Mistrovské utkání

Přední Kopanina - Řepy 17:39

góly: 7x Adam P., 5x Max, 4x Filip, 3x Míra, Luky, Adam K., Matyáš, Honzík M., 2x Matěj, Honza Z., Vilém, 1x, Vojta, Maťo

Po úspěšně zvládnutém souboji se Zbraslaví, jsme vyrazili směr letiště, na trávu Přední Kopaniny. S místním týmem nás pojí velmi dobré vztahy, účastníme se navzájem pořádaných turnajů a celkově jsou naše vzájemné zápasy vždy příjemně strávenou dobou. A ani tentokráte tomu nebylo jinak.

Během týdne se začaly kupit omluvenky vzhledem k tomu, že v pátek bylo volno. A tak jsme vyrazili s počtem 13 hráčů a příslibem větší herní vytíženosti. Opět jsme postavili dva vyrovnané týmy a v půli je prohodili. Počasí přálo, kluci byli natěšeni a já byl zvědav, co nám ty naše naděje opět předvedou. A předvedly. S výjimkou třetí části, kdy tým nepomohl Vojtovi v bráně, jsme zápasu dominovali. Byla vidět bojovnost, přihrávky, přenášení hry, střelba. A byla radost na to pohledět. Co se mi dnes hodně líbilo, byl styl vedení zápasu rozhodčím. Víceméně si kluci pískali sami :o). A oceňuji jejich fair play myšlení. Jen více takovýchto zápasů pro radost všech zúčastněných.

Tým 1 - Adam P. Luky, Matěj, Míra, Filip, Honza Z.

Hřiště 1

1. brankář Filip 1:5

2. brankář Adam P. 1:5

Hřiště 2

3. brankář Míra 2:4

4. brankář Honza Z. 2:7

Tým 2 - Maytáš, Adam K., Maťo, Max, Vilém, Vojta, Honzík M. 

Hřiště 2

1. brankář Vilém 1:4

2. brankář Adam K. 1:6

Hřiště 1

3. brankář Vojta 8:3

4. brankář Maťo 1:5

V součtu tým 1 vyhrál 6:21, tým 2 zvítězil  9:18. Na hřišti 1 jsme vyhráli 11:18, hřiště 2 jsme ovládli 6:21. A bonus? Opět zaznamenali gól všichni přítomní. Jen tak dál broci, za týden hostíme na naší trávě slavnou vršovickou Bohemku.

Mistrovské utkání

Řepy - Zbraslav 28:15

góly: 6x Honzík M., 5x Adam P., 4x Vilém, 3x Matyáš, 2x Max, Míra, Maťo, 1x Matěj, Luky, Tom, Vojta

Ve třetím utkání naší soutěže jsme přivítali tým Zbraslavi, který byl po dvou kolech stejně jako my neporažen, a co více, měl stejný počet vstřelených branek.

Oproti utkání ve Vršovicích jsem se těšil na rovnocenný souboj. 

S trenérem jsme domluvili dva vyrovnané týmy s tím, že je v půli prohodíme. Po dvou zápasech tedy menší změna a já byl zvědav, jak si kluci zvyknou na "jiné" spoluhráče.

Na hřisti jedna (kdo by nevěděl, je to hřiště před tribunou) jsme krom druhé části ovládli všechny čtvrtiny. Na druhém hřišti jsme o gól nechytili tu první. 

Na klukách byla vidět odhodlanost udržet neporazitelnost a posunout se obrazně na první příčku. Byla vidět bojovnost, byla vidět střelba a místy i kombinační hra, kdy si kluci navzájem pomohli. Co mi stále chybí, a co potřebujeme zlepšit, je rychlost a lehkost. Některé souboje jsou strašně upracované, komplikované a některé kličky jdou do hráče místo do prostoru. Také střelba je někdy po doteku či dvou navíc. Nyní nás to mrzet nemusí, ale v dalších zápasech by mohlo. Na tomto musíme zapracovat. 

Jinak jsem si osobně zápas užil, bavil jsem se a kochal. Myslím, že spokojeností zářili i naši fanoušci. Dle mého soupeř očekával trochu jiný průběh, což deklaroval nespokojeností na druhém hřišti, ale jak se říká, konec dobrý, všechno dobré.

Tým 1 - Adam P., Tom, Dan, Maťo, Míra, Filip, Šimon, Matěj

Hřiště 1

1. brankář Tom 5:3

2. brankář Dan 1:2

Hřiště 2

3. brankář Míra 3:2

4. brankář Filip 2:1

Tým 2 - Matyáš, Luky, Adam K., Honzík M., Max, Vilém, Vojta

Hřiště 1

3. brankář Matyáš 5:3

4. brankář Max 7:1

Hřiště 2

1. brankář Vilém 2:3

2. brankář Adam K. 3:0

V součtu jsme na hřišti 1 vyhráli 18:9, na hřišti 2 výhra 10:6. Tým 1 vyhrál 11:8 a tým 2 zvítězil 17:7

Děkuji všem za nasazení, bojovnost a góly. Rodičům za povzbuzování a pomoc s brankami. Už nyní se těším na další klání, tentokráte v nedaleké a námi oblíbené Přední Kopanině. 

Mistrovské utkání 

Union Vršovice - Řepy 6:73

góly: 9x Maťo, 8x Vilém, Pepa, 7x Filip, Adam P., 5x Tom, Matyáš, Honzík M., 4x Max, Míra, Dan, 3x Matěj, 2x Vojta, 

1x Luky, Adam K.

Druhý zápas jsme odehráli na hřišti Unionu. Psána byla umělá tráva, ale soupeř nás pustil na trávu, což bylo velice pozitivní. Po dohodě s trenérem jsme opět dali slabší a silnější hřiště.

Od samého úvodu jsme na hřišti dominovali, tedy na obou hřištích. Soupeř byl nejen mladší, ale i méně zkušený. Aby zápas byl alespoň trochu vyrovnaný, resp. aby nás bavil, opět jsme s kluky vymýšleli různé úkoly. Pravda, moc se jim nechtělo kombinovat, ale alespoň na střele z prvního doteku jsme se dohodli. A šlo to. Super a pochvala pro všechny. Na hřišti mladších jsme přistoupili k tomu, že jsme hráli se třemi hráči v poli. I tak jsme soupeře do ničeho nepouštěli a jen tlak rozhodčího :o) zapříčinil jediný gól v naší brance. 

Kluky musím pochválit na nasazení, bojovnost, a hlavně, za plnění pokynů. Zápas nás sice moc neprověřil, ale dovolil nám zkusit si různé věci - kličky, střely, přihrávky, pomoc s brankářem atp. 

Tým 1 - Adam P., Adam K., Matyáš, Luky, Dan, Tom, Honzík M.

1. brankář Luky 2:7

2. brankář Adam K. 1:9

3. brankář Adam P. 1:4

4. brankář Honzík M. 1:8

Tým 2 - Max, Míra, Maťo, Matěj, Vilém, Filip, Pepa, Vojta

1. brankář Filip 0:14

2. brankář Pepa 0:14

3. brankář Max 0:12

4. brankář Míra + Maťo 1:5

Tým 1 zaznamenal výhru 5:28, tým 2 zvítězil 1:45. A dalším pozitivem je, že každý z nominovaných hráčů si vstřelil gól. 

Je vidět, že záleží, jak se soupeři sejdou hráči a koho proti nám postaví. Pokud bychom kluky "neomezovali" ve střílení gólů, možná by skóre přesáhlo i 100 gólů. Ale chce to takhle někdo? Já tedy ne. Uvidíme za týden, až doma přivítáme tým Zbraslavi, jak se opět předvedeme. 

Mistrovské utkání 

Řepy - Sportovní akademie Praha 29:25

góly: 7x Maťo, 4x Tomáš, 3x Adam P., Filip, Max, Honzík M., Matyáš, 2x Luky, 1x Vilém

První mistrák. Dlouho očekávaný zápas nové sezóny. Krásné počasí, atraktivní soupeř, natěšení hráči i fanoušci (myslím, že fanoušci více :o)) a trenéři napjatí.

Oproti přáteláku se Stodůlkami zlepšena docházka. Více času na zahřátí a rozběhání. Celkově nálada skvělá. 

Po domluvě s trenérem jsme postavili silnější a slabší tým. Krapet jsem se toho bál, hlavně u těch mladších, ale jak se později ukázalo, zbytečně.

Soupeř je vlastně odnož Fotbalové akademie Alexe Zbura - FA AZ. Nečekalo nás tedy nic lehkého, ale já se těšil. A kluci také, což bylo pozitivní.

Jak bývá zvykem, rozhodčí nominován nebyl, a tak jsem se chopil píšťalky já a na druhém hřišti tradičně Denis.

Zápas nezačal špatně, alespoň ne na hřišti mladších, kde jsme po šesti minutách vstřelili dokonce dvě branky v rychlém sledu a byli jsme soupeři vyrovnaným partnerem. Pak sice přišel menší útlum, ale vyloženě ostuda či debakl to rozhodně nebyl. V tomto týmu vyčnívali dva hráči soupeře, kdy jedním byl brankář. Na tomto hřišti jsem toho moc nečekal. Byl jsem zvědav, jak se zapojí Vilém s Filipem a Matěj s Maťom, kteří byli na prvním mistráku. Dále jsem byl zvědav, jak se bude dařit Vojtovi. A musím říci, že to kluci zvládli. Všichni. I když je tam pár věcí, které se musíme naučit řešit jinak, tak jsem byl vcelku spokojen. 

Na druhém hřišti to byl překvapivě vyrovnaný boj. Soupeři jsme odskočili ve druhé části a náskok si pohlídali, ale herně to nebylo vůbec ono. Od starších bych čekal více kombinace, zrychlování a zjednodušování hry. I akce 1 na 1 jsme kolikrát nezvládli. Kluci si musí více vyhovět, jestli chtějí pomýšlet na další úspěchy. Soupeř byl dobře technicky vybaven, dovoloval si jednoduché, ale účelné kličky a zasekávačky a nám to místy dělalo problémy. 

Jak se ale říká, konec dobrý, všechno dobré. Fotbal jsme si zahráli, nějaké góly nastříleli, sluníčko nás hřálo, fanoušci fandili a nikdo se nezranil. Krásná neděle. 

Tým 1 - Tomáš, Adam P., Adam K., Matyáš, Dan, Honzík M., 

1. 2:2

2. 7:3

3. 2:3

4. 4:1

Tým 2 - Vilém, Max, Vojta, Matěj, Maťo, Míra, Filip

1. 2:5

2. 2:5

3. 4:4

4. 6:2

Celkově tedy - Tým 1 15: 9, tým 2 14:16. Zapracovat musíme na kombinaci, na pomoci s brankářem a na důrazu. 

Děkuji rodičům za pomoc s brankami, klukům za vzorné sprchování (až na FIlipa) a kolegům trenérům za pomoc s vedením kluků. 

Těším se v úterý na tréninku.

Přátelské utkání 

Řepy - Stodůlky 16:30

góly: 6x Matyáš, 3x Adam P., 2x Honza Z., Tom, 1x Honzík M., Matěj, Pepa

Před začátkem nové sezóny jsme si pozvali sousedy ze Stodůlek k přípravnému zápasu, abychom zjistili, jak jsme na tom, sladili týmy a vyzkoušeli nováčky. Co mě mrzelo, byly pozdní příchody a nepřipravenost některých hráčů. Není možné přijít pět minut před výkopem. A už vůbec není možné hrát ve vycházkové obuvi. Tohle prosím do budoucna odstraňme. 

Soupeř postavil jeden tým silnější a druhý slabší, my jsme se rozhodli, že postavíme dvě stejné party a uvidíme, jak nám to půjde. 

A moc nám to nešlo. Tedy, na jednom hřišti, kde měl soupeř silnější tým. Než jsme se pořádně rozkoukali, prohrávali jsme o dva góly. A tempo zápasu se nám nedařilo chytit. A tak skóre narůstalo a my se hledali. Kupila se fůra nepřesností, chyběla nám rychlost a důraz v osobních soubojích. Soupeř měl prostě navrch. 

Ve druhé části jsme se chytli a hned to vypadalo o něco lépe. Hra začala mít nějakou tvář a soupeř se již tolik nedostával do zakončení. 

Po výměně stran jsme opět na tomto hřišti nechytili nástup soupeře a prohráli třetí část 0:6. Paradoxně jsme zvládli závěr zápasu a v poslední patnáctiminutovce jsme porazili soupeře 4:2. Škoda, že jsme nehráli po celou dobu tak, jako tomu bylo v poslední části. 

Na druhém hřišti se odehrávala víceméně vyrovnaná bitva. Rozdílem byla i zde poslední část, kdy jsme dokázali vstřelit 5 branek. Na druhém hřišti jsme ani jednu část neprohráli, ale potřebujeme se měřit se silnější části soupeřova týmu. 

Byl to druhý zápas v novém složení, na hřišti byli i noví hráči, kteří si musí na tempo hry a povely trenérů zvyknout. A jak pořád opakujeme, výsledky nejsou důležité. Hodnotíme celkové pojetí hry, nasazení, bojovnost a další herní projevy. A to u starších a zkušenějších hodnotím spíše záporně. Pokud ale budeme pracovat svědomitě, zlepšení se určitě ukáže a nebude to dlouho trvat. 

 

Tým 1 - VIlém, Adam P., Marek, Honzík M., Dan, Luky, Míra, Matěj, Honza Z.

Hřiště 2

1. 1:1

2. 3:2

Hřiště 1

3. 0:6

4. 4:2

 

Tým 2 - Pepa, Matyáš, Michal, Max, Filip, Tom, Maťo, Vojta, Adam K.

Hřiště 1

1. 1:11

2. 1:4

Hřiště 2

3. 1:1

4. 5:3

Celkově tedy - Hřiště 1 6:23, hřiště 2 10:7, tým 1 8:11, tým 2 8:29. Jedno hřiště jsme ovládli, na jednom vysoko prohráli a ani jeden tým nevyhrál. Pozitivní je, že jsme si mohli zahrát, nikdo se nezranil a ukázali jsme si před mistrákem, kde jsou naše slabiny. 

Jsem zvědav, co vypilujeme do nedělního zápasu se Sportovní akademií.

Mistrovské utkání

Dukla dívky - Řepy 8:50

góly: 10x Tom, 7x Dominik S., 6x Adam P., 5x Kuba, 4x Luky V, 3x Matyáš, Dan, 2x Tobiáš, Max, 1x Pepa, Míra, Adam K.

Poslední mistrák této sezóny. Poslední zápas v tomto složení. Jako azyl, krásný a známý stadion Juliska. Bohužel pouze umělka. I přesto to nádech výjimečnosti mělo.

Od zápasu jsem nic neočekával. Chtěl jsem jen, aby si kluci zahráli, aby si to užili, aby se nezranili a aby si dali nějaký ten gól. A mám pocit, že se to povedlo do puntíku. Holky byly bojovné, rychlé a nedávali nic zadarmo, ale kluci hráli v klidu, s přehledem a trpělivě. Po dohodě jsme měli starší a mladší tým a nechali je hrát spolu. Domácí měli jen jednu hráčku na střídání. A u starších to bylo "skoro" bez rozhodčího, jelikož jsme si s trenérem řekli, že to někdy necháme na nich, jak jsou féroví. 

Starší - Tobias, Dominik S., Kuba, Tobiáš, Adam P., Matyáš, Honza

1. brankář Kuba 0:5

2. brankář Honzík M. 1:9

3. 0:4

4. 2:10

U tohoto týmu chyběla snad jen vyšší rychlost některých akcí a přesnější muška. Jinak jsme hráli uvolněně, v pohodě a zasloženě jsme vyhráli. 

Mladší - Tom, Max, Dan, Luky V., Adam K., Míra, Pepa

1. 1:3

2. 1:4

3. brankář Míra 1:9

4. brankář Max 2:6

Tady to bylo o tom, naučit se rychle rozhodovat. A dařilo se. Kluci lítali sem tam a chtěli se podílet na střelbě gólů. A to včetně našich benjamínků Maxe a Míry. 

Je to tady. Uteklo to jako voda a konec nastal. Před sebou máme čtyři tréninky a jeden turnaj. Pak to vyhlásíme, odměníme nejlepší a střídmě to zapijeme ;o). Není to tak dávno, co jsem kluky přebíral a nyní je (snad s novými prvkami) převádím zpět. Některé čeká přechod na větší hřiště, jiní budou mít nelehký úkol, naučit kluky od Ježků hrát fotbal. Výzev je dosti, a kdo chce, postaví se jim společně s námi.