Turnaj pro 2011 a ml. Vyšehrad

Další a tentokrát již poslední turnaj v tomto fotbalovém roce. Nováčci si svůj boj odbyli na Strahově a nyní byla řada na těch zkušenějších matadorech. Po omluvách Honzíka M., a Káji jsme nakonec jeli jen v šesti hráčích a já se bál jen jediného... vedra. Co klukům určitě nechybělo, bylo nadšení, odhodlání a elán. 

Původně se mělo hrát s nafukovacími mantinely, ale brzy to vzalo za své. A tak se hrálo klasicky, 4+1 s auty a rohy. Co jsme chtěli určitě vylepšit a prolomit, byla ta čtvrtá místa, kterých jsme si užili až až. A povedlo se?

Tým ve složení Max, Míra, Maťo, Matěj, Vilém a Filip do toho vlétl po hlavě a šli jsme zápas od zápasu vstříct medailím, abychom měli o trochu lepší prázdniny. 

ČAFC - Řepy 0:1

brankář Vilém, gól Max

Bojovný zápas, plno šancí, ale řada neproměněna. My využili špatné malé domů a rozhodli nejtěsnějším rozdílem. 

Ruzyně - Řepy 0:2

brankář Vilém, góly 2x Max

Derby se sousedy, kteří nás o dva góly porazili na naší UMT při přáteláku. Kluci makali, bojovali, a hlavně chtěli vyhrát.

Aritma - Řepy 1:1

brankář Vilém, gól Filip

Už to vypadalo, že si připíšeme první prohru, ale Filip využil rychlé rozehry z autu a nekompromisně zavěsil k tyči. Tím nám zajistil první příčku ve skupině.

Semifinále

Střešovice - Řepy 3:3, výhra na penalty 

brankář Vilém, góly 2x Max, Maťo

Už to chvíli vypadalo na lekci z fotbalovosti, na debakl a na potupu. Během dvou minut jsme dostali tři góly. Hrozný blackout. Jenže jsme se nadechli k závěrečnému náporu a zápas dokázali srovnat. Pravda, i za pomoci menší chyby gólmana hostí. Gól, který přinesl hodně emocí na obou stranách. No a šlo se na penalty. Tam se vytáhl Vilém a svojí druhou penaltou rozhodl Míra. To bylo radosti z postupu do finále. A medaili už jsme měli jistou.

Hostouň - Řepy 0:1

brankář Vilém, gól Maťo

Finále. Dlouho jsme jej nehráli. Proti nám Hostouň, se kterou první přátelák v této sezóně na hřišti v Dobrovízi vyzněl pro nás. Teď šlo o vše. My se relativně brzy dostali do vedení, ale ne a ne přidat pojistku v podobě druhého gólu. A že jsme opět měli příležitostí na rozdávání. Bohužel některé šance řešíme pomalu a soupeř nám gól ukopne z nohy. Blížil se konec zápasu. Kluci už se asi viděli se zlatem na krku, ale přišla hrubka gólmana, ztráta míče a na soupeřova útočníka zívala prázdná brána. Srovnat balon, napřáhnout a... kde se vzal, tu se vzal, přiletěl Maťo jako uragán a zmařil jakékoli naděje soupeře na zvrat.

Pak již jen závěrečný hvizd a oslavy prvního místa. Jóóóóóóó!

Celým turnajem jsme prošli bez jediné prohry. Každý zápas jsme hráli s jiným soupeřem. Počasí vyšlo, rodiče fandili a převzetí poháru s písní We are the Champions bylo to, co jsme na závěr sezóny chtěli. Po korunovaci dostali kluci sprchu od místních hasičů, umyli se a zároveň vyprali dresy :oD, a pak již jen nekončící focení s trofejí. 

Kluci, díky. Závěr sezóny jak má být. Konečně jsme to prolomili a dosáhli na tu vytouženou medaili. A navíc na tu úplně nejvyšší. 

Díky všem za podporu, rodičům za fandění, soupeřům za hru. Speciální díky Andrejovi za pomoc s vedením kluků a Mirce za podrobné statistiky. 

Krásné prázdniny. ;o)

Turnaj pro 2010 a ml. Strakonice

Na závěr sezóny tradičně objednáváme tzv. rozlučkové turnaje. 2010 letos zajížděly až do Strakonic, kde se účastnily turnaje systémem 5+1. A dle rozpisu jsme se měli na co těšit. Týmy jako Písek, MAS Táborsko či Braník a Viktoria Plzeň budily respekt, ale my se těšili. Ze všech nominovaných se nakonec omluvil jen Petr. 

Turnaj byl dle trenéra Ondry velmi špatně organizován. Na úvod jsme nedostali ani šatny, a tak se kluci převlékali kde se dalo. Naštěstí nás to spíše nakoplo než rozhodilo a s výjimkou dvou zápasů jsme neprohráli. A jak to tedy probíhalo?

Tým - Adam, Luky, Vojta, Dan, Matyáš, Honza Z., Honza M., Tom, Willi, Shu

Řepy - Strakonice 1:1

gól Adam, brankář Dan

Úvodní zápas jsme měli vyhrát. Nakonec jsme rádi i za remízu. Když vezmeme v potaz, že úvodní zápasy neumíme, nevedli jsme si špatně. 

Řepy - Táborsko 2:0

góly Adam, Matyáš, brankář Honza Z.

Zvučný soupeř, ale mi šli za výhrou. Navíc s nulou vzdau. Nádhera. 

Řepy - Horažďovice 4:1

góly 3x Honza, Tom, brankář Honza Z.

Řepy - Písek 7:0

góly 3x Matyáš, Shu, Adam, Luky, Honza M., brankář Tom

Také tým, který hraje vyšší soutěže. Dnes však přivezl pouze ročník 2011 a nebylo mu to nic platné. 

Řepy - Braník 0:8

brankář Honza Z.

Těžký zápas po obědové pauze. Soupeř asi lépe trávil, byl fotbalovější. My se k ničemu nedostali.

Řepy - Volenice 4:0

góly 2x Adam, Willi, brankář Dan

Další zápas s nulou vzadu. Medailové příčky se opět přiblížili.

Zápas o třetí místo

Řepy - Plzeň 0:2

brankář Honza Z.

Slavná Viktorka prověřila již naše nováčky a nadělila jim hrozný debakl i když hrála o jednoho hráče méně. Mohli jsme jí vše vrátit i s úroky, ale recept jsme na soupeře nenašli. I tak pochvala na odmakaný zápas, nasazení a vůli poprat se o medaile. 

Nakonec tedy konečné 4. místo. Letos je nám ta čtyřka souzená. Pod bednou jsme byli na zimní lize Motorletu i na domácím turnaji. Uvidíme, jakou formu si přeneseme do další sezóny. 

Děkuji všem za včasný doprovod kluků. Díky Ondrovi a Adamovi za vedení kluků a zápis. 

 

Mistrovské utkání

Zbraslav - Řepy 17:20

góly: 3x Honza M., Luky, 2x Maťo, Max, Matyáš, 1x Adam, Vojta, Filip, Tom, Vilém, Matěj, Kája, Míra

Z důvodu víkendového turnaje v Rakousku, zajížděli jsme na horkou půdu Zbraslavi již ve středu. Starší přípravka naopak hostila stejného soupeře na naší trávě. Opět zápas v týdnu, navíc po celkem náročném přáteláku s Ruzyní. Ale po zápase s Duklou víme, že hrát v týdnu umíme. Oba týmy mohly v případě výhry pomýšlet na celkové prvenství ve skupině. Ano, výsledky se u přípravek nesledují, jsou druhořadé, ale... já bych to nebral tak striktně. Každý chce vyhrávat a je tak trochu vítězný typ. Co mě potěšilo byl fakt, že jsme opět měli dva vyrovnané týmy. 

Parta okolo Dana se trochu trápila a tahala za kratší konec. Lukyho tým však držel naše naděje a srovnával celkové skóre. Po třech čtvrtkách svítilo skóre o jeden gól pro domácí. Jenže, Dan s Matyášem zaveleli k ofenzivě, nabrali druhý dech, našli zbytky sil a posledních 15 minut soupeře přejeli. A právě včas. Obě naše party si v poslední části totiž lehce vyměnily role a my na druhém hřišti poprvé prohráli. 

Já se o skóre nezajímám nikdy. Dnes jsem zvědav byl hodně, ale nezjišťoval jsem. Vše měla pod dohledem Mirka. Kluci byli zvědavi, ale chtěli jsme, aby se soustředili na výkon. S posledním hvizdem rozhodčího bylo po všem. Jak to dopadlo? Kdo vyhrál? Kluci byli všude, zvědaví, nedočkaví. A jak to dopadlo?

Šli jsme kopat penalty ;o).

Tým 1 - Luky, Adam, Max, Tom, Honza M., Filip, Vojta

Hřiště 1

1. brankář Tom 2:3

2. brankář Filip 0:4

Hřiště 2

3. brankář Max 1:5

4. brankář Filip 1:0

Tým 2 - Dan, Míra, Maty, Pepa, Maťo, Vilém, Kája, Matěj

Hřiště 2

1. brankář Vilém 4:1

2. brankář Dan 2:0

Hřiště 1

3. brankář Maťo 5:2

4. brankář Pepa 2:5

Dopadlo to VÝBORNĚ! O tři góly jsme domácí přejeli a mohli doufat, že nám vítězství ve skupině neuteče. Když se to kluci dozvěděli, začali skákat radostí a řvát, že je museli slyšet až v Řepích.  

Počkat si budeme muset na zápas Sportovní akademie, která může mít stejně bodů jako my. Ale i tak je to fantatický pocit. 

Tým 1 4:12, tým 2 13:8. Hřiště 1 9:14, hřiště 2 8:6. Nebyl to lehký zápas. Byl vyrovnaný, vyhecovaný a nikdo nechtěl prohrát. Takovéto zápasy mám nejraději. A ještě radši, když jsou vítězné ;o). Kluci, děkuji za parádní výkon. Děkovačku s rodiči jsem si užil za celou dobu asi nejvíce. 

Přátelské utkání 

Řepy - Ruzyně 22:27

góly: 7x Willi, 5x Filip, 2x Max, Míša, Matěj, 1x Luky, Honza M., Tobias, Kája

Poslední dobou mi stále zvoní telefon a přicházejí další e-maily s požadavky na sehrání přátelského utkání. Proč ne... Dá to klukům více než trénink. Ještě lepší, když se do takového zápasu podaří zakomponovat všechny hráče. 

Po domluvě s trenérem bylo pro starší kluky připraveno 5+1, pro mladší 4+1 a pro 2012 i 3+0. Na celé umělce jenom fotbal. Na hřišti nejmenších to bylo o radosti z každého gólu. A že jich padalo. Bohužel statistiku z tohoto hřiště nemáme. Na hřišti 4+1 to byla parádní přestřelka, fotbal nahoru dolu a bylo jen otázkou, kdo vstřelí těch branek více. O dva góly soupeř, ale pochvala všem za předvedený výkon a bojovnost. 

To u nejstarších to byl souboj obran. Takhle moc vyrovnaný zápas s tak málo góly jsme snad ještě nehráli. Výjimkou byla jen druhá část, kdy padly celkem 4 branky. Jinak fotbalově se na to koukat dalo, oba týmy stavěly na obranném valu a snažily se rychle přecházet do protiútoku. Bohužel manko z druhé části jsme již smazat nedokázali. 

Hřiště 5+1

1. brankář Pepa 1:1

2. brankář Dan 1:3

3. brankář Honza Z. 0:1

4. brankář Tom 1:1

Hřiště 4+1

1. 4:7

2. 4:5

3. 4:4

4. 7:5

Pokud se podívám na naši hru 5+1, nemáme v ní chaos. A to je dobrým příslibem pro následující sezónu. 

Přátelské utkání

Řepy - SK Hamr 16:11

góly: 4x Filip, 3x Dominik, 2x Max, Tadeáš, Maťo, 1x Míša, Patrik, Maxík Š. 

Přípravné utkání pro méně vytížené. Bohužel ne všichni nováčci mohli toto utkání absolvovat, a tak jsme tým doplnili zkušenějšími matadory. Alespoň se měli nováčci od koho učit a mít se komu vyrovnat. 

Počasí nám přálo a účelem hry bylo nabrat další zápasové zkušnosti, kterých není nikdy dosti. Již od úvodu utkání bylo jasné, že se zápas ponese ve vyrovnaném duchu. Sláva. Oba týmy si tak mohly v klidu zahrát, vyzkoušet svoji hru a předvést to, co se naučily na tréninku. A abychom opravdu vytížili všechny, střídali jsme v jednotlivých čtvrtkách i brankáře. 

Tým - Max Š., Tadeáš, Patrik, Míša, Vilém, Tobias, Filip, Dominik, Maťo, Max

1. brankář Tobias/Filip 4:4

2. brankář Maťo/Max 3:3

3. brankář Max Š./Vilém 5:1

4. brankář Dominik/Patrik 4:3

Je vidět, že s výjimkou třetí části šlo opravdu o vyrovnaný boj, kdy rozhodlo jen pár gólů. Ty jsme však dali my. 

Mistrovské utkání

Řepy - Dukla dívky 34:19

góly: 8x Tom, 4x Maťo, Matyáš, 3x Vilém, Willi, Dan, Honza M., 2x Max, Pepa, 1x Honza Z., Filip

Původně nedělní zápas jsme na žádost Dukly předehrávali v týdnu. Já se toho bál, protože zápasy v týdnu moc neumíme, ale vidina volnějšího víkendu byla silná. A slibná ;o).

Výkop nastaven na pátou hodinu, na soupisce snad všichni aktuálně registrovaní hráči s vyjímkou zraněného Lukyho a odhodlání po posledních nezdarech opět vyhrát. Navíc po delší době zápas, kdy soupeř měl dvě vyrovnané party, a tak jsme mohli krapet proházet týmy. 

Holky přišly také odhodlány poprat se o výsledek a bylo jasné, že zadarmo nám nic nedají. Obzvláště na jednom hřišti byly soupeřky hodně fotbalové. Výsledkově to vypadá trochu jednoznačně, ale průběh hry tomu vůbec nenapovídal. V poslední části zápasu navíc dostaly obě party úkol. Gól museli dát Kája a Vojta. Sice se to ani na jednom hřišti nepovedlo, ale obzvláště Vojtu to tak nakoplo, že by to byl uhrál na obou hřištích sám. Asi nejlepší výkon, co jsem kdy u Vojty viděl. 

Tým 1 - Dan, Pepa, Honza M., Max, Maťo, Matěj, Filip, Vojta

Hřiště 1

1. brankář Dan 4:1

2. brankář Filip 3:0

Hřiště 2

3. brankář Pepa 2:4

4. brankář Maťo 6:3

Tým 2 - Matyáš, Honza Z., Tom, Míra, Vilém, Willi, Kája

Hřiště 2

1. brankář Vilém 3:3

2. brankář Míra 8:4

Hřiště 1

3. brankář Honza Z. 6:2

4. brankář Vilém 2:2

V součtu tým 1 15:8, tým 2 19:11, hřiště 1 19:14 a hřiště 2 15:5. Zvládli jsme to. Zápas v týdnu a slavíme výhru. Svět se v lepší obrací :oD. Musím přiznat, že nejlepší fotbal hrajeme v momentě, kdy hrajeme na Vojtu či na Káju. To všichni hráči zapnout vyšší level a připravují nekutečné střelecké příležitosti. Škoda, že je neumíme zužitkovat. 

Mistrovské utkání

Tempo - Řepy 45:10

góly: 4x Max, 3x Tom, 2x Filip. 1x Honza M.

Zápas na Tempu. Klub, který patří ke špičce v Praze. Tým, který hraje nejvyšší přípravkovou soutěž. Já se těšil, a moc. Jenže jsem byl asi sám. 

Po velice nepovedeném zápase s 1999, jsme zde navázali na stejný výkon. Od úvodu utkání jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl rychlý, přímočarý a důrazný. Nebál se 1 na 1 a střílel ze všech vzdáleností. Nám to činilo nemalé problémy a soupeři jsme nestačili v ničem. Postupem času v nás převládal vztek, frustrace a poslední část jsme (někteří) dohrávali již jen z povinnosti.

To mladší parta měla tentokráte opět silnějšího soupeře. Nejen, že kluci z Tempa byli o rok starší, ale byli i jednou tak vysocí. Jenže tady jsme vůbec nic nepodcenili, vlítli do toho po hlavě a v páté minutě vedli. Závěr čtvrtiny sice soupeř odskočil, ale fotbalovější jsme byli my. A to navíc bez střídání, jelikož v noci přišla omluva nejdřív Williho a poté i Viléma. Třetí část jsme dokonce vyhráli, posílali si míč z nohy na nohu a Maťo byl všude, úplně všude. Co nás může mrzet, je opět spousta neproměněných šancí. Do střeleckých příležitostí jsme se dostávali, ale na zakončení jsme již neměli tolik sil. Škoda, mít Williho s Vilémem, asi bychom aspoň toto hřiště ovládli. 

Tým starší - Dan, Tom, Honza Z., Honza M., Pepa, Maytáš

1. brankář Dan 6:2

2. brankář Matyáš 9:0

3. brankář Honza Z. 8:1

4. brankář Pepa 10:1

33:4! Nechci říkat, že se na nás valí krize. Doufám, že je to jen nějaké přechodné období a lehce jej překonáme. Opět platí, že nikdo se neporazí sám. Pokud soupeř dokáže makat 15 minut v kuse, měli bychom to zvládnout také. A je-li soupeř fotbalovější, pojďme mu poblahopřát a potrénovat, abychom takoví byli příště i my. A ne, že začneme být zlí a budeme faulovat. 

Tým mladší - Max, Míra, Maťo, Matěj, Filip

1. Filip 3:1

2. Matěj 4:2

3. Maťo 3:2

4. Max 3:0

13:5 v součtu. V nečekáném vedru, bez střídání, proti starším a vyšším. Klobouk dolů za nasazení a výdrž. Jak delší dobu měli mladší lehčí zápasy, poslední dva se ukázali ve skvělém světle a dokázali, že hrát umí. Takovéto nasazení kdyby měli ti starší... mohlo být veseleji. 

Třetí prohra v jarní části. Poslední dva zápasy do konce sezóny. Tak co, kluci, zvládneme je důstojně?

Mistrovské utkání

Řepy - 1999 Praha 16:42

góly: 4x Willi, 3x Pepa, 2x Honza M., Matěj, Maťo, 1x Tom, Míra

Po delší době domácí mistrák, a navíc derby. Stodůlky převlečené do názvu 1999 Praha. A aby to byl opravdu zápas zajímavý, přijelo k nám stodůlecké áčko, tedy ročník 2010. 

Na podzim jsme na jejich trávě odehráli zajímavé a vyrovnané utkání a soupeř nám tehdy připravil první prohru v soutěži. Měli jsme jim tedy co vracet. 

Jenže, kdo čte naše hodnocení pravidelně ví, že mladší parta v podstatě neměla relevantního soupeře. Dnes tomu bylo jinak. Mladší se postavili o rok staršímu soupeři a nevedli si vůbec špatně. V zápase byli i lepším týmem, ale bohužel si nechali nešťastně utéct závěrečnou patnáctiminutovku. Ta v podstatě rozhodla. A tak trochu za to mohu i já, jelikož jsem zkoušel různé varianty v domnění, že se skóre vyvíjí v náš prospěch. Škoda, vítězství bylo blízko, ale opět jsme ukázali, že se můžeme měřit i s o rok starším soupeřem. Této partě veliká pochvala. 

To starší tentokráte vyrovnanou partii nehráli. Hráli ne druhé, ale až třetí housle. A to od samého začátku. Nevím, čemu to přisoudit, ale neměli jsme vůbec nic. Tedy, pokud jsme dokázali udělat rychlejší krok, byli jsme i malinko fotbalovější. Jenže za celý zápas toho bylo velmi velmi málo. Soupeře jsme pouštěli až moc snadno k našemu vápnu, čekali jsme na zázrak, který nepřišel a doufali, že to za nás odehraje někdo jiný. Jenže to se taky nestalo. 

Tým starší - Dan, Pepa, Matyáš, Tom, Honza M., Honza Z.

1. brankář Dan 2:6

2. brankář Honza Z., 2:7

3. brankář Matyáš 1:4

4. brankář Pepa 1:8

Dostali jsme velice dobrou lekci a je načase si uvědomit, že žádný soupeř se neporazí sám. Musíme jít výhře naproti, máknout a nečekat na zázrak. 

Tým mladší - Max, Míra, Maťo, Matěj, Willi, Vojta

1. brankář Matěj 0:4

2. brankář Míra 4:4

3. brankář Maťo 4:2

4. brankář Max 2:7

Výsledkově se tváří nejlépe třetí část, ale pohledný kombinačí fotbal jsme hráli po celou dobu. Bohužel jsme nedotáhli vše do zdárného konce a naopak si závěr zápasu nechali utéct. I tak téhle partě klobouk dolů. 

Druhá prohra v sezóně. Asi by to nevadilo tolik, kdyby to nebylo o tolik gólů. Tedy převážně u starší party. Doufám, že to brzy hodíme za hlavu a připravíme se na další zápas. 

Přátelské utkání 

Sparta Košíře - Řepy 14:36

góly: 6x Willi, Matěj, Maťo, 5x Max, 4x Matyáš, 3x Vojta, 2x Honza Z., Dan, 1x Tobias, Tom

Odvetné utkání s Košířemi, tentokrát na trávě soupeře. Oslabeni o Lukyho s Adamem, vzali jsme na nabrání zkušeností Petr a Shua. S mladšími si šel hru vyzkoušet Tobias. 

Jak již bývá pomalu pravidlem, mladší mají úkol lehčí. Mají mladšího soupeře, který se někdy poprvé podíval na hřiště a dle toho to také tak vypadá. Ani tentokrát to nebylo jinak. A aby to dávalo nějaký smysl, opět jsme hráli např. ve třech nebo vymýšleli různé úkoly.

Starší si dobře pamatovali, jaký dostali klepec na naší umělce a já byl zvědav, zda tentokráte budeme hrát více vyrovnanější partii. A hráli. Po zcela vyrovnané první části jsme druhou ovládli dokonce s nulou vzadu, a poslední dvě se nesli opět v duchu vyrovnanosti. Zápas svůj účel splnil. Hrálo se, získávaly se zkušenosti a zkoušely se nové věci na novou sezónu. 

S tímto soupeřem se utkáme ještě jednou v rámci oslav 95 let fotbalu v Řepích.

Tým starší - Dan, Honza Z., Matyáš, Tom, Petr, Shu, Willi, Honza M., Pepa

1. brankář Tom 2:2

2. brankář Petr 0:3

3. brankář Honza Z. 3:4

4. Shu a Matyáš 4:3

Tým mladší - Max, Míra, Maťo, Matěj, Vojta, Tobias

1. brankář Tobias 0:4

2. brankář Maťo 2:9

3. brankář Max 1:5

4. brankář Matěj 2:6

Mistrovské utkání

Lipence - Řepy 13:43

góly: 9x Willi, 7x Matěj, 6x Maťo, 5x Matyáš, Tom, 4x Filip, 2x Honza Z., Dan, Max, 1x Míra

Další venkovní mistrák, a to na známém hřišti Lipenců. Do tohoto zápasu jsme šli po celkem povedeném domácím turnaji a já byl zvědav, zda navážeme na úspěch z podzimu. Na sraz jsme se scházeli všelijak a bylo vidět, že je pořád pár stejných kluků, kterým se ráno nechce z postele. Co mě mrzí, je fakt, že se po příchodu ani neomluví za pozdní příchod. Asi to od příští sezóny bude za pokuty. 

I tento zápas se hrálo silnější slabší, tedy starší proti mladším. A opět to mladší parta měla jednodušší. Oproti zápasu s Bohemkou byl vidět více týmový výkon a k brance soupeře jsme se dostávali po celkem pohledných akcích. Škoda jen některých neproměněných šancí. 

Starší parta sice ovládla tři ze čtyř patnáctiminutovek, ale po famózním úvodu jsme postupně ztráceli dech a nechali soupeře srovnat krok. I zde bylo nemálo povedených akcí, přenesení hry a krásný střel, ale směrem dozadu to již nebylo takové. Někteří se rádi zapomínají v útoku a nechtějí bránit. To nás může stát v těžších zápasech výsledek.

Tým starší - Dan, Tom, Matyáš, Honza Z., Honza M. Vojta, Pepa

1. brankář Pepa 1:6

2. brankář Matyáš 5:1

3. brankář Honza Z. 3:5

4. brankář Honza M. 1:2

Tým mladší - Max, Míra, Matěj, Maťo, Willi, Filip

1. brankář Filip 1:5

2. brankář Míra 0:7

3. Maťo 0:9

4. brankář Max 2:8

I bez obranných opor Lukyho a Adama P. si dokážeme poradit a soupeře eliminovat. Jen je potřeba v určitých fázích přidat na důrazu a rychlosti. 

Turnaj O pohár starostky Řep

Domácí turnaj, další ročník mladežnického turnaje s kvalitní historií. Přihlášeno bylo 8 dalších pražských týmů a ve velké konkurenci jsme chtěli uspět. 

Hrál každý s každým, 1x deset minut a jediným rozhodujícím kritériem byl počet vstřelených branek. Každý tým tak hrál do posledním minuty o prvenství na turnaji. Postavili jsme tým zkušenějších a tým, kde bylo i pár zcela nových kluků. Nutno podotknout již nyní, že si nevedli tak zle, ale ty zkušenosti tam chyběly. 

K vidění byla řada krásných akcí, jak individuálních, tak týmových a každý tým či jednotlivec se chtěl předvést. Ukázat, co vše se na tréninku naučil. 

Padaly góly po krásných střelách, stejně tak i po smolných tečích. Ale to k fotbalu prostě patří. Každý účastník si odnesl medaili, každý tým obdržel pohár a vybrali jsme nejlepšího střelce turnaje. Tím se stal Sam Červenka z Aritmy. V kooperaci s trenéry jsme vybrali i nejlepší hráče z každého týmu. 

Za nás si toto ocenění odnesl Luky a Tobias. Blahopřeji. 

A jak si naše týmy vedli?

Řepy zelená - Luky, Dan, Matyáš, Tom, Honza M., Pepa, Max, Míra

Řepy Oranžová 2:0 góly Luky, Dan 

Vzájemný souboj hned na úvod turnaje, aby se předešlo spekulacím. Kluci si nic nedarovali, šli do toho naplno a vyhrát chtěl každý. O dva góly byla veselejší zelená parta. 

Tempo II 2:2 góly Honza M., Luky

Známý soupeř z mistráku, přesto tým, který budí respekt. Tradiční klub z Prahy 4 jsme potrápili a rozešli se s ním smírně.

Motorlet 4:0 góly Pepa, Luky, Matyáš, Max

Opět těžký soupeř, taktéž kvalitní a tradiční klub se silnou mládeží. Připraveni lépe jsme byli tentokrát my. 

ELFA 1:2 góly Pepa, Tom

Nový tým na mapě Prahy, neznámý soupeř, který s námi sdílí tréninkovou plochu na UMT. Vyrovnaný souboj, ale o jeden gól jsme byli šťastnější my. 

Sportovní akademie U9 1:3 - gól Tom

Známý soupeř, několik klání za námi, byli jsme připraveni, ale nedotáhli to do konce. Škoda, mohlo to dopadnout lépe. 

Sportovní akademie U8 6:1 góly 3x Luky, Tom, Míra, Max

Odplata za předchozí zápas, mladší tým jsme skoro k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli. 

Př. Kopanina 2:1 góly: Míra, Luky

Tradiční soupeř ze soutěže, ze zimní ligy, z našich turnajů. Vždy záleží na rozpoložení daného týmu. My byli připraveni zápas vyhrát a také se tak stalo.

Aritma 2:3 góly Luky, Honza M.

Těžký soupeř, porazil nás na zimní lize, ale nedali jsme kůži zadarmo. Tentokrát byl o gól veselejší soupeř. 

Tempo I 1:5 gól Max

Suverén turnaje, který neklopýtnul ani jednou. Těžko říci, zda nám již docházely síly, ale vzdorovat jsme nedokázali. Tempu děkujeme, že přivezl tým, který hraje nejlepší soutěž přípravek a my si tak mohli vyzkoušet, jak veliký rozdíl to je. 

Celkové skóre 22:16 stačilo na nepopulární 4. příčku. Škoda, ale hra byla pěkná, kombinační a vyloženě ostudu jsme neudělali.

Řepy oranžoví - Honza Z., Petr, Shu, Willi, Vojta, Maťo, Matěj, Tobias, Filip

Řepy zelená 0:2 

hodnocení výše

Sportovní akademie U8 4:3 góly 2x Maťo, Matěj, Filip

Možná moc respektu k soupeři, mohli jsme udeřit více, ale výhra se počítá. A čtyři góly k medaili také.

Tempo II 2:2 góly Honza Z., Willi

Na chlup stejný výsledek jako zelená parta. Bojovný zápas a remíza hodně cenná. 

Př. Kopanina 0:0

Deset minut bez gólu, zápas obran. Škoda, že to někdo z týmu nevzal více na sebe. Myslím, že zde se ukázaly ty chybějící zkušenosti. 

Motorlet 1:6 gól Filip

Tady nám to Jinoničtí vrátili i s úroky. Nepustili nás k ničemu, a dávali jeden gól za druhým. 

Aritma 0:5

Jak jsme krásně začali, tak jsme krásně skončili. Nejen zkušenosti, ale i chybějící fyzička a nepřesnosti nás stály další zápas. 

ELFA 0:2

Dokázali jsme zabrat, postavili se osudu, ale stejně to bylo málo. Třetí zápas po sobě, a pořád jen jedna vstřelená branka. Sen o medaili se vzdaloval.

Tempo I 0:6

Další zápas bez vstřelené branky. Pravda, zde jsme neměli moc nároku na jakýkoli úspěch, ale znepříjemnit jsme to soupeři mohli o trochu více.

Sportovní akademie U9 0:4

Krize dokonána. Čtyři zápasy v řadě bez vstřeleného gólu. Veřím, že tento turnaj nás obohatil a všechny nabité zkušenosti zužitkujeme v dalších kláních.

Celkové skóre 7:30 nás odsoudilo na konečné 10. místo

Vítězem turnaje se stalo neporažené Tempo I, které za celé dopoledne stihlo nasázet 31 branek, což je v průměru skoro 3,5 branky na zápas. 

Počasí vyšlo, fanoušci byli skvělí a jako bonus na závěr si všichni zúčastnění pochutnali na výborné pizze. 

Díky všem za reprezentaci, Andrejovi za vedení zeleného týmu, Ondrovi za vedení oranžového týmu, klubu za prostory, poháry a zázemí, klukům dorostencům, Daniele a Denisovi za pískání zápasů a v neposlední řadě Mirce za zápis výsledků, statistiky a vyhodnocení.

Mistrovské utkání

CU Bohemians - Řepy 12:66

góly: 10x Max, 9x Willi, 8x Maťo, 7x Matěj, 6x Míra, Honza Z., Matyáš, Honza M., 4x Luky, 3x Petr, 1x Dan

S ohledem na ředitelská volna v Řepích, byl tento zápas předehráván na státní svátek. Čeho jsem se obával, byla brzká ranní hodina výkopu. Již v osm. 

Po dohodě s trenérem jsme postavili silnější a slabší tým, u nás tedy mladší a starší. S ohledem na několik omluvenek se dostal do zápasu i Petr. 

Mladší parta měla úkol vskutku jednoduchý. Mladší soupeř, my si dovolili kličku, střelu a sem tam i kombinaci a přenesení hry. Nejeden hráč mohl vzít balon, prokličkovat celé hřiště a vstřelit gól. Proč ne, zápas k tomu vybízel a mohli jsme si konečně pořádně vyzkoušet jeden na jednoho v ostrém zápase. 

Starší měli úkol kraptet těžší, jelikož od podzimu se v týmu objevili i starší ročníky než jen 2012. Zde se hrál fotbal nahoru dolu, šance střídala šanci, ale střelecky úspěšnější jsme byli také my. A v součtu jsme i toto hřiště s přehledem ovládli.

Na jednu stranu to byl vyrovnanější zápas než na podzim, na druhou stranu nás to opět moc neprověřilo. Ale není se čeho bát, další zápasy budou skutečnou prověrkou našich schopností.

Tým starší - Dan, Luky, Honza M., Matyáš, Honza Z., Petr

1. brankář Luky 0:7

2. brankář Honza Z. 3:5

3. brankář Dan 2:8

4. brankář Honza M. a Matyáš 2:5

První a třetí v naší režii, druhá a čtvrtá více vyrovnaná. Soupeř byl bojovný, rychlý a technický. Pro nás hrál fakt, že jsme byli statnější a důraznější.

Tým mladší - Max, Míra, Maťo, Matěj, Willi

1. brankář Míra 1:9

2. brankář Maťo 2:12

3. brnakář Max 1:8

4. brankář Matěj 1:12

Jak jsem psal výše, mohli jsme si zkusit kličku (a ne jednu), podržet balon, vyvézt jej a zakončit. Podobných zápasů již tolik nebude. 

Turnaj v Kolodějích pro ročník 2011 a ml.

Další turnaj pro nabrání zápasových zkušeností pro nováčky.

Pod vedením trenéra Tondy a Petra N. se Marek, Míša, Tadeáš, Tobias, Max Š., Martin, Nikola, Dominik a Nikolas vydali směr Koloděje vyzvat i takového soupeře, jakým byla Viktoria Plzeň. 

Turnaj se konal na trávě v Kolodějích, počasí bylo ideální a nic nebránilo tomu, aby si kluci turnaj užili a opět nabrali zápasové zkušenosti. 

Hrál každý s každým 1x 20 minut. Níže přinášním hodnocení Tondy a Daniely v necenzurované verzi.

 

Dnes jsme odehráli turnaj pro ročníky 2011 a mladší v Kolodějích. První zápas jsme hráli brzo ráno proti zkušenému týmu SK Slaný. Na klucích byla vidět ranní únava a prohráli 0:18. Druhý zápas jsme změřili naše síly s Viktorií Plzeň. Mysleli jsme si, že bude pro kluky slavný tým velkou motivací, ale hned od první minuty jsme se báli hrát a plzeňští si s námi poradili 19:0. Třetí zápas jsme se už probudili, vytvořili si pár pěkných šancí, ale v koncovce jsme neuspěli a díky naší špatné rozehrávce jsme prohráli proti Dolním Počernicím 16:0. Poslední zápas jsme hráli proti Klánovicím a ipřes velkou snahu a bojovnost kluků jsme prohráli 12:0.
 Soupeři byli lepší a mnohem zkušenější, ale kluci se snažili a bojovali, ale dopláceli jsme na chyby v rozehrávce a přihrávkách. Nyní víme, co máme dobudoucna pilovat, abychom se mohli stále zlepšovat a připsat si příště i nějakou výhru. Chci poděkovat všem zúčastněným za to, že bojovali až dokonce.  Nakonec jsme obsadili 5. misto z pěti učastníku.Máme jestě co zlepšovat  ale jeli jsme hlavně na nasbírat zkušenosti a zahrát si. Jestě jednou děkuji všem hráčům, rodičům za podporu a  trenérce Daniele za spolupráci

Mistrovské utkání 

Řepy - Přední Kopanina 27:15

góly: 6x Honza Z., 4x Honza M., Vojta, 3x Dan, 2x Luky, Petr, Míra, Maťo, 1x Pepa, Matěj

Po velikonoční pauze jsme na naší trávě hostili Přední Kopaninu. Tým, se kterým jsme dvakrát prohráli na Winter Cupu a měli mu tedy co vracet. ;o)

Co však byl menší zádrhel, byla celkem rozsáhlá absence některých hráčů. Tom u moře, Vilém, Filip, Matyáš a Willi na škole v přírodě. Díky tomu se do zápasu dostal opět Honza Z. a premiérově i Petr. 

Na obou hřištích bylo vidět spousta šancí, soubojů a pěkných střel. Bohužel ne vždy se střela vešla do brány. U mladší party se kolikrát až moc přihrávalo místo účelné střely. Starší parta měla síly první dvě části, ve kterých dominovala a soupeře skoro k ničemu nepouštěla. Poslední dvě patnáctiminutovky nám již docházely síly, ale výsledek jsme si již utéct nenechali.

Mladší tým hrál asi vyrovnanější partii, soudě dle výsledků. Tady jsme také doplatili na nepřesnost a skóre mohlo být daleko vyšší. Hlavně Matěj se střelecky lehce trápil a gól mu nebyl souzen. V zápase se objevilo pár chyb, ale celkový dojem je velice dobrý. Jak jeden na jednoho, tak kombinační hrou jsme zápas více méně kontrolovali. 

Tým st. - Luky, Dan, Honza M., Pepa, Honza Z.

1. brankář Honza M. 4:1

2. brankář Luky 6:1

3. brankář Dan 4:5

4. brankář Pepa 2:3

Škoda toho závěru. A to jste mi v šatně říkali, že to zvládnete a že víte co dělat, když nebudete moct. Ale i tak díky za parádní podívanou. Jen někteří musí zapracovat na emocích. 

Tým ml. - Vojta, Petr, Max, Míra, Maťo, Matěj

1. brankář Matěj 3:2

2. brankář Míra 3:2

3. brankář Maťo 4:1

4. brankář Petr 1:0

Všechny čtvrtky svítí pro nás, skvělé. Umíme 1 na 1 a nebojíme se přenést hru či hrát s gólmanem. Co tedy zlepšit? Určitě střelbu, tam máme ještě velké mezery.

Další zápas hrajeme opět se slavnou Bohemkou a to již ve středu 1. 5. V posledních zápasech se v týmu soupeře objevují i hráči ročníku 2011. Tak doufám, že nás prověří více než na podzim. Pozor na čarodějnice a hodinu, kdy půjdou nominovaní hráči spát. 

Mistrovské utkání

Řepy - Union Vršovice 53:10

góly: 9x Filip, 7x Maťo, 6x Max, 5x Tom, Willi, Matěj, 4x Míra, 3x Honza Z., Pepa, 2x Luky, Vilém, 1x Vojta, Honza M.

Po dlouhé zimní přestávce jsme se konečně mohli proběhnout na naší trávě. Sice bez tréninku, ale nebyli jsme v nevýhodě. 

Stejně jako v minulém zápase i nyní jsme postavili tým mladších a tým starších. U starších se hrál celkem vyrovnaný fotbal, ale góly padaly převážně do branky soupeře. Na druhém hřišti jsme od třetí části opět přistoupili na hru 3+1, abychom mírně vyrovnali obraz hry. A aby toho nebylo málo, měli kluci i jeden speciální úkol. Počkejte si...

Po lehce prospaném úvodu jsme zvýšili tempo, napadání a pohyb bez míče. Hned to neslo ovoce. 

Tým st. - Luky, Dan, Tom, Honza M., Honza Z., Willi, Maťo, Míra

1. brankář Maťo 3:2

2. brankář Pepa 8:0

3. brankář Honza Z. 7:0

4. brankář Tom 7:3

Prostřední část zápasu nám vyšla hlavně v obranné fázi, kdy jsme nedostali ani jeden gól. 

Tým ml. - Max, Míra, Matěj, Maťo, Vilém, Filip, Vojta

1. brankář Míra 7:0

2. brankář Vilém 10:0

3. brankář Max 6:5

4. brankář Filip 5:0

Poslední dvě čtvrtky jsme přistoupili na hru 3+1 a než si na to kluci zvykli, nechali jsme soupeře párkrát skórovat. Jinak jsme to zvládli na výbornou. A ten speciální úkol? Pokud Vojta nevstřelí gól, napíšu celkový výsledek obráceně. Veliká pochvala pro Maťa a Viléma, kteří dělali možné i nemožné, aby Vojta ten gól vstřelil. A v poslední vteřině zápasu se tak i stalo. Následný křik všech hráčů asi vzbuzoval údiv, ale takovou radost ze splěného úkolu od celého týmu jsem nečekal a upřímě jsem z ní byl krapet dojatý. Je vidět, že umíme pracovat jako tým, musí se ale chtít. 

Obě party měli téměř totožný výsledek. Starší 25:5, mladší 28:5.

Teď nás čeká velikonoční pauza a po ní další domácí zápas, tentokrát s Přední Kopaninou. Tak hezkou pomlázku a brzy naviděnou. 

Mistrovské utkání 

Sportovní akademie - Řepy 32:23

góly: 9x Tom, 3x Pepa, 2x Honza M., Luky, Maťo, 1x Willi, Míra, Filip, Matěj, Dan

První mistrák jara, známý a zvučný soupeř. Počasí parádní, a tak jedinou vadou byl fakt, že hrajeme na UMT. 

Dle dohody byly týmy rozděleny na mladší a starší. Dle věkového průměru jsme měli mít navrch na obou hřištích, ale... starší parta hrála fotbal. Dovolila si pár kliček, nebála se vystřelit z dálky a v případě potřeby uměla i přenést hru. Tady asi nelze hledat nějakou slabinu. Co některé zradilo, byla fyzička, ale na tom zapracujeme. Dokonce se tohoto tempa chytil i Vojta a předvedl snad svůj nejlepší výkon v dosavadní historii.

Zato mladší parta nepřijela na fotbal vůbec naladěná. Do soubojů jsme chodili napůl, nechali jsme se odstrčit od míče, neměli jsme žádnou kličku a střelu jen sporadicky. Škoda, na podzim mladší parta předváděla parádní hru, nyní se předvedli, jako by byli poprvé na zápase. 

Tým st. - Luky, Dan, Tom, Honza M., Pepa, Vojta

1. brankář Pepa 3:1

2. brankář Honza M. 1:5

3. brankář Tom 4:4

4. brankář Dan 0:7

Parádní střelecké představení hlavně od Toma. Veliká pochvala za nulu v poslední části.

Tým ml. - Willi, Max, Míra, Maťo, Vilém, Filip, Matěj

1. brankář Vilém 5:2

2. brankář Filip 6:1

3. brankář Maťo 9:1

4. brankář Míra 4:2

Jak je uvedeno výše, neměli jsme nic. Menší probrání až v poslední části. Někdy jsem si říkal, jestli vůbec víme, jak vypadá útok na balon. 

Škoda, měli jsme na víc, ale soupeř byl hodně fotbalový a nedal nám nic zadarmo. Snad se na příští zápasy naladíme o trochu lépe a popereme se o lepší celkový výsledek. 

Přátelské trojutkání na naší UMT

Řepy - Viktorka Žižkov 25:12

góly: 5x Willi, 3x Honza Z., Vilém, Pepa, 2x Dan, Max, Luky, 1x Filip, Míra, Honza M., Maťo, Matěj

Zvučný to soupeř na generálku před startem jara. Viktorka sice přijela převážně s ročníkem 2011, ale i tak nás celkem prověřila a nedala nic zadarmo. Pravdou je, že oproti minulému týdnu jsme více běhali a bojovali. A to na obou hřištích. S ohledem na celodenní program bylo hráno 2x 20 minut, 4+1. 

Svůj účel tento zápas splnil, kluci hráli, zkoušeli si naučené věci z tréninku a ke všemu se na jarní část naladili vítězně. Doufám, že u toho zůstane a kluci nám budou i nadále dělat radost.

Tým 1 - Luky, Pepa, Max, Matěj, Vilém, Maťo

Hřiště 1 5:4

Hřiště 2 7:1

Tým 2 - Dan, Willi, Honza M., Honza Z., Míra, Filip

Hřiště 1 5:4

Hřiště 2 8:3

Je vidět, že na jednom hřišti měl soupeř silnější pětku, která s námi hrála vyrovnanější partii. Na druhé straně jsme měli více prostoru pro zkoušení. Pozitivem je i fakt, že se trefilo všech 12 nominovaných hráčů.

 

Řepy - Hostouň 22:10

góly: 3x Maťo, Honza M., Dan, 2x Vilém, Matěj, Luky, Filip, 1x Pepa, Max, Míra, Honza Z., Willi

V dalším zápase jsme se utkali s Hostouní. Zde bylo domluveno již jen 2x 15 ve stejném počtu hráčů 4+1. I zde jsme si vytvářeli dobré příležitosti, nebáli se hrát jeden na jednoho a předvedli i pár hezkých průnikových přihrávek. 

Tým 1 - Luky, Pepa, Max, Matěj, Vilém, Maťo

Hřiště 1 3:2

Hřiště 2 7:1

Tým 2 - Dan, Willi, Honza M., Honza Z., Míra, Filip

Hřiště 1 4:4

Hřiště 2 8:3

Zimní příprava je za námi, těším se na první mistrák a jsem zvědav, jak se na něj naladíme. Hned z kraje nás čeká velice známý a těžký soupeř. Tak snad ten začátek jara chytneme.

Triangl na ČAFC

ČAFC - Řepy st. 25:5

góly: 2x Willi, Honzík Mali., 1x Honza Z.

V rámci přípravy jsme po domluvě s trenérem vyzkoušeli systém 5+1, a vzhledem k mnoha omluvenkám, jsme tento zápas odehrali bez střídání. Točili jsme jen mladší kluky z druhé party. Opět jsme trestuhodně zaspali úvod utkání a krapet nám to sebralo vítr z plachet. Soupeř byl přímočarý, rychlý a technicky velmi zdatný. My jsme se prali skoro se vším. Nejvíce však s přechodem do útoku. Druhá část byla naše nejvydařenější ve všech směrech. S domácími jsme srovnali krok, dostupovali jsme včas útočící hráče a zrychlili přechod do útoku. V poslední dvacetiminutovce jsme navázali na tu první a na zvrat jsme již neměli síly. 

ČAFC - Řepy ml. 14:6

góly: 2x Maťo, Míra, 1x Filip, Vilém

Mladší parta si počínala podobně. S domácími jsme vyrovnaně hráli pouze první část. V té druhé jsme opět propadli. Neuměli jsme roztáhnout hru, zrychlit přechod a kvalitně zakončit. Co mě tady mrzí, je opět netýmovost. Nechápu, jak může někdo vynadat spoluhráči v bráně. Říkali jsme si to několikrát, a pořád tohle musíme s trenéry řešit. Věřte, že nikdo není takový borec, aby si toto mohl vůči komukoli dovolit. 

Řepy - Uhelné sklady 1:4

gól: Max

Nejhorší zápas za posledního třičtvrtě roku. Měl jsem chvílemi pocit, že vás to ani nebaví. Žádné nadšení ze hry, chuť útočit či ochota napadat a bránit. Jako bychom byli na prvním zápase v životě. Pevně doufám, že takovýto výkon již nikdy neuvidím. 

Tým st. - Luky, Dan, Honzík Mali., Honza Z., Willi, Max, Míra, Vilém

1. brankář Honzík 9:0

2. brankář Vilém 6:3

3. brankář Míra/Vilém 10:1

Tým ml. - Filip, Maťo, Matěj, Tobias, Max, Míra, Vilém

1. brankář Filip 4:3

2. brankář Max 10:3

3. brankář Tobias 1:4

Řada zranění a různých výletů nám neumožňuje odehrát zápasy v plné sestavě. Doufám, že postupně budeme v plné síle a na jaro se připravíme kvalitně. 

Turnaj Zbuzany pro 2011 a ml.

V neděli jsme poslali dva týmy do nedalekých Zbuzan na další ze série turnajů. Tentokráte pro ročník 2011 a ml. Kluky vedl Petr v ranní části a Adam v dopolední části.

První parta měla bojovat o medaile a úvod turnaje tomu i napovídal. Postupem času jsme však přicházeli o síly i kvůli přetopené hale a boj bohužel do vítězného konce nedotáhli. I tak jsme vyloženě ostudu neudělali.

Druhá parta, složená převážně z nováčků, měla hlavně nabrat zápasové zkušenosti. Z první části turnaje šli nováčkům pomoci někteří hráči, ale sil bylo čím dál méně. I přes všechny prohry jsme některé zápasy neodehráli zle a i tady je na čem stavět. 

Ranní tým - Vilém, Filip, Matěj, Maťo, Tadeáš, Tobias, Kája

Stodůlky - Řepy 0:1, brankář Vilém, góly Kája

Řepy - Čestlice 2:0, brankář Vilém, góly 2x Filip

Řepy - Bohemians 0:3, brankář Vilém

Kr. Dvůr - Řepy 2:1, brankář Vilém, gól Maťo

Řepy - Vršovice 1:3, brankář Filip, gól Vilém

Řepy - Vestec 0:5, brankář Tobias

Celkově 5. místo

Dopolední tým - Tobias, Marek, Míša, Patrik Max Š.,Honzík Malý, Vilém, Filip

Bohemians - Řepy 9:0, brankář Vilém

Nehvizdy - Řepy 4:3, brankář Vilém, gól 2x Filip, 1x Honzík

Řepy - SKP Rakovník 0:8, brankář Max 

Řepy - Stodůlky 1:3, brankář Filip, gól Patrik

Roztoky - Řepy 3:1, brankář Vilém, gól Patrik

Celkově 6. místo

ZL Motorlet

Choteč - Řepy 6:7

góly: 2x Tom, 1x Dan, Luky, Pepa, Honzík Mali., Willi

Poslední zápas zimní ligy Motorletu nás čekal proti Chotči a rozloučit s turnajem jsme se chtěli hlavně důstojně. 

Zápas byl od samého začátku vyrovnán a nebýt naší zbrklosti, nedostali bychom soupeře do snadného vedení. Opět jsme se pod pět gólů soupeře podepsali čtyřmi "asistencemi". Postupem času jsme zpřesnili rozehru, zrychlili přechod do útoku a začali střílet. Do poslední části se šlo za nerozhodného stavu a oba týmy chtěly výsledek zvrátit na svoji stranu. V padesáté druhé minutě se vedení ujal soupeř a já doufal, že ještě najdeme dost sil výsledek otočit. Sérií střídání jsme dokázali soupeře zatlačit a aktivním napadáním Williho, který se probral právě včas, jsme skóre srovnali. Čtyři minuty před koncem jsme strhli zápas na svoji stranu, kdy opět skvěle napadal Willi a připravil střeleckou pozici pro Honzíka, který se nemýlil. Závěr zápasu jsme již ubránili a mohli slavit poslední výhru na tomto skvěle obsazeném turnaji. 

Tým - Luky, Dan, Tom, Honzík Mali., Pepa, Willi, Max, Honza Z.

1. brankář Pepa 5:3

2. brankář Tom 0:2

3. brankář Honza Z. 1:2

Turnaj jsme skvěle rozehráli, abychom jej v závěru zbytečně ztratili. Na zápas s Aritmou jsme nebyli v plné sestavě, na zápas se Střešovicemi jsme nebyli všichni připraveni a první zápas s Řeporyjemi jsme si nechali zbytečně utéct. A tento první zápas rozhodl o tom, že jsme na turnaji skončili bez medaile. 

Na třetím až šestém místě jsou týmy, které mají shodně 16 bodů a dle propozic turnaje rozhoduje vzájemný zápas. Před námi tak skončily všechny týmy, které nás dokázaly porazit. 

Všem, kteří se tohoto turnaje zúčastnili, děkuji. Doufám, že nabyté zkušenosti postupem času více a více zúročíme. 

ZL Motorlet celkově 4. místo

Výhry 5, remízy 1, prohry 3, skóre 110:99

 

ZL Motorlet

Střešovice - Řepy 18:12

góly: 3x Honzík M., Pepa, 2x Dan, Tom, 1x Max, Vilém

Předposlední zápas zimní ligy a pro mě již tradiční soupeř se Střešovic. Těšil jsem se, z jednoho prostého důvodu. Opět soupeř, který nás prověří a ukáže nám, jak na tom jsme. A skutečně se tak stalo. A to i přes fakt, že soupeř přijel jen s pěti hráči a odmakal tak celý zápas bez střídání.

Měli jsme mít navrch. Místo toho jsme se opět trápili. Naše rozehra je prostě tristní a v první části nám trvalo celých 17 minut, než jsme dokázali dobře vyvést balon. V této části se hrozně nadřeme a ztratíme strašně moc balonů. Pokud čtete naše hodnocení pravidelně, jde o dlouhodobý problém, který prozatím neumíme vyřešit a ztrácíme kvůli tomu některé zápasy. 

Naštěstí jsme v určitých částech i produktivní na polovině soupeře a někdy dokážeme počet branek v naší síti eliminovat množstvím gólů vstřelených. 

Mrzí mě to, a moc. Na tréninku se hodně věnujeme hře 1 na 1 a pak v zápase dovezeme balon až k soupeři, ztratíme jej a dostaneme hloupý gól do prázdné brány. Smutné.

Tým - Dan, Luky, Tom, Honzík M., Míra, Max, Pepa, Vilém

1. brankář Vilém 4:5

2. brankář Pepa 7:1

3. brankář Honzík 7:6

Střelecky jsme ve druhé části nedokázali držet krok. Soupeř nám odskočil a jak se ukázalo, byl to rozhodující moment. Ve třetí části jsme se z chyb nepoučili, byť jsme střelecky nezaháleli, ale manko jsme stáhnout nedokázali. Skvěle rozehraný turnaj si na jeho konci necháme utéct. Jaká škoda. 

Turnaj Zbuzany pro 2010 a ml.

Další ze série turnajů, pro herní vytížení co nejvíce hráčů. Tentokráte opět v nám již dobře známé hale ve Zbuzanech. 

Trenérského postu se ujali Adam s Petrem a byť turnaj byl pro ročník 2010, my měli dost hráčů 2011. Celkové umístění a prohra ve všech zápasech mohou značit veliký neúspěch, ale dle některých výsledků a předvedené hry tomu tak určitě nebylo. 

Níže komentář od Petra v necenzurované verzi.

Tým - Vojta, Filip, Vilém, Honza Z., Willi, Matěj, Kája

Snaha našich hráčů byla a některé výsledky neodpovídají průběhu zápasu. Do brány byl krom dvou zápasů nominován Vilém a měl spoustu výborných zákroků a pochopitelně i vlivem tlaku soupeře i několik chyb a i tak byl se 3 góly nejlepší střelec. Dobře zahráli Honza Z. a William a občas dostali soupeře pod tlak. Jinak se prokázala i neukázněnost, která se ukazuje i na trénincích. Několikrát jsme byli upozorňování na mluvu a chování našich hráčů mimo zápas. Filip bojoval a vstřelil z přímého kopu nejhezčí gól našeho týmu. Pokud se diriguje zkrs strany trenérů tak Matěj pracuje super a plní své úkoly. Vojta je Vojta má střídání kdy doběhne míč téměř ztracený a potom má střídání kdy vypadá že fotbal je to poslední co ho zajímá. Kája se snaží a běhá, klobouk dolů. Musí však pochopit, že někdy je lepší přihrát. Jinak určitě zkušenost a pro všechny motivace být stále lepší.

Sokol - Sk Hamr 0:9
Sokol - Stodůlky I. 1:2
gól Vilém 
Sokol - Králův Dvůr 1:4
gól Vilém
Sokol - Motorlet 1:3
gól William 
Sokol - Vyšehrad 0:7
Sokol - Kolovraty 3:5
góly William, Honza, Vilém
Sokol - Stodůlky II. 0:5
Sokol - Beroun 1:9
gól Filip

ZL Motorlet

D. Počernice - Řepy 15:3

góly: Míra, Tom, Pepa

Po neúspěchu s Aritmou a ne moc vyvedeném zápase s Košířemi, jsme se opět představili na Motorletu. Čekaly nás Dolní Počernice, které si (dle dosavadních výsledků na webu) nevedly tak zle a já se těšil na pořádný fotbal. Ten ale moc nepřicházel. Možná tak od soupeře. 

Totálně jsme zaspali úvod zápasu, první část a 5:0 pro soupeře. Neměli jsme nic, jen se trápili. V rozehře, kličce i kombinaci. A střelba také nic moc. 

Postupem času se hra malinko srovnala a dorovnávali jsme se soupeřem krok. Jenže když už to vypadalo na naše zmrtvých vstání, opět jsme nepochopitelně polevili a poslední část opět prohráli vysokým rozdílem. 

Nelze říci, že by zápasy byly těžké nebo soupeř tak dobrý. Ano, Počernice byly běhavé, bojovné a chtěli hrát fotbal. My jsme v některých chvílích byli buď zbrklí nebo málo bojovní. A to rozhodlo.

Tým - Luky, Dan, Tom, Matyáš F., Honzík M, Max, Míra, Pepa

1. brankář Pepa 5:0

2. brankář Honzík M. 4:2

3. brankář Matyáš 6:1

Poslední dobou nejsme horší tým, ale neumíme si poradit když jsme pod tlakem. Chybí nám rychlost rozhodování. Ano, umíme vést balon, udělat kličku a vystřelit, ale musíme na to mít čas. Jinak jsme malinko ztraceni. 

Přátelský zápas na UMT Socháňova

Řepy - Sparta Košíře 4:21

góly: 3x Adam, 1x Pepa

V rámci přípravy jsme využili nabídky Košíř sehrát přátelský zápas a vzhledem k tomu, že příští rok některé čeká přesun na větší hřiště, hrálo se 5+1. Čas byl stanoven na 3x 18 minut. V našem týmu jsme střídali dvě šestky. Ano, všechni hráči včetně brankáře, zatímco soupeř měl jen dva hráče na střídání. 

Naši hru lze rozdělit na dvě části. První, kde hráli hráči  především starší, a to i služebně a druhou, kde se objevili i Max s Mírou či Willi a Vojta. 

Úvod zápasu byla tragédie. Jako bychom byli na prvním zápase v životě. Hluk kolem balonu, chaos a odkopy od naší brány. Neměli jsme naprosto nic, nikdo to "nevzal na sebe", nikdo nepodržel míč či jej nevyvezl. Vše pouze zbrklé a alibistické přihrávky kamsi. První parta s narůstajícím časem dokázala soupeře přehrávat a v poslední části dokonce vstřelila i tři góly. Zato druhá parta měla problém, a to hlavně (opět) v rozehře. Začínám mít pocit, že to děláte schválně, ale pevně věřím, že ne a že se nám to přeci jen podaří odbourat. 

Tým 1 - Adam, Luky, Dan, Matyáš, Pepa, Honzík M.

1. brankář Pepa 0:1

2. brankář Matyáš 1:1

3. brankář Honzík M. 3:1

I dle skóre je vidět zlepšujícíc se trend. Postupně jsme dokázali využít celou šíři hřiště a konečně jsme si i příhráli.

Tým 2 - Tom, Max, Míra, Vojta, Willi, Honza Z.

1. brankář Míra 0:5

2. brankář Max 0:8

3. brankář Tom 0:5

Zkusili jsme si, co nás čeká příští sezónu. Nabrali další zkušenosti a zjistili jsme, že nám fakt nejdou zápasy v týdnu. Dnes se na nás možná podepsala i prázdninová pauza. Jsem zvědav, jak se předvedeme v sobotu na Motorletu.

ZL Motorlet

Aritma - Řepy 19:6

góly: 3x Dan, 2x Adam, 1x Max

Abychom si užili jarní prázdniny vcelku, předehrávali jsme zápas s Aritmou ve čtvrtek od půl šesté. No, opět se potvrdilo, že v týdnu hrát neumíme. 

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, a dokonce jsme vedli 2:0. A to se na gól čekalo do 11. minuty. Z nepochopitelných důvodů jsme vypustili závěr zápasu a soupeř nám nasázel sedm branek v řadě. 

Obraz hry se moc nezměnil, a to ani s ohledem na zápasy předchozí. Opět jsme kupili řadu chyb v rozehrávce, ze kterých soupeř skóroval. A vzhledem k tomu, že opět někteří nebyli plně koncentrovaní na fotbal, dostali jsme další příděl i v poslední části a utrpěli tak první porážku na tomto dlouhodobém turnaji. 

Aritma přijela čistě s ročníkem 2010 a na všech postech měla technicky zdatné hráče. Navíc byli plni chuti bojovat a nebáli se jít nám do těla. 

Nebýt chyb v rozehře a lepšímu zakončování, mohl zápas dopadnout jinak. Pravda je, že výsledek vypadá hůře než hra samotná, ale to je vše kdyby. A na to se nehraje. 

Tým - Adam, Dan, Honzík M., Willi, Max, Maťo, Míra, Filip

1. brankář Honzík 7:2

2. brankář Míra 6:3

3. brankář Maťo 6:1

V tento den jsme postrádali Matyáše a Lukyho. Myslím, že pokud by s námi byli, byl by zápas jiný, více vyrovnaný. Doufám, že to na nás nezanechá následky a po prázdninách se opět vrátíme v plné síle, odhodláni vyhrávat. 

Turnaj FA AZ pro 2010 a ml.

Vzhledem k dvoutýdenní pauze na zimní lize Motorletu, jsme vyplnili volno halovým turnaj v Radotíně, abychom nevypadli ze zápasového rytmu.

Nominováno bylo celkem 8 hráčů, z toho dva kluci ročníku 2011. Obsazení turnaje bylo velmi zajívamé a škoda, že se tým Trnavy na poslední chvíli odhlásil.

Turnaj nemůžu hodnotit negativně, ale opět bylo pár situací, které mě v daném okamžiku naštvou a poté velice mrzí. Bohužel jsme nebyli soustředěni na fotbal po celou dobu a nechali jsme si některé zápasy zbytrečně otrávit. Škoda, že stále nejsme jedna parta, která táhne za jeden provaz.

Tým - Adam, Luky, Tom, Dan, Honzík M., Matyáš F., Max, Míra

FA AZ A - Řepy 3:2

góly: Honzík M., Luky

Pěkný zápas, bojovný na obou stranách, ale o gól více dal soupeř. Nebyli jsme horším týmem, doplatitli jsme na neproměňování šancí.

Benátky - Řepy 1:1

Hodně smolný zápas. Soupeř udeřil z ojedinělé akce. My opět neproměňovali šance. Tady jsme mohli brát tři body. A byli jsme první, kdo Benátky obral o body.

Kazín - Řepy 1:3

góly: Adam, Honzík M., Tom

Drželi jsme otěže zápasu, konečně jsme si dovolili kličku a zkoušeli kombinovat.

FA AZ B - Řepy 2:1

gól: Adam

Silnější tým pořádajícího celku. Urostlí hráči, siloví. My jsme byli skvěle rozehraní ze zápasu s Kazínem a nedali jsme kůži lacino. Do posledního hvizdu jsme se prali o vítězství. Dokonce jsme i srovnali, ale z nepochopitelných důvodů nám rozhodčí gól neuznal. 

Sadská - Řepy 4:0

Poslední zápas a přímý souboj o medaile. Chtěli jsme je, toužili po nich, ale soupeř chtěl asi více. Zajímavé je, že na čtyři góly soupeře připadají čtyři naše asistence. Velice smutné, a je to náš dlouhodobý strašák - rozehra od brány. 

S ohledem na poslední zápas a na jedinou výhru a remízu, opanovali jsme nepopulární čtvrtou příčku. Turnaj byl hodně zajímavý, těžcí soupeři, ale my se (někteří) nevydali z maxima. A to rozhodlo. Pořád máme pocit, že to za nás oběhá či odmaká někdo jiný. 

V našem týmu nejvíce exceloval Honzík M., který bojoval a bylo vidět, že mu není žádný zápas lhostejný. Právem si tak odnesl medaili za nejlepšího hráče. Jeho nasazení bych potřeboval u vícero hráčů. Skvěle se zaskvěl i Dan, kterému bohužel nevyšel poslední zápas, kdy se objevil v bráně. 

Mirce díky za zápis, Andrejovi za pomoc a rodičům za povzbuzování. 

ZL Př. Kopanina

Řepy A - Řepy 1 4:2

góly: 2x Willi, 1x Patrik, Vilém, Maťo, Matěj

Zimní ligu na Kopanině jsme letos pojali jako turnaj pro nabírání zkušeností pro nováčky. Samozřejmě, že spoustu nových zkušeností nabrali i hráči zkušenější a herně vyzrálejší. Každopádně - dosavadní výsledky nás v posledním utkání postavily proti sobě. A abychom to pojali hodně herně a vyrovnaně, postavili se před zápasem dva kapitáni, Filip a Vilém, a vybrali si každý svůj tým do posledního boje. Vyrovnané to asi bylo, i když tým A, pod vedením trenéra Petra a kapitána Viléma, byl o dva góly veselejší. Po zápase všichni hráči obdrželi medaili a trenéři vybrali dva nejlepší hráče, kterými se stali Willi a Maťo.

Níže zasílám hodnocení od Adama Bárty, který vedl tým 1 (bez cenzury).

Sestava Řepy A - Vilém, Maťo, Marek, Patrik, Tadeáš, Matěj
K týmu A který vyhrál. Kromě pár chyb v rozehře celkem pěkná kombinační hra, dobrý pohyb roztažení do strany nějaká ta klicka a co bych určitě vypichl je překvapivá hra Tadeáše jak po fyzické tak technické stránce měl i pár střel na branku a obranné zákroky. Kdo však byl lídr obrany byl Maťo a v neposlední řadě hodně udělala skvělá hra především brankáře Viléma ale ani Maťo si nevedl špatně. Matěj hrál v celku svoji normální hru to samé i Patrik a Marek s žádnou výraznou změnou nebo překvapením ale jako tým pracovali dobře.


Sestava Řepy 1 - Filip, Vojta, Kája, Míša, Willy, Tobias
K týmu Řepy 1
Pěkná hra ohledně kombinací. Ovšem co nám dělalo problém byla změna z útoku do obrany z čehož padli v podstatě všechny góly soupeře. Co nám dělá dal problém je roztáhnout hru a rozehra od brankáře a pohyb do volného prostoru, ale tendence a snaha sem tam byli. Jinak po technické stránce musím pochválit v podstatě všechny. Všichni předvedli nějakou tu kličku přihrávku do volného prostoru atp.
Co bych určitě vypichl je pěkná obranná hra Williama a Tobiase dále pak útočná hra Káji a Williama a celková dobrá souhra celého týmu ohledně přihrávek. Bohužel nás zradila přesnost kdy především Kája hrála tref si svého brankáře protože ta dnes měla takových střel a také tvrdost střely na branku. To nám zápas prohrálo, protože tým Řepy 1 dnes mohl vyhrát nebýt nepřesnosti a propadnutí obrany. Velmi dobře dokázali zatlačit soupeře k jeho vlastní bráně. Ovšem brankář soupeře pracoval velmi dobře. U Filipa bych to okomentoval akorát tak že je to velmi dobrý hráč ale je strašně zbrklý a chtěl by být všude a bohužel několikrát sebral vlastnímu hráči šanci z nohy. Vojta i Míša se snažili a i oni měli nějakou tu šanci.
Co se mi vůbec nelíbilo a na co jsem apeloval ještě v šatně aby nebyli na sebe zákeřný, že jsou z jednoho týmu jako celek aby si to užili a nebyli zbytečně zbrklý. Bohužel tolik faulu co rozhodčí na obou stranách pískl bylo opravdu hodně a snad za všechny zápasy které do té dobrý oba týmy hráli.

ZL Přední Kopanina

Řepy - Př. Kopanina 2:16

góly: Patrik, Honzík M.

Zápasy na Kopanině notně ovlivnila velká nemocnost a hodně omluvenek. Standardní týmy jsme postavit nemohli a tak jsme malinko improvizovali. Navíc někteří hráči jeli z Motorletu pomoct jednotlivým týmům.

V souboji o umístění nás čekal nejdříve domácí tým. Hodně urostlý a holkám při hře stačilo udělat dva rychlé kroky, aby naše hráče předběhly. Bohužel nedostatek hráčů a únava z dopoledního zápasu nám dovolily držet krok pouze prvních 13 minut. Ve zbývající části zápasu jsme již neměli tolik sil ani zkušeností zápas udržet a góly přibývaly již jen do naší brány. 

Tým - Míša, Marek, Vojta, Patrik, Matyáš, Honzík M., Honza Z.

1. brankář Míša 2:2

2. brankář Marek 0:4

3. brankář Vojta 0:5

4. brankář Patrik 0:5

Je vidět, že fyzičku potřebuje nabrat každý a zároveň je potřeba přístupovat k tréninkům více zodpovědně. Hodně věcí je třeba se naučit.

Poděkování patří Ondrovi za koučink a dále Honzíkovi s Matyášem za pomoc s doplněním týmu.

Řepy - Roztoky 1:11

gól: Vilém

I druhé klání mělo být odplatou za porážku z minulého týdne, ale stejně jako v prvním zápase, i zde chyběla řada nemocných, fyzička a hlavně zkušenosti. A vzhledem k tomu, že Vilém a Filip, mimo jiné i jim patří veliký dík, měli v nohách dopolední zápas, bylo o vítězi asi rozhodnuto. 

V první části jsme ještě dokázali eliminovat výpady soupeře a dostávat se do protiútoků, ale postupem času nás opouštěly síly a taktovku nad zápasem přebíral více a více soupeř. 

Tým - Vilém, Filip, Alex, Max Š., Tobias, Maťo, Tadeáš, Matěj

1. brankář Vilém 0:0

2. brankář Tobias 0:3

3. brankář Filip 0:5

4. brankář Alex 1:3

První část dokazuje, že fotbal hrát umíme. Jen nám chybí více odhodlání, zkušenosti a nasazení. A obdobně jako u prvního týmu, i zde je nutné apelovat na hráče, aby více makali na tréninku. 

Speciální díky Petrovi Maškovi, který nečekaně zápas odkoučoval za kolegy trenéry, kteří tento víkend nemohli. 

Oba výsledky znamenají, že o poslední dvě místa si to za týden rozdáme mezi sebou. 

ZL Motorlet

Motorlet - Řepy 8:10

góly: 4x Adam P., 2x Honzík M., Matyáš, 1x Dan, Tom

V dalším kole nám soupeřem nebyl nikdo jiný než domácí tým. Na tento zápas jsem se hodně těšil, jelikož mám k Motorletu blízko (hrál zde dlouhá léta můj bratr a nyní i můj nejstarší syn) a vím, jak tento tým umí pracovat s mláděží. Jenže natěšení pomalu vyprchávalo s roustoucími omluvenkami. 

Od začátku zápasu to byl vyrovnaný boj a platilo, že kdo bude úspěšnější v koncovce, vyhraje. Na obou stranách byl k vidění hezký fotbal a opět i řada individuálních průniků, kliček a soubojů. Nám opět trochu vázla střelba, kdy hlavně v první části jsme opět neproměnili řadu šancí a naší nepřesnoti si již všiml i rozhodčí. I přesto jsme domácím zdatně sekundovali a drželi s nimi krok. Nakonec jsme si vše schovali na poslední dvacetiminutovku, kdy jsme převážili misky vah na naši stranu. Bojovnost nelze upřít nikomu, kdo na zápas dorazil. Všichni se snažili a nechali na hřišti maximum. A takhle bych si přál, abychom odmakali každý zápas.

Tým - Dan, Tom, Filip, Adam P., Matyáš, Honzík M., Vilém

1. brankář Vilém 3:4

2. brankář Matyáš 3:1

3. brankář Vilém 2:5

Veliká pochvala hlavně za poslední část. Je důležité si pořád připomínat, že se hraje až do závěrečného hvizdu. 

Teď nás na Motorletu čekají dva týdny volna. V jednání je přeložení zápasu s Aritmou, abychom si užili jarní prázdniny v jednom kuse. 

ZL Motorlet

Dobříč - Řepy 6:13

góly: 4x Adam P., 3x Honzík M., Míra, 2x Max, 1x Dan

Již čtvrtý zápas na nové umělce Motorletu a opět soupeř, se kterým jsme ještě nehráli. Naši borci byli natěšeni a já také. Ba co více, věřím, že natešeni byli i všichni ostatní, kdo přijeli náš tým podpořit a měli možnost vidět naše předchozí zápasy. 

Ani napočvtrté jsme nezměnili tradici a první část jsem se hlavně seznamovali s hrou soupeře. Nutno říci, že to byl asi nejpomalejší úvod, co jsem na tomto turnaji viděl. Jak čas plynul, zvyšovali jsme opět obrátky, proměňovali šance a kluci opět ukazovali, co se v tréninku naučili. Hlavně Luky motal soupeřům hlavu svými kličkami a Adam P. svojí rychlostí. I ostatní hráči nezůstávali pozadu a my na lavičce jsme spolu s fanoušky mohli sledovat další skvělé představení. Na některých hráčích je vidět, že s každým zápasem si dovolují více a více a já z toho mám radost. 

Tým - Max, Míra, Adam P., Luky, Dan, Honzík M., Filip, Matyáš, Tom

1. brankář Míra 2:2

2. brankář Matyáš a Luky 3:5

3. brankář Dan a Honzík 1:6

Smolařem zápasu je Matyáš, který po boji proti Roztokům přijel pomoci i na Motorlet. Nejdříve byl trefen do hlavy při brankářském zákroku, aby později schytal nechtěnou ráno do nohy a musel odstoupit. I přesto dokázal připravit několik brankových příležitostí pro své spoluhráče. 

Už nyní se těším na další zápas, ve kterém se postavíme domácímu výběru. 

ZL Přední Kopanina

poslední zápasy ve skupině

Př. Kopanina - Řepy A 9:3

góly: 2x Willi, 1x Vojta

Ve třetím kole jsme se postavili domácímu týmu, který známe z mistrovských soutěží. Tým tentokráte nebyl špatně poskládán, ale bohužel nedokázal hrát až do konce a v závěru zápas ztratil. Projevila se asi nováčkovská nezkušenost. I tak jsme ale s domácími drželi krok a škodou je, že jsme neproměnili více šancí a nedokázali najít více sil v závěru. V poslední části jsme se již jen bránili, a to navíc ne moc úspěšně. 

Tým - Vojta, Willi, Honza H., Tadeáš, Vilém, Filip, Alex, Max Š.

1. brankář Vilém 1:0

2. brankář Filiip 1:1

3. brankář Vilém 3:2

4. brankář Filip 4:0

Ještě ve 36. minutě jsme drželi remízový stav. Pak jsme zápas ztratili. Chce to zapracovat na fyzičce a třeba to příště zvrátíme na svoji stranu my. 

 

Řepy - Roztoky 11:12

góly: 5x Pepa, 2x Honza Z., Matyáš, 1x Patrik, Kája

Ve druhém zápase nás čekal tým Roztok a i zde jsem očekával, že se odrazíme ode dna a popereme se o první body ve skupině. A i tento zápas byl hodně vyrovnaný, ale na rozdíl od týmu A, zde to bylo až do samého závěru, kdy soupeř vstřelil o ten jeden gól více. 

Je to veliká škoda, ale oproti poslednímu zápasu, kdy jsme dostali příděl od Nebušic a sami nedali gól ani jeden, je to veliká změna. 

Pozitivní na tomto zápase je i to, že nováčci již začínají chápat, co mají na hřišti dělat. Důkazem budiž gól Káji a Patrika. Je vidět, že herní praxi nic nenahradí. 

Tým - Pepa, Kája, Honza Z., Míša, Patrik, Marek, Matyáš

1. 3:3

2. 2:3

3. 4:2

4. 2:4

Vyvrovnanější zápas jsme snad ještě nehráli. Musíme se více naučit přepínat mezi útokem a obranou. Pak třeba hodně gólů dáme, ale méně jich dostaneme. Chce to ale poctivě makat. 

 

Zápasy ve skupině jsou minulostí. Oba týmy jsou sice shodně poslední, ale věřím, že všichni nabrali neskutečné množství zkušeností. Nicméně to  nejdůležitější nás ještě čeká. Již za týden se hrají první zápasy o umístění a já doufám, že se všichni nominovaní poperou o dobrý výsledek. Přece nikdo z nás nechce skončit poslední, ne?

ZL Motorlet

Radotín - Řepy 7:18

góly: 7x Honzík M., 3x Max, 2x Luky, Míra, Tom, Vílém

V dalším kole turnaje na Motorletu jsme se postavili hráčům Radotína a já byl zvědav, zda opět předvedeme krásnou kombinační hru jako v posledních zápasech a zda budou opět vidět pěkné individuální průniky. 

Jak je tomu u nás zvykem, na tomto turnaji máme pomalejší začátky. Tento zápas nebyl výjimkou. Jenže více gólů jsme nedali jen díky naší nepřesnoti a slabému zakončení. Šancí jsme si připravili více než dost. Postupem času jsme opět nabírali obrátky, kluci už vědí, co mají jak dělat, kam nahrát, kde si dovolit kličku a čím dál více se nebojí ani kombinace s brankářem. Skvělé. A nádherně se na to kouká. V poslední části jsme nechali soupeře dostat lehce na koně, ale i tak to byla naše střelecky nejúspěšnější dvacetiminutovka zápasu. Byli jsme naladěni hodně útočně, což klukům nemůžu vyčítat, ale zapomínali jsme chvílemi na bránění. I tak jsem se fotbalem opět bavil. Chybičky ještě jsou, to je jasné, ale je vidět, že kluci chápou myšlenky trenéra a snaží se je přenést do zápasu.

Tým - Max, Luky, Tom, Dan, Honzík M., Míra, Matyáš F., Vilém

1. brankář Matyáš 1:3

2. brankář Vilém a Matyáš 1:6

3. brankář Tom 5:9

Co mě těší nejvíce - hrajeme jako tým. Luky podrží míč, dovolí si několik parádních kliček, Dan to samé, pak lehce přenese hru na volného hráče, střelecky se opět zaskvěl Honzík, který opět nasázel sedm branek a ani ostatní hráči nezůstávají pozadu a bojují za své spoluhráče. 

Jen tak dále, chlapci. Zápasů je před námi stále hodně a pořád je na čem pracovat.

ZL Kopanina 2. kolo

Řepy A - Střešovice 5:10

góly: 2x Willy, 1x Matěj, Vilém, Matyáš

Druhý zápas na Kopanině jsme postavili tým tak, abychom hráče Střešovic zaskočili. Bohužel s výpadkem ve druhé části zůstalo jen u zbožného přání. 

Se soupeřem jsme dokázali držet krok, dokonce jsme první čtvrtku vyhráli a poslední remizovali, jenže pořád nám chybí jedna podstatná věc a tou je týmovost. Pokud si budeme vyčítat jakoukoli chybu a budeme si nadávat, nemůžeme pomýšlet na vítězství. A to je to, co nejen mě velice mrzí a na čem prostě musíme zapracovat a odstarnit to. 

Tým - Willi, Honza Z., Honza H., Vilém, Filip, Matyáš, Maťo, Adam K., Matěj

1. brankář Vilém 2:1

2. brankář Adam K. 1:6

3. brankář Filip 1:2

4. brankář Vilém 1:1

Je škoda, že se na svůj výkon neumíme soustředit celou dobu. Máme kluky, kteří umí hrát fotbal, ale nejsou prostě parta, jen se tak tváří. Věřím, že se nám to podaří odstranit a náš výkon půjde již jen nahoru. 

 

Řepy 1 - Nebušice 0:28

Ve druhém zápase jsme postavili tým čistě z nováčků. Jediný služebně starší hráč byl Vojta a v tomto zápase jsme nic neočekávali. Snad jen to, že kluci opět naberou nějaké zkušenosti. Ovšem nechat si nastřílet 28 gólů za 52 minut? Ano, to jsme také nečekali. Skoro 2 minuty na jeden gól. Ukázalo se, že je potřeba více zkušeností k tomu, abychom odehráli vyrovnanější zápas. Zde jsme je bohužel neměli. Co je potřeba dále zmínit, je přístup k tréninkům. Pokud někteří hráči na tréninku zlobí a nedělají, co mají, nemůžeme po nich chtít, aby jinak přistupovali k zápasu. A pak to takto dopadá.

Tým - Vojta, Kája, Míša, Marek, Patrik, Alex, Max Š., Tadeáš

Zápis bohužel není k dispozici.

Zimní liga Motorlet

Zličín - Řepy 7:29

góly: 7x Honzík M., 5x Pepa, 4x Dan, Míra, 3x Vilém, Luky, 2x Matyáš, 1x Max

Dohrávka druhého kola proběhla opět ve čtvrtek odpoledne. V temném a chladném večeru jsme navíc vyzkoušeli další novou umělku, která byla na Motorletu nedávno postavena. Zde by se měl dohrát zbytek zápasů, které nás ještě čekají.

Pozitivní bylo, že kluci byli natěšeni a připraveni ovládnou derby proti sousedům ze Zličína. Po celkem klidném a pozvolném úvodu jsme postupně přebírali otěže zápasu a soupeře vlastně k ničemu nepouštěli. Kluci si drželi své rozestavění, snažili se roztáhnout hru a to nám neslo ovoce. K vidění byla řada individuálních akcí, průniků i zakončení, stejně tak i pohledných kombinačních akcí, přenášení hry a parádních průnikových přihrávek. 

Soupeř měl pár šancí, které ale pramenili převážně z našich chyb a nedůrazu. Klukům asi není co vytknout, dokáži si představit rychlejší přechod do útoku, rychlejší rozehrávání autů a rohů a přímočařejší rozehru od brankáře. Jinak je vidět, že kluci umí hrát jak individuálně, tak i kombinačně a nebojí se pomoci si přihrávkou se spoluhráčem. Co bychom mohli využívat více je přihrávka s brankářem. Tady máme trochu slabinu a ne každý si tu zpětnou přihrávku dovolí. 

1. brankář Vilém 2:5

2. brankář Matyáš 3:14

3. brankář Max 2:10

Celkový počet branek atakoval třicítku, což by znamenalo dvě minuty na gól. Paráda a jen tak dále, hoši. Čeká nás řada dalších zajímavých a náročných utkání a já se těším, a myslím že nejen já, na další parádní podívanou. Předvést se můžete hned v sobotu.

Winter Cup - úvodní zápasy

Řepy A - Union Žižkov 1:7

gól: Willi

Tradiční soupeř na kopaninském turnaji. Letos urostlí hráči, až se naši kluci ztráceli. Ale opravdu jen výškově. Herně se jednalo o vyrovnaný zápas. V týmu byla řada neregistrovaných hráčů a také pár nováčků. Jak bylo avizováno, tyto turnaje jsou právě pro tyto hráče, aby ukázali, co v nich je. 

Po úvodním oťukávání jsme se dostávali postupně do tempa, ale problém, který již tradičně patří k našemu výkonu, byl vstřelení gólu. My jsme si vypracovali mnoho šancí, ale buď jsme mířili nepřesně, nebo jsme trefili brankáře. A tak jsme na gól čekali až do 47. minuty. Vzhledem k tomu, že se hraje 4x 13 minut, je to sakra pozdě. Další kámen úrazu byla pro některé hráče fyzička. Na té budeme přes zimu také pracovat. No a vzadu? Z těch sedmi gólů jsme si asi tak tři vstřelili sami. Špatná rozehra, zbrklost, přihrávka na obsazeného hráče a já nevím co ještě. 

Co je potřeba zlepšit, je mimo jiné rychlost. V šatně si něco řekneme, všichni si to odsouhlasíme, a pak na hřišti děláme úplně něco jiného. A to mě mrzí hodně a je to škoda. Až na to přijdeme, bude vše také jiné. 

Tým - Vojta, Willi, Honza Z., Vilém, Max V., Alex, Max Š, Filip

1. brankář Vilém 0:0

2. brankář Filip 0:2

3. brankář Max 0:2

4. brankář Vilém 1:3

To, že gól dostaneme nevadí, s tím se počítá. Horší je, že jich málo dáváme. Tam je náš problém. Snad se do příštích zápasů poučíme a naučíme se vypracované šance proměňovat.

Řepy 1 - Sparta Košíře 4:10

góly: 2x Matěj, 1x Matyáš, Míša

Druhý zápas - opět řada nových tváři a další ze série sbírání zkušeností. V týmu soupeře se našel kluk, který si náramně rozumněl s balonem a vlastně byl tím klíčovým hráčem, který rozhodl zápas. My jsme, oproti týmu A, dokázali skórovat v každé třináctiminutovce, ale bohužel jsme dali méně gólů než soupeř. I zde je potřeba zlepšit hodně činností a zrychlit hru. Tedy to, co trénujeme. Pokud budete k tréninkům přistupovat zodpovědně, vše půjde snadněji.

Tým - Pepa, Maťo, Kája, Matěj, Míša, Marek, Patrik Míra, Matyáš F.

1. 1:2

2. 1:3

3. 2:3

4. 0:2

Musíme bojovat, a to tak, že celý tým. Jakmile to jeden vypustí, ovlivní to zbytek týmu. Je potřeba přenést sem věci z tréninku, kličky, střely, přihrávky. Nesmíme se bát hrát a musíme být více důrazní. Další, na co nesmíme zapomínat je, že turnaj hrajeme i s ročníkem 2012. 

Turnaj Zbuzany pro 2010 a ml.

Poslední turnaj roku 2018 jsme odehráli ve známé hale ve Zbuzanech. A abychom opět vytížili co nejvíce hráčů, přihlásili jsme dva týmy. 

Systém dvě skupiny po šesti vzal za své poté, co se nedostavil tým Dolních Břežan. A tak byla druhá skupina pouze pětičlenná, zato se jeden zápas hrál déle. 

Na turnaji jsme nijak nevyčnívali, nepředvedli nic navíc a zjistili, že máme ještě hodně co dohánět. Asi nevíce jsme se mohli naučit od Bohemky, která předváděla opravdu krásný fotbal se spoustou individuálních akcí i krásných kombinací. 

Tým A - Luky, Dan, Honzík M., Willi, Max, Míra, Tobias

Řepy - Rakovník dívky 1:1 gól Honzík M.

Úvodní zápas proti hodně rostlým hráčkám Rakovníku. Druhé housle jsme nehráli, ba naopak, kluci bojovali, makali, ale více než remízu vybojovat nedokázali.

Řepy - Stodůlky 1:4 gól Luky

Derby se známým soupeřem. Zápas nahoru dolů, šance ale proměňoval soupeř.

Řepy - Kr. Dvůr 0:3

V tomto zápase jsme nedokázali vstřelit ani gól.

Řepy - Bohemians 1905 0:14

Zápas bez jakékoli šance. Soupeř byl technicky vyspělejší a ve všech ohledech rychlejší. 

Řepy - Ďáblice 1:4

Další smolný zápas ze kterého jsme mohli vytěžit více. Skóre vypadá asi hůře než samotná hra. Opět jsme doplatili na neproměňování šancí.

Celkově 6. místo

Tým B - Adam P., Vilém, Adam K., Vojta, Tom, Matěj, Filip

Řepy - Roztoky 7:2 góly 2x Adam K., Adam P., 1x Tom, Filip, Vojta

Tady jsme úvodní zápas zvládli s přehledem. Soupeře jsme skoro k ničemu nepouštěli a hru kontrolovali.

Řepy - Rejšice 2:2 góly Tom, Adam P.

Vyrovnaný zápas, kluci makali, výhra byla na dosah. Remíza ale zasloužená. Škoda, že jsme některé části neuměli zrychlit.

Řepy - Bohemians 2:15 góly Adam P.

Bohemka přivezla dva naprosto totožné týmy a ovládla obě skupiny. Opět jsme byli bez nároku, soupeř byl rychlý, přímočarý, technický. Jako jediní jsme dokázali vstřelit Bohemce dva góly, kdy se 2x opřel do míče Adam P. hned z rozehrávky a překvapil všehny přesnou ranou. Jeden gól obdržela od Rejšic. 

Řepy - Stodůlky 2:6 góly Tom, Filip

Nebyli jsme horším týmem, ale docházeli nám síly. Soupeř toho využil a odsunul nás z nemedailové pozice. 

Celkově 4. místo

Jak tento turnaj pojmout? Nabírání zkušeností v každém případě. Zjištění, že máme pořád určité mezery a je na čem pracovat. A že je potřeba makat celý zápas, nic nevypustit a včas se namotivovat. U áčka mě mrzí, že jsme nedokázali vstřelit více než gól za zápas. Ze dvou jsme vyšli úplně naprázdno. U béčka mě mrzí, že jsme nedokázali hrát více týmově a neproměňovali jsme vypracované šance. 

Nyní je před námi vánoční pauza. Naberte síly, odpočiňte si a po Novém roce se opět vrhneme do práce a zkusíme vypilovat to, co nám ještě moc nejde. 

Zimní liga Motorlet

Řeporyje - Řepy 13:13

góly: 5x Adam P., 2x Dan, Filip, Honzík M., 1x Pepa, Max

První zápas zimní ligy jsme kvůli sobotní sněhové nadílce odehráli ve čtvrtek od 17 hodin. Jak se ukázalo, byl problém s dopravou hráčů, a tak jsme pár opor museli oželet. Zvědav jsem byl i na to, jak se popereme s umělým osvětlením. 

Na tomto turnaji se hraje 3 x 20 min. Co mě hodně překvapilo, bylo celkem veliké hřiště, ale pro nás o to lépe. Začít lépe jsme nemohli. Již ve třetí minutě se prosadil Adam a nic nenasvědčovalo problémům. Jenže, asi jsme přecenili naše síly a pomalu si zvykali na velkou hrací plochu. Za naši laxnost nás soupeř trestal. My se naštěstí probrali na poslední 4 minuty a dokázali první třetinu srovnat.

Ve druhé jsme na place kralovali. Soupeře jsme skoro k ničemu nepouštěli a hru jsme kontrolovali. Kamenem úrazu, a mě to stálo pomalu zdraví, bylo opět proměňování šancí. To, co si nádherně vypracujeme, ale nejsme schopni proměnit, je až žalostné, a jak řekl Andrej - kluci, co chcete víc... A i přesto, že jsme tuto dvacetiminutovku ovládli, v součtu nás hodně mrzela.

Ve třetí části jsme si totiž vybrali hodně černou chvíli a soupeř nám nasázel 5 branek za sebou v rozmezí 9 minut. Hrůza! Naštěstí jsme se probrali

(a světe div se), zápas jsme otočili. Jenže další šance jsme opět, jak jinak, neproměnili a soupeř v poslední minutě srovnal. 

Zápas pěkný, rychlý, šance na obou stranách, ale nás prostě stojí hrozně moc sil a času, než vstřelíme gól. Tento problém vnímám hodně a počítejte s tím, že přes zimu to musíme natrénovat. 

Tým - Adam P., Luky, Adam K., Dan, Max, Míra, Vílém, Filip, Honzík M., Pepa

1. brankář Pepa 5:5

2. brankář Vilém 1:4

3. brankář Luky 7:4

Je to škoda, mohli jsme do turnaje vstoupit vítězně. Když pominu výsledek a neproměněné šance, ukázali jsme pár hezkých individuálních i kombinačních akcí. To je to, co se od nás očekává a co nás bude zdobit. 

Halový turnaj v Říčanech pro 2010 a ml.

První turnaj v hale Na Fialce byl bohužel na poslední chvíli zrušen a já byl zvědav, jak se předvedeme po týdenní pauze bez fotbalu. 

Přihlášeny jsme měli dva týmy a vzali jsme i nováčky na nabrání dalších zkušeností. 

Bohužel jsme neměli svůj den, neplnili pokyny trenérů a nezakončovali. Opět nás zradila rozehrávka od brány, kdy naprosto nesmyslně přihráváme soupeři.

V šatně si vše odsouhlasíme, kluci chápavě kývou hlavou a slibují, ale jak se dostanou na hřiště, vše je naprosto a nepochopitelně jinak. 

Z původního systému dvou skupin po čtyřech, se po neomluvené neúčasti Kolovrat hrálo systémem každý s každým. Měřit jsme se tak mohli např. s Ústím n. Labem. A jak jsme si vedli?

Tým A - Luky, Matyáš, Adam K., Maťo, Willi, Vilém, Tobias, Max, Honza H.

Řepy - Řepy B 0:0

Opět nás cesty svedly k sobě a opět jsme se rozešli smírně. Škoda, že bez vstřeleného gólu. 

Klánovice - Řepy 1:3 - góly: 2x Adam K., Willi

Jediná výhra na turnaji, pouze zde jsme vstřelili více než jeden gól.

Řepy - Kamenný Přívoz 0:6

Tohoto zápasu je škoda. Mohli jsme z něj dostat více. Nestalo se tak a my dostali první velký příděl.

FK Ústí n. Labem - Řepy 4:1 - góly: Luky

I zde jsme mohli vytěžit více, ale pokud nebudeme napadat po celou dobu zápasu a nebudeme střílet, nemůžeme pomýšlet na vítězství. 

SK Libuš - Řepy 3:0

Opět zápas bez vstřeleného gólu. Padala na nás únava a někteří přestávali mít chuť do fotbalu. 

Řepy - Slavoj Úherce 1:7

Statný, vysoký a rychlý soupeř. Paradoxem je, že za celý turnaj dostal jen dva góly. Oba od Řep. 

Tým B - Adam P., Dan, Honzík M., Pepa, Matěj, Filip, Dominik, Míša, Míra

Řepy A - Řepy 0:0

Popsáno výše.

Řepy - Kamenný Přívoz 1:1 - góly: Adam P.

Naprosto odlišný zápas oproti áčku. Drželi jsme krok, bojovali, ale na víc než remízu, jsme bohužel nedosáhli. 

Řepy - Slavoj Úherce 1:6 - góly: Honzík M.

Podobný výsledek jako druhý tým. Soupeř byl důraznější a střelecky úspěšnější.

Řepy - FK Ústí n. labem 2:4 - góly: Dominik, Dan (penalta)

Mohli jsme být vítězní, ale nedotáhli jsme dobře rozehraný zápas do konce. Nestřílíme, a to nás stojí zápasy. 

Řepy - SK Libuš 0:0

Pěkný bojovný zápas. Šance měly oba týmy, ale ani jeden je neproměnil v gól. 

FK Klánovice - Řepy 1:3 - góly: Pepa, Honzík M., Filip

Naprosto shodný výsledek jako první tým. Zápas jsme měli víceméně pod kontrolou.

Tým A dosáhl na jednu remízu a jednu prohru. Mohl získat více, ale nepřesnot v obraně i  v útoku nás odkázala na konečné 6. místo.

m B z šesti zápasů pouze 2x prohrál, i tak to stačilo jen na 5. příčku

Přes zimu se budeme muset zaměřit na střelbu a rozehru od brány. Tady ztrácíme velké množstí zápasů. 

 

Halový turnaj Zbuzany pro ročník 2011 a ml. (povrch UMT)

Další týden měl být po delší době odpočinkový a do bojů měli vyrazit převážně nováčci. Nakonec jsme využili nabídky pořadatele a přihlásili týmy dva. U myšlenky nováčků zůstalo, a tak jel jeden tým sbírat zápasové zkušenosti a druhý, složený z ostřílených matadorů, měl bojovat o medaile. 

Oproti turnaji v Radotíně, bylo zde nováčků opravdu hodně. Z 15 nominovaných plných 9. Zkušenější hráče tak doplnila Kája. 

Zde byl herní řád dvě skupiny po šesti týmech, a tak jsme teoreticky mohli opanovat první příčku dvakrát. Opravdu teoreticky. Co bylo nejtěžší, trefit skupinu, která bude naším týmům vyhovovat. Jinak řečeno, rádoby slabší a silnější. A musím říci, že to se nám povedlo. Tým nováčků by se ve druhé skupině trápil více. 

Zbuzanská hala je super, ale není přizpůsobena fanouškům. Prostoru je poskrovnu a nejednou se stalo, že ve hřišti běhali rodiče, fanoučci či hráči jiného týmu. Dalším lákadlem pro některé naše hráče, byly otáčecí dveře. Ach jo. Pořád v nich někdo lítal, točil se a jak to dopadlo? Ano, Káje tam někdo skřípnul ruku. Naštěstí se nic vážného nestalo. 

A jak jsme si vedli? Stručný popis naleznete níže. Celkově tým nováčků nabral, alespoň doufám, plno zkušeností a příště již budou více vědět, co a jak na hřišti mají dělat. Druhá parta neodehrála špatný turnaj, ale v rozhodujících chvílích jsme neměli tolik potřebného fotbalového štěstíčka. 

Tým 1 - Marek, Tobias, Míša, Honza H., Max Š., Patrik, Dominik, Tadeáš

Kr. Dvůr - Řepy 4:0

První zápas, kluci se rozkoukávali, snažili se plnit pokyny trenérů. 

Hradištko - Řepy 4:0

Další zápas bohužel bez vstřeleného gólu. Herní projev již malinko lepší. 

Klecany - Řepy 7:0

Vítěz turnaje, urostlejší, rychlejší a po zásluze vítězný.

Stodůlky 1 - Řepy 7:2 góly Tobias, Tadeáš

Z tohoto zápasu jsme mohli vytěžit více. Na kluky asi padla únava. Pozitivem jsou první dva vstřelené góly.

Roztoky 2 - Řepy - 7:0

Soupeř byl lépe připraven, pár gólů v naší síti bylo laciných a zbytečných. Navíc jsme již postrádali Dominika, kterého čekal hokejový turnaj.

Tým 2 - Max, Míra, Matěj, Maťo, Vilém, Filip, Kája

Roztoky 1 - Řepy 1:0

V tomto zápase jsme trefili dvě tyče. Jinak se hrálo nahoru dolů. Pěkný fotbal, škoda těch neproměněných šancí.

Čestlice - Řepy 3:3 góly Míra, Matěj, Maťo

Známý soupeř z Radotínského turnaje. Prospaný úvod jsme již nedokázali otočit. Naštěstí jsme jej dokázali alespoň srovnat. 

Vyšehrad - Řepy 0:12 góly 2x Vilém, Maťo, Matěj, Kája, Filip, 1x Max, Míra

Zvučný soupeř, ale ročník 2012. Po pár úvodních minutách jsme přistoupili ke hře ve třech. I tak jsme zápas kontrolovali. Maťo dal dva góly z postu brankáře.

D. Jirčany - Řepy 3:1 góly Filip

Brankář s výhozem daleko přes půl. Než jsme si na to zvykli a zachytili tuto rychlou rozehru, prohrávali jsme o dva góly. Zápas jsme pak již neotočili, i když šance byly, ale báli jsme se střílet. 

Stodůlky 2 - Řepy 1:4 góly 2x Vilém, Míra

Derby a zároveň pomsta za tým 1. Konečně byla i střelba z dálky a hned to neslo ovoce. 

V celkovém součtu tedy tým jedna na 6. místě. Doufám, že zkušeností nabral co nejvíce. Tým dva nakonec o lepší skóre na parádním 3. místě. Opět lze zpytovat svědomí z úvodního zápasu a zápasu s Jirčany. mohlo to cinkat v jiné barvě. Poděkování speciálně Adamovi Bártovi za ranní organizaci a pomoc po celý turnaj, i když jeho syn nehrál. Díky.

Druhý turnaj, druhý pohár, druhé medaile. Letos nás ještě čekají tři turnaje a úvodní zápas zimní ligy na Motorletu.

Halový turnaj FA AZ pro ročník 2010 a ml.

První ze série halových turnajů jsme odehráli v parádní radotínské hale. Po menších problémech s přihlášením týmů, jsme měli na nedělní dopoledne přihlášeny dva a já byl zvědav, která parta si povede lépe. 

Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů, herní systém byl každý s každým, a tak jsme mohli očekávat i velice "neoblíbený" vzájemný souboj. Jak jsme si vedli uvedu níže, ale zmínit musím to, že původně byl tento nedělní termín pro ročník 2011 a řada týmů měla z tohoto ročníku tým složený. Vyrovnané zápasy jsme tak hráli převážně s pořádajícími mužstvy. Na zkušenou jsme vzali Williho a Míšu. Oba dva zanechali celkem dobrý dojem. Míša to navíc korunoval i gólem.

Tým A - Luky, Pepa, Honzík M., Max, Vilém, Willi

FA AZ Řepy - Řepy B 1:1 góly Max

Urostlejší a silnější tým pořádajícího týmu nás velice kvalitně prověřil. Zápas jsme ztratili asi 20 sekund před samotným koncem, kdy jsme nedokázali míč vyvézt do bezpečí mimo naši bránu. 

Řepy A - Řepy B 2:2 góly Honzík M., Pepa

Neoblíbený, ale nutný vzájemný souboj. Ukázal nám, že týmy jsou opravdu vyrovnané. 

FA AZ Barrandov - Řepy A 5:2 góly Max, Vilém

Tento zápas jsme katastrofálně prospali. Neměli jsme vůbec nic, nechali jsme soupeře velice lacino skórovat a já měl pocit, že je to celému týmu naprosto jedno. 

Admira - Řepy A 1:3 góly Pepa, Honzík M., Vilém

Mladý tým soupeře, ale kvalitně technicky vybaven. Góly jsme však stříleli my.

Čestlice - Řepy A 0:3 góly 2x Luky, Pepa

Opět mladší hráči, zápas jsme kontrolovali a udrželi na závěr i čisté konto.

Tým B - Adam P., Dan, Honza Z., Míra, Filip, Maťo, Míša

Admira - Řepy B 0:3 góly 3x Adam P.

Zápas plně pod kontrolou. Lze napsat také Adam P. vs. Admira 3:0.

Řepy A - Řepy B 2:2 góly Adam P., Honza Z.

Popsáno výše. 

Čestlice - Řepy B 0:2 góly Míra, Maťo

Stejně jako A tým, i zde jsme hru víceméně kontrolovali. Čestlice nám v tento den nevstřelili ani gól.

FA AZ Barrrandov - Řepy B 1:5 góly 3x Adam P., Honza Z., Dan

Odplata za porážku A týmu. Opět hattrick Adama P.

FA AZ Řepy - Řepy B 1:4 góly Dan, Maťo, Míra, Míša

Dosavadní výsledky zapříčinili, že poslední zápas byl zároveň finále. Kdo vyhraje, vyhraje i celý turnaj. Zápas to byl pěkný, rychlý, šance na obou stranách, ale střelce jsme tentokráte měli na své straně my. 

Celkem tedy tým A, přes jedinou prohru, obsadil 4. příčku. Tým B si po jedné remíze odváží zasloužené zlato. Pokud by áčko neprospalo zápas s barrandovským "fazem", mohli jsme mít na bedně týmy dva. Pokud pominu výsledky, hra také snesla určité měřítko. Na první turnaj na tvrdém povrchu si kluci nevedli špatně. Jsem zvědav, jak se nám povede nadále. 

Mistrovské utkání

Dukla dívky - Řepy 11:42

góly: 8x Adam P., 6x Dan, 5x Tom, 4x Pepa, Filip, Honzík M., 2x Maťo, Matěj, Vilém, Max, 1x Míra, Luky, Matyáš

Je brzy ráno, slunce ještě zcela nevylezlo a řepští fotbalisté nabírají směr Juliska, aby odehráli poslední mistrovský zápas podzimu. Řada hráčů je natěšena a na místě srazu čeká dlouho před termínem, jiní se trousí ještě půl hodiny po oficiálním času srazu. Na rozcvičení máme tedy celkem málo času, kluci jsou ještě rozespalí a trenéři jsou plni očekávání, co nám kluci předvedou. S trenérem domluveno silnější a slabší tým, i když u holek na hřišti slabších jsou holky urostlejší, statnější a starší. Na druhé polovině hřiště probíhá další litý boj mezi dukelskými holkami a Újezdem nad Lesy v kategorii starší přípravka. Opět fotbal, kam se podíváš.

Jdeme na to. Holky jsou plné odhodlání a nedávají nám ani centimetr zadarmo. U mladších se již v první minutě ujímají vedení. A kluci se ne a ne prosadit.

Starší zatím stříli jeden gól za druhým, i když i tady holky bojují zuby nehty a nepouští naše hráče lacino ke střelbě. Mladší se nakonec probrali, začali hrát svoji kombinační hru a skóre otočili. Starší pokračovali v nastoleném tempu a utkání kontrolovali. 

V tomto zápase mě zaujalo několik momentů. 

1. Gentlemanské gesto Matyáše, který po souboji pomohl hráčce na nohy a se slovy "promiň, jsi v pohodě" počkal až se zkoncentruje, aby pokračovali dál ve hře, jako by se nic nestalo.

2. Parádní pokrývání balonu tělem od Dana. To, co v minulé sezóně skvěle pochytil Tobiáš, dnes skvělě předváděl Dan. A rád bych, aby jej ostatní následovali.

3. Parádní kontrola balonu Lukym. I přes značně mokrý terén držel balon u nohy, dovoloval si kličky, stahovačky a nejednou zvládl obehrát i dvě hráčky najednou. Krásná podívaná.

4. Řada neproměněných šancí u mladších kluků. To snad ani nebylo možné, co vše jsme dokázali spálit. 

Všichni kluci zápas zvládli, všichni kluci hráli týmově a s ohledem na holky i zodpovědně a ohleduplně. A co více, všichni přítomní se zapsali na listinu střelců.  

Tým 1 - Adam P., Luky, Tom, Honzík M., Dan, Matyáš

1. brankář Dan 2:7

2. brankář Luky 1:5

3. brankář Matyáš 3:6

4. brankář Tom a Honzík M. 2:7

Tým 2 - Max, Vilém, Maťo, Filip, Pepa, Matěj, Míra

1. brankář Vilém 1:5

2. brankář Max 1:4

3. brankář Maťo 1:3

4. brankář Pepa 0:5

Tým jedna odjížděl s výhrou 8:25, tým dva vybojoval výhru 3:17. Skvělé zakončení podzimní části, opět skvělá podívaná. Zapracovat musíme na proměňování šancí a včasných příchodech.

Nyní najíždí systém turnajů, a to převážně halových. Pevně doufám, že Řepy budou válet dál.

Mistrovské utkání

Řepy - Tempo Praha 25:19

góly: 10x Matyáš, 4x Adam P., 3x Maťo, 2x Míra, Luky, Honzík M., 1x Matěj, Max

Po slavné Bohemce se na našem trávníku představil další tradiční klub z Prahy - Tempo. A oproti Bohemce, přijel soupeř s ročníkem stejně starým, tudíž bitvu jsem očekával vyrovnanou a ne jednoznačnou. Vzhledem k podzimním prázdninám, jsme se s trenérem dohodli na předehrání zápasu místo našeho tréninku. Toho jsem se krapet bál, jelikož z dob minulých vím, že nám zápasy v týdnu moc nejdou. A po prvních 15 minutách se mé obavy naplňovaly. 

Po dohodě jsme měli opět silnější a slabší tým, chcete-li starší a mladší (platí určitě u nás) a po první části jsme shodně prohrávali 3:0. Což o to, to by asi ani tolik nevadilo, ale ta hra? Hrůza. Žádná bojovnost, byli jsme líný na krok, kupili nepřesnosti a střelba neměla směr či razanci. Navíc opět pokračovala naše nevyhlášená soutěž: tref si svého brankáře. Brána veliká, prostor u obou tyčí, ale my trefujeme gólmana hostí. Mrzuté.

Naštěstí jsme se probrali, nakopli, probudili, či jak to nazvat, a začali jsme opět hrát to, nač jsme zvylí. Najednou to šlo a bylo nás všude plno. Pravdou je, že mladší měli ten boj krapet těžší, jelikož soupeř byl o rok starší. Jenže naši bojovníci se toho nezalekli a nedali svoji kůži zadarmo. A kdyby přísný rozhodčí pískl penaltu po faulu na Míru, byl by ten boj zakončen ještě úspěšněji. Ale na kdyby se nehraje. ;o)

Tým 1 - Adam P., Matyáš, Luky, Dan, Tom, Honzík M.

1. brankář Matyáš 0:3

2. brankář Luky 8:2

3. brankář Dan 7:1

4. brankář Tom 3:5

Tým 2 - Max, Vilém, Míra, Vojta, Matěj, Maťo, Pepa

1. brankář Vilém 0:3

2. brankář Míra 3:0

3. brankář Maťo 1:2

4. brankář Pepa 3:3

Celkově tým 1 18:11 výhra, tým 2 po statečném boji těšně 7:8. Mrzí mě úvod zápasu, kdy jsme vyloženě spali. U týmu 1 pak i poslední čtvrtka, kdy jsme si nechali dát zbytečně 5 gólů. Poslední domácí mistrák je minulostí a zakončení podzimu nás nečeká nikde jinde než na slavné Julisce. Tak jsem zvědav, jak "převálcujeme" holky z Dukly.

Mistrovské utkání

1999 Praha - Řepy 28:18

góly: 6x Adam P., 2x Honzík M., Luky, Maťo, 1x Dan, Matěj, Míra, Max, Filip, Pepa

Derby, další svátek fotbalu. El classico, sen každého fotbalisty. Zápas, na který se těšíte už při rozlosování skupiny. Jenže dosavadní výsledky a soupiska soupeře ukazovaly, že to bude podobný zápas jako s Bohemkou. Jak rád jsem uvítal telefonát trenéra domácího týmu, že bychom si zahráli proti jejich druhému týmu, složenému z ročníku 2010. Super, zase soupeř, se kterým se chceme měřit. A k tomu ještě bonus navíc, třetí hřiště pro nováčky. Přátelák, zkusit si to, vyzkoušet si dres, radost z branky, poslechnout trenéra, rozhodčího, mít respekt k soupeři. Ale k tomuto zápasu až níže. 

Soupeř postavil jedno silnější a jedno slabší. Dle dohody ročník 2010. My měli jeden tým 2010 a jeden tým 2011. Ano, s výjimkou Vojty a Pepy. No a šlo se na to. Dvě hřiště mistrovského zápasu, jedno hřiště dětského fotbálku. Tolik fotbalu na pár metrech čtverečních, radost pohledět. 

Naši starší začali skvěle a už v páté minutě jsme vedli po dvou trefách Adama P., kterému svědčilo užší hřiště a vyslal několik křižných střel do brány. Na tomto hřišti se hrál hodně vyrovnaný zápas, o čemž svědčilo i skóre, které bylo po třech částech 9:9. V té poslední jsme šli do dvoubrankového vedení, ale absolutně, a hlavně nepochopitelně, jsme vypustili závěr zápasu a nechali soupeře vstřelit 5 rozhodujících gólů. 

Mladší hráli vyrovnanou partii první dvě části. Pak statečně vzdorovali a jen naše chyby zapříčinili, že soupeř nakonec zvítězil. I tak ale zaslouží kluci pochvalu za bojovnost a předvedenou hru. A chyby? Kdo nechybuje, nic nedělá a učit se taky potřebujeme, což jde z chyb nejlépe. 

Tým 1 - Adam P., Adam K., Matyáš, Luky, Dan, Honzík M., Tom

1. brankář Matyáš 2:3

2. brankář Luky 3:2

3. brankář Tom 4:4

4. brankář Matyáš 5:2

Bylo vidět, že Tom a Matyáš nebyli dlouho na tréninku. Adam K. zase neměl tolik nastartováno a Honzík M. nabito. Některé střely byly spíše malou domů než gólovou parádou. Adama P. v závěru opustily síly. Škoda toho konce. Zvládnout jej lépe... ale na kdyby se nehraje. ;o)

Tým 2 - Max, Míra, Maťo, Matěj, Vilém, Filip, Pepa, Vojta

1. brankář Vilém 4:3

2. brankář Míra 1:2

3. brankář Filip 4:1

4. brankář Max 5:1

Tady bylo také chyb hodně. Rozehrávka do plného prostoru, nepřesná střelba a někteří zapomínali bránit. I zde mohl být ten výsledek daleko lepší. Bylo vidět, že když nás soupeř napadá vysoko, máme menší problém s rozehrou. Zkusíme na tom zapracovat. 

Celkově tedy tým 1 14:11, fakt ten konec zápasu zamrzí, tým 2 14:7, prali jste se s o rok staršími, takže hlavy vzhůru a užíjte si to i přes prohru.

Přátelské utkání

1999 Praha - Řepy 12:4

No a náš přátelák? Nominaci dostali Tobias, Marek, Míša, Patrik, Kája, Tadeáš, Willi, a Matýsek Ch. V brance se vystřídali Patrik, Marek, Tobias a Míša.

Bylo vidět, že je to jedno z prvních klání, které kluci a Kája hrají. A špatně si nevedli. S míčem si někteří rozumí více, jiní méně. Tady šlo hlavně o radost ze hry a vstřeleného gólu. A ten gól si dali Míša, Tadeáš, Matýsek, Willi. Ostatní se dočkají určitě příště. Zapracovat musíme na včasném příchodu, rychlejším převlékání a sprchování. 

Děkuji trenérům, že se dokázali orientovat pokaždé na jiném hřišti. Fanouškům děkujeme za podporu a Maškům s Agátkou děkujeme za výborné palačinky. A pozor, další zápas již ve čtvrtek místo tréninku, abychom si naplno užili podzimní prázdniny. 

Mistrovské utkání

Řepy - Lipence 34:14

góly: 8x Max, 5x Honzík M., 4x Adam P., Maťo, 3x Luky, Míra, 2x Adam K., 1x Dan, Vojta, Vilém, Matěj, Filip

Druhý domácí mistrák v řadě k nám zavál Lipence a já byl zvědav, zda to bude končeně klání hodné druhé výkonnostní skupiny, kterou hrajeme.

S trenérem jsme dohodli jednu pětku silnější a druhou slabší. Jak je u nás zvykem, v té "slabší" jsou mladší ;o). A tento víkend to platilo dvojnásob, jelikož se omluvil Pepa na poslední chvíli kvůli nevolnosti a Matyáš s Tomášem také nemohli. Vojta tedy doplnil starší a na druhém hřišti to byl jen ročník 2011.

Na hráčích soupeře bylo vidět, že jsou statní a že by nás mohl čekat zápas vyrovnaný. A bylo tomu tak. Nutno však říci, že hra zbytečně kouskovaná a emoce spíše negativní. Celý zápas dohady o tom, zda Adam P. patří věkově do našeho týmu a neustálé nárokování nesmyslných faulů. Někdy mám pocit, že z fotbalu chceme udělat bezkontaktní sport. Jak čas plynul, kupily se emoce jak na hřišti, tak v hledišti. Nakonec však všechny hlavy vychladly a my mohli opět zazpívat náš vítězný pokřik.

Tým 1 - Adam P., Luky, Adam K., Dan, Honzík M., Vojta

1. brankář Luky 3:2

2. brankář Dan 5:1

3. brankář Adam K. 6:2

4. brankář Honzík M. 2:4

Tým 2 - Max, Míra, Maťo, Matěj, Filip, Vilém

1. brankář Filip 5:0

2. brankář Míra 5:2

3. brankář Vilém 6:0

4. brankář Max 2:3

Celkově tým 1 17:9, tým 2 17:5. Mrzí mě jen ten závěr, kdy jsme si nechali obě hřiště utéct. Pochvala za předvedenou hru. Hlavně mladší kluci předváděli nádherné kombinace a přenášení hry. A opět zápis všech nominovaných na listině střelců. Nádhera. No a za týden derby na Stodůlkách.

Mistrovské utkání 

Řepy - Bohemians 79:9

góly: 10x Honzík M., Adam K., 7x Adam P., 6x Maty, Luky, Vilém, 5x Maťo, Filip, Max, Dan, Míra, 4x Vojta, 3x Matěj, 2x Pepa

Již při rozlosování jsem se na tento zápas těšil. Slavná to Bohemka se měla ukázat na našem trávníku. No, Bohemka přijela, ale zápas jsme nehráli ani v tréninkovém tempu. 

Soupeř byl poskládán z ročníku 2012. A někteří klokánci ani nevěděli, co mají na hřišti dělat. Škoda, svátek fotbalu v Řepích byl tedy sotva poloviční. 

No, ale hrát musíme, takže aby to mělo alespoň trochu smysl, šli jsem opět do postavení 3+1. A nutno podotknout, že pokud by to nebylo zesměšňování soupeře, zvládli bychom to i ve dvou. Myslím, že skóre mluví za vše. Klukům děkuji za respekt k soupeři. 

Tým 1 - Adam P., Luky, Míra, Vilém, Pepa, Honzík M., Matěj

Hřiště 2

1. brankář Pepa 11:0

2. brankář Adam P.  12:0

Hřiště 1

3. brankář Honzík M. 9:1

4. brankář Míra 7:2

Tým 2 - Matyáš, Dan, Max, Filip, Maťo, Adam K., Vojta

Hřiště 1

1. brankář Dan 14:1

2. brankář Max 8:4

Hřiště 2

3. brankář Filip 9:0

4. brankář Maťo 9:1

Celkem tým 1 39:3, tým 2 40:6, hřiště 1 38:7, hřiště 2 41:2. O rok mladšího soupeře bychom asi uvítali více. Dva roky jsou přeci jen moc. A nedá to nikomu nic. Snad si příště zahrajeme o něco více. 

Mistrovské utkání

Přední Kopanina - Řepy 17:39

góly: 7x Adam P., 5x Max, 4x Filip, 3x Míra, Luky, Adam K., Matyáš, Honzík M., 2x Matěj, Honza Z., Vilém, 1x, Vojta, Maťo

Po úspěšně zvládnutém souboji se Zbraslaví, jsme vyrazili směr letiště, na trávu Přední Kopaniny. S místním týmem nás pojí velmi dobré vztahy, účastníme se navzájem pořádaných turnajů a celkově jsou naše vzájemné zápasy vždy příjemně strávenou dobou. A ani tentokráte tomu nebylo jinak.

Během týdne se začaly kupit omluvenky vzhledem k tomu, že v pátek bylo volno. A tak jsme vyrazili s počtem 13 hráčů a příslibem větší herní vytíženosti. Opět jsme postavili dva vyrovnané týmy a v půli je prohodili. Počasí přálo, kluci byli natěšeni a já byl zvědav, co nám ty naše naděje opět předvedou. A předvedly. S výjimkou třetí části, kdy tým nepomohl Vojtovi v bráně, jsme zápasu dominovali. Byla vidět bojovnost, přihrávky, přenášení hry, střelba. A byla radost na to pohledět. Co se mi dnes hodně líbilo, byl styl vedení zápasu rozhodčím. Víceméně si kluci pískali sami :o). A oceňuji jejich fair play myšlení. Jen více takovýchto zápasů pro radost všech zúčastněných.

Tým 1 - Adam P. Luky, Matěj, Míra, Filip, Honza Z.

Hřiště 1

1. brankář Filip 1:5

2. brankář Adam P. 1:5

Hřiště 2

3. brankář Míra 2:4

4. brankář Honza Z. 2:7

Tým 2 - Matyáš, Adam K., Maťo, Max, Vilém, Vojta, Honzík M. 

Hřiště 2

1. brankář Vilém 1:4

2. brankář Adam K. 1:6

Hřiště 1

3. brankář Vojta 8:3

4. brankář Maťo 1:5

V součtu tým 1 vyhrál 6:21, tým 2 zvítězil  9:18. Na hřišti 1 jsme vyhráli 11:18, hřiště 2 jsme ovládli 6:21. A bonus? Opět zaznamenali gól všichni přítomní. Jen tak dál broci, za týden hostíme na naší trávě slavnou vršovickou Bohemku.

Mistrovské utkání

Řepy - Zbraslav 28:15

góly: 6x Honzík M., 5x Adam P., 4x Vilém, 3x Matyáš, 2x Max, Míra, Maťo, 1x Matěj, Luky, Tom, Vojta

Ve třetím utkání naší soutěže jsme přivítali tým Zbraslavi, který byl po dvou kolech stejně jako my neporažen, a co více, měl stejný počet vstřelených branek.

Oproti utkání ve Vršovicích jsem se těšil na rovnocenný souboj. 

S trenérem jsme domluvili dva vyrovnané týmy s tím, že je v půli prohodíme. Po dvou zápasech tedy menší změna a já byl zvědav, jak si kluci zvyknou na "jiné" spoluhráče.

Na hřisti jedna (kdo by nevěděl, je to hřiště před tribunou) jsme krom druhé části ovládli všechny čtvrtiny. Na druhém hřišti jsme o gól nechytili tu první. 

Na klukách byla vidět odhodlanost udržet neporazitelnost a posunout se obrazně na první příčku. Byla vidět bojovnost, byla vidět střelba a místy i kombinační hra, kdy si kluci navzájem pomohli. Co mi stále chybí, a co potřebujeme zlepšit, je rychlost a lehkost. Některé souboje jsou strašně upracované, komplikované a některé kličky jdou do hráče místo do prostoru. Také střelba je někdy po doteku či dvou navíc. Nyní nás to mrzet nemusí, ale v dalších zápasech by mohlo. Na tomto musíme zapracovat. 

Jinak jsem si osobně zápas užil, bavil jsem se a kochal. Myslím, že spokojeností zářili i naši fanoušci. Dle mého soupeř očekával trochu jiný průběh, což deklaroval nespokojeností na druhém hřišti, ale jak se říká, konec dobrý, všechno dobré.

Tým 1 - Adam P., Tom, Dan, Maťo, Míra, Filip, Šimon, Matěj

Hřiště 1

1. brankář Tom 5:3

2. brankář Dan 1:2

Hřiště 2

3. brankář Míra 3:2

4. brankář Filip 2:1

Tým 2 - Matyáš, Luky, Adam K., Honzík M., Max, Vilém, Vojta

Hřiště 1

3. brankář Matyáš 5:3

4. brankář Max 7:1

Hřiště 2

1. brankář Vilém 2:3

2. brankář Adam K. 3:0

V součtu jsme na hřišti 1 vyhráli 18:9, na hřišti 2 výhra 10:6. Tým 1 vyhrál 11:8 a tým 2 zvítězil 17:7

Děkuji všem za nasazení, bojovnost a góly. Rodičům za povzbuzování a pomoc s brankami. Už nyní se těším na další klání, tentokráte v nedaleké a námi oblíbené Přední Kopanině. 

Mistrovské utkání 

Union Vršovice - Řepy 6:73

góly: 9x Maťo, 8x Vilém, Pepa, 7x Filip, Adam P., 5x Tom, Matyáš, Honzík M., 4x Max, Míra, Dan, 3x Matěj, 2x Vojta, 

1x Luky, Adam K.

Druhý zápas jsme odehráli na hřišti Unionu. Psána byla umělá tráva, ale soupeř nás pustil na trávu, což bylo velice pozitivní. Po dohodě s trenérem jsme opět dali slabší a silnější hřiště.

Od samého úvodu jsme na hřišti dominovali, tedy na obou hřištích. Soupeř byl nejen mladší, ale i méně zkušený. Aby zápas byl alespoň trochu vyrovnaný, resp. aby nás bavil, opět jsme s kluky vymýšleli různé úkoly. Pravda, moc se jim nechtělo kombinovat, ale alespoň na střele z prvního doteku jsme se dohodli. A šlo to. Super a pochvala pro všechny. Na hřišti mladších jsme přistoupili k tomu, že jsme hráli se třemi hráči v poli. I tak jsme soupeře do ničeho nepouštěli a jen tlak rozhodčího :o) zapříčinil jediný gól v naší brance. 

Kluky musím pochválit na nasazení, bojovnost, a hlavně, za plnění pokynů. Zápas nás sice moc neprověřil, ale dovolil nám zkusit si různé věci - kličky, střely, přihrávky, pomoc s brankářem atp. 

Tým 1 - Adam P., Adam K., Matyáš, Luky, Dan, Tom, Honzík M.

1. brankář Luky 2:7

2. brankář Adam K. 1:9

3. brankář Adam P. 1:4

4. brankář Honzík M. 1:8

Tým 2 - Max, Míra, Maťo, Matěj, Vilém, Filip, Pepa, Vojta

1. brankář Filip 0:14

2. brankář Pepa 0:14

3. brankář Max 0:12

4. brankář Míra + Maťo 1:5

Tým 1 zaznamenal výhru 5:28, tým 2 zvítězil 1:45. A dalším pozitivem je, že každý z nominovaných hráčů si vstřelil gól. 

Je vidět, že záleží, jak se soupeři sejdou hráči a koho proti nám postaví. Pokud bychom kluky "neomezovali" ve střílení gólů, možná by skóre přesáhlo i 100 gólů. Ale chce to takhle někdo? Já tedy ne. Uvidíme za týden, až doma přivítáme tým Zbraslavi, jak se opět předvedeme. 

Mistrovské utkání 

Řepy - Sportovní akademie Praha 29:25

góly: 7x Maťo, 4x Tomáš, 3x Adam P., Filip, Max, Honzík M., Matyáš, 2x Luky, 1x Vilém

První mistrák. Dlouho očekávaný zápas nové sezóny. Krásné počasí, atraktivní soupeř, natěšení hráči i fanoušci (myslím, že fanoušci více :o)) a trenéři napjatí.

Oproti přáteláku se Stodůlkami zlepšena docházka. Více času na zahřátí a rozběhání. Celkově nálada skvělá. 

Po domluvě s trenérem jsme postavili silnější a slabší tým. Krapet jsem se toho bál, hlavně u těch mladších, ale jak se později ukázalo, zbytečně.

Soupeř je vlastně odnož Fotbalové akademie Alexe Zbura - FA AZ. Nečekalo nás tedy nic lehkého, ale já se těšil. A kluci také, což bylo pozitivní.

Jak bývá zvykem, rozhodčí nominován nebyl, a tak jsem se chopil píšťalky já a na druhém hřišti tradičně Denis.

Zápas nezačal špatně, alespoň ne na hřišti mladších, kde jsme po šesti minutách vstřelili dokonce dvě branky v rychlém sledu a byli jsme soupeři vyrovnaným partnerem. Pak sice přišel menší útlum, ale vyloženě ostuda či debakl to rozhodně nebyl. V tomto týmu vyčnívali dva hráči soupeře, kdy jedním byl brankář. Na tomto hřišti jsem toho moc nečekal. Byl jsem zvědav, jak se zapojí Vilém s Filipem a Matěj s Maťom, kteří byli na prvním mistráku. Dále jsem byl zvědav, jak se bude dařit Vojtovi. A musím říci, že to kluci zvládli. Všichni. I když je tam pár věcí, které se musíme naučit řešit jinak, tak jsem byl vcelku spokojen. 

Na druhém hřišti to byl překvapivě vyrovnaný boj. Soupeři jsme odskočili ve druhé části a náskok si pohlídali, ale herně to nebylo vůbec ono. Od starších bych čekal více kombinace, zrychlování a zjednodušování hry. I akce 1 na 1 jsme kolikrát nezvládli. Kluci si musí více vyhovět, jestli chtějí pomýšlet na další úspěchy. Soupeř byl dobře technicky vybaven, dovoloval si jednoduché, ale účelné kličky a zasekávačky a nám to místy dělalo problémy. 

Jak se ale říká, konec dobrý, všechno dobré. Fotbal jsme si zahráli, nějaké góly nastříleli, sluníčko nás hřálo, fanoušci fandili a nikdo se nezranil. Krásná neděle. 

Tým 1 - Tomáš, Adam P., Adam K., Matyáš, Dan, Honzík M., 

1. 2:2

2. 7:3

3. 2:3

4. 4:1

Tým 2 - Vilém, Max, Vojta, Matěj, Maťo, Míra, Filip

1. 2:5

2. 2:5

3. 4:4

4. 6:2

Celkově tedy - Tým 1 15: 9, tým 2 14:16. Zapracovat musíme na kombinaci, na pomoci s brankářem a na důrazu. 

Děkuji rodičům za pomoc s brankami, klukům za vzorné sprchování (až na FIlipa) a kolegům trenérům za pomoc s vedením kluků. 

Těším se v úterý na tréninku.

Přátelské utkání 

Řepy - Stodůlky 16:30

góly: 6x Matyáš, 3x Adam P., 2x Honza Z., Tom, 1x Honzík M., Matěj, Pepa

Před začátkem nové sezóny jsme si pozvali sousedy ze Stodůlek k přípravnému zápasu, abychom zjistili, jak jsme na tom, sladili týmy a vyzkoušeli nováčky. Co mě mrzelo, byly pozdní příchody a nepřipravenost některých hráčů. Není možné přijít pět minut před výkopem. A už vůbec není možné hrát ve vycházkové obuvi. Tohle prosím do budoucna odstraňme. 

Soupeř postavil jeden tým silnější a druhý slabší, my jsme se rozhodli, že postavíme dvě stejné party a uvidíme, jak nám to půjde. 

A moc nám to nešlo. Tedy, na jednom hřišti, kde měl soupeř silnější tým. Než jsme se pořádně rozkoukali, prohrávali jsme o dva góly. A tempo zápasu se nám nedařilo chytit. A tak skóre narůstalo a my se hledali. Kupila se fůra nepřesností, chyběla nám rychlost a důraz v osobních soubojích. Soupeř měl prostě navrch. 

Ve druhé části jsme se chytli a hned to vypadalo o něco lépe. Hra začala mít nějakou tvář a soupeř se již tolik nedostával do zakončení. 

Po výměně stran jsme opět na tomto hřišti nechytili nástup soupeře a prohráli třetí část 0:6. Paradoxně jsme zvládli závěr zápasu a v poslední patnáctiminutovce jsme porazili soupeře 4:2. Škoda, že jsme nehráli po celou dobu tak, jako tomu bylo v poslední části. 

Na druhém hřišti se odehrávala víceméně vyrovnaná bitva. Rozdílem byla i zde poslední část, kdy jsme dokázali vstřelit 5 branek. Na druhém hřišti jsme ani jednu část neprohráli, ale potřebujeme se měřit se silnější části soupeřova týmu. 

Byl to druhý zápas v novém složení, na hřišti byli i noví hráči, kteří si musí na tempo hry a povely trenérů zvyknout. A jak pořád opakujeme, výsledky nejsou důležité. Hodnotíme celkové pojetí hry, nasazení, bojovnost a další herní projevy. A to u starších a zkušenějších hodnotím spíše záporně. Pokud ale budeme pracovat svědomitě, zlepšení se určitě ukáže a nebude to dlouho trvat. 

 

Tým 1 - VIlém, Adam P., Marek, Honzík M., Dan, Luky, Míra, Matěj, Honza Z.

Hřiště 2

1. 1:1

2. 3:2

Hřiště 1

3. 0:6

4. 4:2

 

Tým 2 - Pepa, Matyáš, Michal, Max, Filip, Tom, Maťo, Vojta, Adam K.

Hřiště 1

1. 1:11

2. 1:4

Hřiště 2

3. 1:1

4. 5:3

Celkově tedy - Hřiště 1 6:23, hřiště 2 10:7, tým 1 8:11, tým 2 8:29. Jedno hřiště jsme ovládli, na jednom vysoko prohráli a ani jeden tým nevyhrál. Pozitivní je, že jsme si mohli zahrát, nikdo se nezranil a ukázali jsme si před mistrákem, kde jsou naše slabiny. 

Jsem zvědav, co vypilujeme do nedělního zápasu se Sportovní akademií.

Mistrovské utkání

Dukla dívky - Řepy 8:50

góly: 10x Tom, 7x Dominik S., 6x Adam P., 5x Kuba, 4x Luky V, 3x Matyáš, Dan, 2x Tobiáš, Max, 1x Pepa, Míra, Adam K.

Poslední mistrák této sezóny. Poslední zápas v tomto složení. Jako azyl, krásný a známý stadion Juliska. Bohužel pouze umělka. I přesto to nádech výjimečnosti mělo.

Od zápasu jsem nic neočekával. Chtěl jsem jen, aby si kluci zahráli, aby si to užili, aby se nezranili a aby si dali nějaký ten gól. A mám pocit, že se to povedlo do puntíku. Holky byly bojovné, rychlé a nedávali nic zadarmo, ale kluci hráli v klidu, s přehledem a trpělivě. Po dohodě jsme měli starší a mladší tým a nechali je hrát spolu. Domácí měli jen jednu hráčku na střídání. A u starších to bylo "skoro" bez rozhodčího, jelikož jsme si s trenérem řekli, že to někdy necháme na nich, jak jsou féroví. 

Starší - Tobias, Dominik S., Kuba, Tobiáš, Adam P., Matyáš, Honza

1. brankář Kuba 0:5

2. brankář Honzík M. 1:9

3. 0:4

4. 2:10

U tohoto týmu chyběla snad jen vyšší rychlost některých akcí a přesnější muška. Jinak jsme hráli uvolněně, v pohodě a zasloženě jsme vyhráli. 

Mladší - Tom, Max, Dan, Luky V., Adam K., Míra, Pepa

1. 1:3

2. 1:4

3. brankář Míra 1:9

4. brankář Max 2:6

Tady to bylo o tom, naučit se rychle rozhodovat. A dařilo se. Kluci lítali sem tam a chtěli se podílet na střelbě gólů. A to včetně našich benjamínků Maxe a Míry. 

Je to tady. Uteklo to jako voda a konec nastal. Před sebou máme čtyři tréninky a jeden turnaj. Pak to vyhlásíme, odměníme nejlepší a střídmě to zapijeme ;o). Není to tak dávno, co jsem kluky přebíral a nyní je (snad s novými prvkami) převádím zpět. Některé čeká přechod na větší hřiště, jiní budou mít nelehký úkol, naučit kluky od Ježků hrát fotbal. Výzev je dosti, a kdo chce, postaví se jim společně s námi.