsme si zápas prohráli sami v hlavě. Starší parta prohrála 4:19, mladší 3:4. Neovládli jsme nejen hřiště, ale ani čtvrtinu. Prostě jsme na holky nedokázaly zahrát. 

Mistrovské utkání

Řepy - Loko Vltavín 44:19

góly: 5x Dominik, Adam P., 4x Iakov, Kuba, 3x Séba, Honza M., Max, 2x Míra, Tom, Maty S., Tobiáš Št., Maty F., Willi, 1x Pepa, Shu, Petr

V dalším domácím zápase jsme přivítali soupeře, se kterým jsem se nikdy zápasově nestřetl a to ani v rámci turnajů či zimních lig. A tak jsem byl zvědav, co nám kluci, jejichž chlapi hrají třetí ligu, předvedou. 

Po dohodě s trenérem jsme postavili dvě vyrovnané party. Na "hlavním" hřišti (na tom u tribuny) jsme zaspali úvod zápasu a celkem rychle a zbytečně prohrávali. Postupem času jsme se dostali do tempa, začali si více dovolovat a diktovat tempo hry. Jenže vždy, když už to vypadalo, že soupeře zatlačíme, vypadli jsme z koncentrace a nechali si dát zbytečné góly. 

Na druhém hřišti to byl jiný koncert a tempo hry jsme skutečně udávali my. V tomto zápase jsme si dovolili kličky, když to nešlo tak zakombinovali a někteří nádherně přenášeli hru. Co je potřeba stále zlepšovat je rychlost řešení situací a zpřesnit střelbu. Branek jsme mohli vstřelit daleko více. 

Tým 1 - Dominik, Maty F., Willi, Max, Kuba, Shu, Luky, Honza M., Tobiáš Št.

1. brankář Maty F. 4:3

2. brankář Max/Luky 5:4

3. brankář Tobiáš 7:4

4. brankář Luky 6:1

Tým 2 - Séba, Adam P., Pepa, Míra, iakov, Dan, Honza Z., Tom, Petr, Maty S.

1. brankář Séba 5:0

2. brankář Petr 7:2

3. brankář Dan 6:2

4. brankář Pepa 4:3

Tým jedna zvítězil celkem 22:12, tým dva ovládl svůj zápas poměrem 22:7. Je vidět, že jsme měli vyrované útoky :o). Jeden tým soupeře jsme porazili 19:12, druhý 25:7. Dnes jsme tedy ovládli vše co se dalo. Klukům děkuji za přístup, bojovnost a nasazení. Příští zápas přivítáme na umělce holky ze Sparty, které se nám budou chtít pomstít za prohry na Libáňském turnaji. Věřím, že se na holky kvalitně připravíme. 

Mistrovské utkání

Řeporyje - Řepy 4:44

góly: 7x Dominik, 5x Iakov, Max, 4x Luky, 3x Tom, Míra, Tobiáš Št., Willi, 2x Séba, Adam P., Dan, Honza M., 1x Maty F., Adam N., Maty S.

Před začátkem podzimních prázdnin, jsme zajížděli do nedalekých Řeporyj na další mistrovské utkání. Po těsné domácí porážce s Hrdlořezy jsme chtěli uspět, ale bál jsem se časného výkopu a mokré trávy. Nakonec mé obavy byly naprosto zbytečné.

Soupeř měl jeden tým zkušenějších a jeden tým nováčků. My tedy postavili starší a mladší partu. Mladší parta měla úkol jednodušší i když hráči soupeře, byť začali s fotbalem teprve v září, se prali o každý centimetr hřiště a bojovali o každý balon. I tak jsme zápasu po celou dobu dominovali. Škoda, že jsme více nehráli naši hru a hodně jsme se přizpůsobovali hře soupeře. Mohlo to být zajímavější. 

Starší parta měla vyspělejšího soupeře, ale i zde jsme drželi otěže zápasu pevně v rukou (s výjimkou první čtvrtky) a soupeře skoro k ničemu nepouštěli. Zde byl vidět lepší fotbal než u mladší party, více individuálních průniků i skvělých kombinací. Srážela nás snad jen nepřesnost střelby. 

Tým starší - Dominik, Séba, Adam N., Iakov, Adam P., Maty S., Tobias, Maty F.

1. brankář Séba 1:1

2. brankář Maty S. 2:6

3. brankář Maty F. 0:5

4. brankář Tobias 0:7

Tým mladší - Tom, Max, Míra, Dan, Honza M., Honza Z., Luky, Tobiáš Št., Willi

1. brankář Max 0:6

2. brankář Honza M., 0:6

3. brankář Willi 1:10

4. brankář Tobiáš Št. 0:3

Škoda třetí části a obdrženého gólu u mladší party. Jinak tedy starší celkem 3:19 a mladší 1:25. U starší naopak pochvala za poslední dvě sedmnáctiminutovky bez obdrženého gólu. 

Mistrovské utkání

Řepy - Hrdlořezy 15:16

góly: 2x Dominik, Adam P., Honza M., Dan, Luky, 1x Séba, Adam N., Tobiáš Št., Willi, Max

Další domácí mistrák k nám zavál doposud neznámého soupeře z Hrdlořez. Soupeř doposud prohrál jen s Čechií Smíchov a to nižším rozdílem než my. A tak nás nečekalo nic jednoduchého. Od začátku zápasu byla hra vyrovnaná. Soupeř měl starší a mladší tým a my postavili "skoro" totéž. Akorát starší partu, kromě tradičně nominovaného Matyho F., doplnili ještě Tobiáš Št. a Míra. Nutno říci, že ani jeden se proti staršímu soupeři neztrácel. 

V tomto zápase rozhodovali maličkosti a tentokráte to byl i trenérský souboj, který jsem já prohrál. Zatímco mě se povedlo vyhrát pouze první čtvrtku a to nejmenším možným rozdílem, kolegové ovládli všechny čtvrtiny. 

Co mě mrzí je, že se starší parta nechala zbytečně rozhodit soupeřem i jeho trenérem a nesoustředila se na fotbal. Místo toho jsme řešili malichernosti a nechali se zbytečně rozhodit. 

Tým starší - Adam N., Kuba, Tobias, Tobiáš Ša., Séba, Dominik, Adam P., Maty F., Míra, Tobiáš Št. 

1. brankář Séba 3:0

2. brankář Séba 2:1

3. brankář Dominik 1:4

4. brankář Kuba 1:3

Tým mladší - Dan, Honza Z., Luky, Honza M., Pepa, Willi, Vojta, Petr, Max, Tom, Shu

1. brankář Honza Z. 1:0

2. brankář Luky 1:5

3. brankář Dan 3:1

4. brankář Tom 3:2

V součtu tedy starší parta prohrála 7:8, mladší remizovala 8:8. Nasazení klukům odepřít nelze. Bojovali, stříleli a tlačili se do zakončení. Jen tedy u té starší party je potřeba se více soustředit na hru a né na soupeře či rušivé elementy kolem. Poděkovat chci i rodičům, kteří každý náš gól ocenili bouřlivou kulisou. 

Mistrovské utkání

Ďáblice - Řepy 23:27

góly: 5x Kuba, 4x Dominik, 3x Shu, Max, 2x Honza M., Adam N., 1x Tobias, Honza Z., Pepa, Matyáš S., Adam P., Vojta, Tom, Maty F. 

Po těsně zvládnutém zápase doma s Duklou, zajížděli jsme v dalším kole až do Ďáblic. V minulosti se mi zde nepovedlo vyhrát s žádným týmem. A tak nějak jsem doufal, že tentokrát by to vyjít mohlo. Navíc plusem bylo, že jsme mohli díky počasí ještě na trávu.

Soupeř měl dva vyrovnané týmy a já byl rád, že opět kluky trochu promícháme. Jedna parta začala famózně a v první části odskočila soupeři na rozdíl pěti branek. Ve druhé části bohužel trochu zaspala a náskok se ztenčil pouze na jednu branku. Druhá parta shodně obě úvodní části prohrála o jeden gól.

Zápas nahoru dolu, šance střídala šanci a přetahovanou jsme nakonec urvali na svoji stranu my. Zápas přinesl hodně zajímavých soubojů, kliček i hezkých střel. Co však bylo nejdůležitější, všichni se snažili a bojovali.

Tým 1 - Dominik, Adam N., Luky, Shu, Pepa, Honza M., Tobias, Míra

1. brankář Pepa 5:4

2. brankář Honza M. 5:4

3. brankář Luky 2:4

4. brankář Luky 2:1

Tým 2 - Kuba, Adam P., Dan, Maty F., Honza Z., Tom, Maty S., Max, Vojta

1. brankář Honza Z. 2:7

2. brankář Kuba 4:0

3. brankář Dan 3:5

4. brankář Maty S. 0:2

V součtu tým 1 prohrál 14:13, tým 2 vyhrál 9:14. S jedním soupeřem jsme vyhráli 13:15, s druhým pak 10:12. Je vidět, že pokud nejsme líní na krok, můžeme uspět. Chce to stále makat, nepolevovat a bojovat. Uvidíme, jak to zvládneme v dalším domácím zápase. 

Mistrovské utkání

Řepy - Dukla dívky 20:19

góly: 4x Max, 3x Adam P., Honza M., 2x Kuba, Adam N., Shu, 1x Tobiáš Ša., Pepa

Domácí mistrák proti známému soupeři, který tentokráte přivezl holky starší. Né tedy všechny, ale rozdíl znát byl. Nejen věkový, ale i výškový.

Ze soubojů minulých byl rozdíl skóre vždy vysoký v náš prospěch. Tentokráte jsme měli problémy se proti vysokému a rychlému soupeři prosadit. Některé hráčky soupeře byly technicky hodně vyspělé a dokázaly prokličkovat celé hřiště. Obzvláště tým 2 měl co dělat a prohrál celkem tři ze čtyř částí. 

Tým 1 - Dominik, Adam P., Shu, Pepa, Tobias, Honza M., Míra, Honza Z., Vojta, Petr

1. brankář Honza Z. 1:1

2. brankář Petr 6:0

3. brankář Honza M. 1:3

4. brankář Míra 3:0

Tým 2 - Tobiáš, Adam N., Maty F., Luky, Maty S., Tom, Max, Willi, Kuba

1. brankář Maty S. 6:1

2. brankář Kuba 2:5

3. brankář Max 1:5

4. brankář Luky 0:4

Tým 1 zvítězil celkově 11:4, tým 2 prohrál 9:15. Jedno hřiště jsme ovládli v poměru 12:9, na druhém jsme těsně podlehli 8:10.

Mistrovské utkání

Čechie Dubeč - Řepy 19:19

góly: 3x Honza Z., Shu, Kuba, Séba, 2x Dominik, 1x Honza M., Tom, Tobias, Max, Adam P.

V sobotu po ránu, jsme zajížděli na druhý konec Prahy, kde na nás čekal tým Dubče. Aby toho nebylo málo, počasí se také moc nevyvedlo a od samého začátku pršelo. Terén byl mokrý, balon klouzal, ale pro oba týmy podmínky stejné. 

Úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu. Více brankových příležitostí měli domácí. My jsme si s terénem moc poradit neuměli a hledali svůj styl hry. 

Postupem času jsme se do tempa dostávali více a více, kluci začali více bojovat, ale stačilo to již a jen pouze na remízu. 

Další ze zápasů, kdy pořád čekáme co soupeř udělá a dlouho přemýšlíme na rozehrou. Chce to více přímočarosti a jedoduchosti. 

Tým 1 - Dominik, Séba, Kuba, Tobiáš Ša., Adam N., Adam P., Maty F., Luky, Dan

1. brankář Dan 4:2

2. brankář Maty F. 4:3

3. brankář Séba 1:3

4. brankář Séba 1:1

Tým 2 - Tom, Honza M., Míra, Max, Vojta, Tobias, Tobiáš Št., Shu

1. brankář Honza Z. 4:3

2. brankář Honza M. 2:2

3. brankář Max 2:3

4. brankář Tobias 1:2

V součtu Tým 1 prohra 10:9, tým dva  výhra 9:10. Přijde mi, že střílíme málo gólů a je pravda, že se na ně moc nadřeme. Doufám, že to brzy vylepšíme. 

Mistrovské utkání 

Řepy - Střešovice 19:22

góly: 3x Séba, Honza M., 2x Honza Z., Shu, Dan, Kuba, 1x Dominik, Tom, Max, Maty S., Adam N.

 

Ve třetím kole jsme se konečně představili i na domácím hřišti, a hned proti tradičnímu rivalovi ze Střešovic. Tohoto soupeře jsme zatím nedokázali porazit, s vyjímkou zimní ligy na Kopanině, a tak bylo načase toto změnit. 

Po dvou kolech jsme měli starší a mladší partu, kdy starší kluky doplnil tradičně Maty F. Bohužel jsme museli oželit Tobiáše Ša. a Lukyho. A už teď mohu říci, chyběli hodně. 

Zápas jsme na obou hřištích začali hodně vlažně a hlavně mladší parta se hledala celých 17 minut. Postupem času jsme se dostávali do požadovaného tempa a starší parta se v závěru nadechla k parádnímu obratu. Mladší se také hodně zvedli, ale nasazené tempo nedokázali udržet až do konce a nakonec soupeři těsně podlehli. 

Nebýt první čtvrtky, mohlo to i celkově být veselejší. Tady je opět vidět, že je potřeba makat od první do poslední vteřiny, a ne si schovávat síly jen na některý čas. 

Tým starší - Maty S., Adam N., Séba, Dominik, Kuba, Adam P., Tobias, Maty F.

1. brankář Maty S. 2:2

2. brankář Adam N., 1:4

3. brankář Séba 1:0

4. brankář Dominik 4:1

Tým mladší - Shu, Dan, Tom, Honza M., Pepa, Honza Z., Mír, Max, Vojta

1. brankář Honza Z. 1:7

2. brankář Tom 5:2

3. brankář Míra 3:2

4. brankář Pepa 2:4

K výhře hostů jsme opět přispěli velku měrou, a to opět díky chybné rozehře od brány. Také nás může mrzet, u mladších, množství nastřelených tyčí a břeven. 

Třetí zápas po sobě jsme vyšli naprázdno a je načase to změnit. Věřím, že na trávě Dubče se konečně chytneme a opět si po zápase zakřicíme náš výherní pokřik. 

Přátelské utkání 

Uhelné Sklady - Řepy 2009 12:4

góly: 3x Iakov, 1x Séba

Uhelné Sklady - Řepy 2010 15:3

góly: 1x Tobiáš Št., Luky, Honza M.

 

S ohledem na pohárové utkání starších žáků na našem hřišti jsme oslovili nedaleké "uhelky", zda bychom s nimi nemohli sehrát přátelák.

Soupeř souhlasil, ale nehrálo se najednou. Nejdříve starší a po nich mladší. 

První nastoupili starší borci, kteří měli držet balon, kombinovat a střílet z hranice vápna. Bohužel nám to soupeř neumožňoval, důrazně nás napadal a své šance proměňoval. Postupem času jsme ztráceli i fyzičku a v poslední části to byla hra na jednu bránu. 

V dobrém světle se ukázal Iakov, který při své premiéře zaznamenal hattrick. 

 

Hned po skončení se do boje vrhla i parta mladší a úkol neměla jiný. Balon se měl převalovat z nohy na nohu a měli jsme rychle a přesně zakončovat. 

Stejně jak v prvním klání, i zde se nám nevedlo, jak jsme potřebovali. Opět nás soupeř důrazně a rychle dostupoval a my si s tím neuměli poradit. Navíc jsme opět chybovali v rozehře od brány, což soupeř dokázal pohodlně trestat. 

 

2009 - Maty S., Maty F., Adam P., Dominik, Séba, Kuba, Tobias, Tobiáš Ša., Iakov, Adam N.

1. brankář Matyáš S. 3:1

2. brankář Adam N. 0:1

3. brankář Dominik 3:1

4. brankář Séba 6:1

 

2010 - Dan, Pepa, Míra, Max, Tobiáš Št., Luky, Honza Z., Honza M., Willi, Shu, Tom, Vojta

1. brankář Luky 3:1

2. brankář Dan 3:1

3. brankář Pepa 5:0

4. brankář Honza Z. a Tom 4:1

 

Opět jsme doplatili na pomalou rozehru a menší pohyb. Na tom musíme hodně zapracovat. 

Mistrovské utkání

Čechie Smíchov - Řepy 37:8

góly: 3x Séba, 1x Shu, Luky, Adam P., Maty F., Pepa

 

Druhý mistrák jsme hráli opět venku a strašákem byl jen brzký výkop. Omluven byl Honza Z. a nejistý byl Willi, který se nakonec na srazu ukázal. 

Soupeř chtěl postavit opět vyrovnané týmy a já se těšil, že navážeme na výkon ze Zličína. Bohužel tomu tak nebylo.

Od úvodního hvizdu jsme byli všude druzí. Soupeř nás napadal hodně vysoko, byl aktivní a ze své hry nic neslevoval. My jsme si s rychlostí a pohybem soupeře poradit neuměli, a navíc jsme kupili zbytečné až laciné chyby. Největším problémem je rozehra od brány. Čekáme až nám brankář nahraje, nejsme v pohybu, nevyměníme si místo, prostě nic. A skončí to tak, že rozehra jde přímo na nohu soupeře. Další problém je dostupování hráčů. Jsme od nich daleko a snažíme se je bránit až v momentě, kdy mají míč na noze a jsou připraveni ke kličce či střele. A to je prostě pozdě. 

Tým 1 - Dominik, Luky, Adam N., Kuba, Shu, Míra, Willi, Maty S., Honza M., Vojta

Soupeř 1

1. brankář Maty S. 7:1

2. brankář Adam N. 3:1

Soupeř 2

3. brankář Luky 4:0

4. brankář Dominik 7:0

Tým 2 - Séba, Dan, Adam P., Maty F., Tobiáš Ša., Max, Tom, Tobias, Pepa

Soupeř 2

1. brankář Tobiáš 4:1

2. brankář Pepa 4:3

Soupeř 1

3. brankář Séba 3:0

4. brankář Dan 5:2

Jak je vidět, tým 2 držel se soupeřem krok o něco více a podařilo se mu vstřelit i daleko více gólů. Škoda druhé čtrvtiny, kdy jsme měli super začátek, ale nedokázali jsme to udržet až do konce. Tým 1 celkem 21:2, tým 2 16:6, se soupeřem 1 21:2, se soupeřem 2 16:6. 

Máme nad čím přemýšlet, máme co trénovat a doufám, že společně se k větší aktivitě probojujeme a v dalším zápase to budeme opět my, kdo bude držet otěže zápasu pevně v rukou. 

Mistrovské utkání

Zličín - Řepy 11:28

góly: 8x Dominik, 3x Honza M., 2x Séba, Honza Z., Míra, Adam P., 1x Maty F., Tom, Kuba, Willi, Tobiáš, Luky, Shu, Max, Maty S.

V prvním mistrovském utkání nás nečekal nikdo jiný, než soused ze Zličína. Derby hned na úvod. Počasí nám přálo, kluci dorazili všichni a já se těšil, jak všechno z tréninku přeneseme do zápasu. 

Od úvodních minut byli kluci k nezastavení. Každý chtěl hrát, bojoval, vracel se a rval se za tým. Do toho jsme si dovolovali kličky a když to nešlo, pomohli jsme si přihrávkou. Sice někteří ještě pořád tlačí balon jen dopředu, ale ono to přijde a pomůžou si i zpětnou přihrávkou. 

Soupeř nám nedával nic zadarmo a také bojoval. I on se dostával do šancí, ale mi při naší ztrátě zabrali dozadu a výpady soupeře eliminovali. 

Na postu brankáře se vystřídalo 7 kluků a za mě (neviděl jsem zcela všechny) si hru brankáře dokážu představit tak, jak ji hrál Kuba a Dominik. Vysoko postavení, skvěle čtení hry, rychlé rozehry a nebáli se s míčem vyjet až na půlku. Prostě falešný šestý hráč. 

Tým 1 - Dominik, Kuba, Dan, Adam P., Pepa, Tobias, Míra, Honza Z., Tom, Vojta

Soupeř 1

1. brankář Pepa 1:5

2. brankář Honza Z. 2:3

Soupeř 2

3. brankář Kuba 1:6

4. brankář Dominik 1:2

Tým 2 - Séba, Tobiáš, Luky, Adam N., Maty F., Maty S., Max, Willi, Honza M., Shu

Soupeř 2

1. brankář Maty S. 1:1

2. brankář Adam N., 2:4

Soupeř 1

3. brankář Séba 1:3

4. brankář Maty S. 2:4

Tým 1 v poslední části netěžil tolik ze skvělé hry Dominika, nepřipravoval si tolik šancí, ale i tak tuto pasáž ovládl. Tým 2 přes pomalejší rozjezd nezůstával pozadu, kdy jej střelecky vedl hlavně Honza M. Celkově pak tým 1 vyhrál 5:16, tým 2 6:12. Soupeře 1 jsme porazili 6:13 a soupeře 2 5:15.

Někteří hráči se pořád potýkají s nedostatkem fyzičky, ale poctivé tréninky by měli vše změnit. Z dvaceti nominovaných hráčů se jich hned 15 zapsalo do listiny střelců.

Doufám, že nám forma a nadšení vydrží co nejdéle a budeme i nadálet rozdávat fotbalovou radost. 

Turnaj pro 2009 a ml. Libáň

 

V sobotu 24. 8. se naše starší přípravka zúčastnila turnaje v Libáni. Šlo o zakončení předchozího týdenního soustředění.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 1x 14 minut. Soupeři nám byli místní Sokol Libáň, dále pak Kopidlno, Sparta dívky a vítěz turnaje Turnov.

My jsme na turnaji měli dva týmy, jeden starší a jeden mladší. Obě party si nevedli špatně a bojovali do poslední minuty. Výjimkou byl zápas starší party proti Turnovu, který někteří hráči sabotovali. Výsledkem bylo nejhorší skóre na celém turnaji.

I tak vezeme dvě pohárová umístění, straší parta na druhém místě s jednou prohrou a mladší na třetím.

Dále jsme obsadili i vyšší příčky v tabulce střelců, na třetím místě Séba a na čtvrtém Max.

Klukům děkuji za týdenní práci a prezentaci klubu při závěrečném turnaji. Rodičům děkuji, že nás v hojném počtu přijeli podpořit. 

Speciální díky Andrejovi a Mirce.

Řepy A - Dominik, Séba, Maty S., Adam N., Kuba, Adam P., Max, Míra

Řepy B - Luky, Dan, Tom, Matyáš F., Shu, Honza M., Vojta, Filip

Řepy A – Kopidlno 3:0

Řepy B – Kopidlno 0:0

Řepy A – Libáň 1:0

Řepy B – Turnov 2:4

Řepy A – Řepy B 7:2

Řepy A – Turnov 1:10

Řepy B - Sparta dívky 2:1

Řepy A – Sparta dívky 3:1

Řepy B – Libáň 1:1

Turnaj pro 2011 a ml. Vyšehrad

Další a tentokrát již poslední turnaj v tomto fotbalovém roce. Nováčci si svůj boj odbyli na Strahově a nyní byla řada na těch zkušenějších matadorech. Po omluvách Honzíka M., a Káji jsme nakonec jeli jen v šesti hráčích a já se bál jen jediného... vedra. Co klukům určitě nechybělo, bylo nadšení, odhodlání a elán. 

Původně se mělo hrát s nafukovacími mantinely, ale brzy to vzalo za své. A tak se hrálo klasicky, 4+1 s auty a rohy. Co jsme chtěli určitě vylepšit a prolomit, byla ta čtvrtá místa, kterých jsme si užili až až. A povedlo se?

Tým ve složení Max, Míra, Maťo, Matěj, Vilém a Filip do toho vlétl po hlavě a šli jsme zápas od zápasu vstříct medailím, abychom měli o trochu lepší prázdniny. 

ČAFC - Řepy 0:1

brankář Vilém, gól Max

Bojovný zápas, plno šancí, ale řada neproměněna. My využili špatné malé domů a rozhodli nejtěsnějším rozdílem. 

Ruzyně - Řepy 0:2

brankář Vilém, góly 2x Max

Derby se sousedy, kteří nás o dva góly porazili na naší UMT při přáteláku. Kluci makali, bojovali, a hlavně chtěli vyhrát.

Aritma - Řepy 1:1

brankář Vilém, gól Filip

Už to vypadalo, že si připíšeme první prohru, ale Filip využil rychlé rozehry z autu a nekompromisně zavěsil k tyči. Tím nám zajistil první příčku ve skupině.

Semifinále

Střešovice - Řepy 3:3, výhra na penalty 

brankář Vilém, góly 2x Max, Maťo

Už to chvíli vypadalo na lekci z fotbalovosti, na debakl a na potupu. Během dvou minut jsme dostali tři góly. Hrozný blackout. Jenže jsme se nadechli k závěrečnému náporu a zápas dokázali srovnat. Pravda, i za pomoci menší chyby gólmana hostí. Gól, který přinesl hodně emocí na obou stranách. No a šlo se na penalty. Tam se vytáhl Vilém a svojí druhou penaltou rozhodl Míra. To bylo radosti z postupu do finále. A medaili už jsme měli jistou.

Hostouň - Řepy 0:1

brankář Vilém, gól Maťo

Finále. Dlouho jsme jej nehráli. Proti nám Hostouň, se kterou první přátelák v této sezóně na hřišti v Dobrovízi vyzněl pro nás. Teď šlo o vše. My se relativně brzy dostali do vedení, ale ne a ne přidat pojistku v podobě druhého gólu. A že jsme opět měli příležitostí na rozdávání. Bohužel některé šance řešíme pomalu a soupeř nám gól ukopne z nohy. Blížil se konec zápasu. Kluci už se asi viděli se zlatem na krku, ale přišla hrubka gólmana, ztráta míče a na soupeřova útočníka zívala prázdná brána. Srovnat balon, napřáhnout a... kde se vzal, tu se vzal, přiletěl Maťo jako uragán a zmařil jakékoli naděje soupeře na zvrat.

Pak již jen závěrečný hvizd a oslavy prvního místa. Jóóóóóóó!

Celým turnajem jsme prošli bez jediné prohry. Každý zápas jsme hráli s jiným soupeřem. Počasí vyšlo, rodiče fandili a převzetí poháru s písní We are the Champions bylo to, co jsme na závěr sezóny chtěli. Po korunovaci dostali kluci sprchu od místních hasičů, umyli se a zároveň vyprali dresy :oD, a pak již jen nekončící focení s trofejí. 

Kluci, díky. Závěr sezóny jak má být. Konečně jsme to prolomili a dosáhli na tu vytouženou medaili. A navíc na tu úplně nejvyšší. 

Díky všem za podporu, rodičům za fandění, soupeřům za hru. Speciální díky Andrejovi za pomoc s vedením kluků a Mirce za podrobné statistiky. 

Krásné prázdniny. ;o)